Spūstys, archyvinė nuotrauka

"Susisiekimo paslaugos" atskleidė, kur Vilniuje fiksuojami didžiausi "kamščiai"

15
(atnaujinta 20:10 2019.09.03)
Į Vilniaus gatves kasdien išvažiuoja maždaug 370 tūkst. transporto priemonių

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. SĮ "Susisiekimo paslaugos" siekdama palengvinti transporto priemonių savininkų keliones po miestą pasidalino Facebook paskyroje informacija, kuriose Vilniaus vietose susiformuoja didžiausios spūstys.

Į miesto gatves kasdien išvažiuoja maždaug 370 tūkst. transporto priemonių, o tai yra 110 tūkst. daugiau nei vasarą.

Didžiausi srautai rytinio piko metu fiksuojami judant link miesto centro: Ukmergės, Geležinio Vilko, Kalvarijų, Kareivių, Žirnių, Liepkalnio, Oslo gatvėse, Pilaitės prospekte.

Vakarinio piko metu didžiausi srautai formuojasi centrinėje miesto dalyje: Geležinio Vilko (link Žalgirio g., iš centro), Kalvarijų (iš centro), Ozo, Kareivių (link Kalvarijų g,) gatvėse bei Konstitucijos pr. (link Edukologijos žiedo), taip pat Oslo, Žirnių, Liepkalnio gatvėse.

"Karščiausi" Vilniaus taškai-sankryžos yra šie: Ukmergės–Geležinio Vilko, Kalvarijų–Kareivių–Ozo, Liepkalnio–Žirnių, Savanorių, Edukologijos ir Olandų žiedinės sankryžos.

Be to, didelę įtaką spūstims turi ir eismo įvykiai, dėl kurių eismas sutrinka ir aplinkinėse gatvėse. Vidutiniškai Vilniaus mieste kasdien įvyksta apie 70 eismo įvykių. Šiandien vien rytinio piko metu (nuo 07:00 iki 09:00) užfiksuota 20 eismo įvykių Oslo, Žirmūnų, Pilaitės pr., Gariūnų g., Antakalnio ir kitose gatvėse.

Pranešime pabrėžiama, kad yra ir gerų naujienų — baigus šviesoforų reguliavimo ir valdymo sistemos atnaujinimo darbus, priešpikinis srautų pralaidumas Vilniuje padidėjo 6 proc. Rytinio piko pradžia tapo vėlesnė 11 min., o vidutinė piko trukmė sumažėjo 12 min. 

Tačiau piko metu visiškai išvengti spūsčių nepavyks.

Primenama rinktis alternatyvias transporto priemones — viešąjį transportą, dviračius, paspirtukus, ėjimą pėsčiomis, išbandyti "Statyk ir važiuok" aikšteles. Be to, rudens pradžioje planuokitės kelionės su bent 15 minučių laiko atsarga. Koncentruokite dėmesį, neužsiimkite pašaliniais veiksmais vairuodami. "Nenardykite" per eismo juostas, stenkitės iš anksto apgalvoti kelionės kryptį ir pasirinkti tinkamą juostą, taip pat nekeliaukite po vieną.

15
Tegai:
Vilnius, spūstis
Dar šia tema
Nuo rugsėjo 1-osios Vilniuje galios keleiviams patogesni viešojo transporto tvarkaraščiai
Sostinėje svarstoma keisti rinkliavos už automobilių stovėjimą zonų ribas
Po rekonstrukcijos atidaryta viena svarbiausių Kauno gatvių