Valio logotipas, archyvinė nuotrauka

"Valio" pradės gaminti produktus Baltijos jūros dumblių

19
(atnaujinta 07:46 2019.09.05)
Bendrovė pasirašė sutartį su Suomijos startuoliu, užsiimančiu dumblių perdirbimu

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Suomijos gamintojo "Valio" asortimente pasirodys produktai, pagaminti iš Baltijos jūros dumblių, pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

"Valio" pasirašė sutartį su Suomijos startuoliu "Origin by Ocean", kuris apdoros dumblius.

"Valio" specialistai šiuo metu testuoja, kaip iš dumblių gauti komponentai bus derinami su jų produkcija.

Įmonės tyrimų ir plėtros direktorius Haris Kalioinenas (Harri Kallioinen) pabrėžė, kad yra teigiamos patirties, kurią galima įgyti dirbant su jauna įmone.

"Per dešimtmetį "Valio" sukaupė didelę žaliavų gamybos nuo pieno iki avižų ir uogų patirtį. Dabar labai malonu kartu su jauna įmone išbandyti naujoves", — sakė jis.

Ekspertai teigia, kad natūralūs dumbliai padės išsaugoti produkto struktūrą iki laiko galiojimo pabaigos, taip pat pratęsti patį terminą.

Kokie produktai pirmiausia pasirodys su dumbliais, gamintojas dar nenurodė.

"Origin by Ocean" — Suomijos įmonė, kuri specializuojasi dumblių apdorojimo technologijoje Baltijos jūroje. Šiuo metu įmonė siekia finansavimo pramoniniam perdirbimui. Tikimasi, kad pirmoji Baltijos jūros dumblių perdirbimo įmonė Suomijoje pradės veikti visu pajėgumu 2025 metais.

"Valio" — didžiausia produktų eksportuotoja Suomijoje. Bendrovė buvo įkurta 1905 metais per privačias pieno perdirbimo bendrijas. Dabar jos padalinių yra Rusijoje, Švedijoje, Danijoje, Estijoje, Kinijoje ir JAV. Grynieji pardavimai 2018 metais sudarė 1,7 milijardo eurų. Bendrovės produktai parduodami 60 šalių.

19
Tegai:
gamyba, produktai, Baltijos jūra, Suomija
Dar šia tema
Lietuvos vandenyse Baltijos jūroje užfiksuota naftos teršalų dėmė
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 160 kg produktų iš Lietuvos ir Lenkijos
Gydytoja įvardijo tris naudingiausius produktus rudenį