Elektros perdavimo linijjas, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė patvirtino sinchronizacijos su Europos tinklais veiksmų planą

44
(atnaujinta 19:14 2019.09.04)
Planas užtikrins, kad sinchronizacijos su kontinentine Europa projektas būtų užbaigtas 2025 metais

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Trečiadienį, rugsėjo 4 dieną, Vyriausybė patvirtino Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais veiksmų ir priemonių planą, rašoma pranešime spaudai.

Planas parengtas įgyvendinant birželį Seimo priimtą sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais įstatymą. Jame numatyti veiksmai ir priemonės, kurių pagrindu bus įgyvendinami svarbiausi sinchronizacijos infrastruktūros projektai bei Lietuvos elektros energetikos sistemai stiprinti skirti darbai.

Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, planas leis užtikrinti sinchronizacijos projekto įgyvendinimą pagal numatytus terminus, kad sinchronizacijos su kontinentine Europa projektas būtų užbaigtas 2025 metais.

"Šis visapusiškas veiksmų planas užtikrins, kad visi sinchronizacijai iki 2025 m. įgyvendinti būtini darbai — strateginiai projektai, su desinchronizacija nuo rusiškos sistemos susiję procesai, su mūsų elektros energetikos sistemos stiprinimu susijusios priemonės — būtų atlikti laiku, sklandžiai ir kokybiškai", — sako Vaičiūnas.

Plane taip pat numatoma, kad iki pat sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais kasmet turės būti nustatomas elektros energijos gamintojų teikiamų sisteminių paslaugų prieinamumas ir užtikrinamas jų patikimumas.

Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Šalys aiškina savo poziciją noru užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

Anksčiau Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pareiškė, kad sinchronizacijos projektas kainuos beveik 1,5 milijardo eurų, nors iš pradžių buvo kalbama apie 1 milijardą.

Rusija taip pat aktyviai ruošiasi desinchronizacijai, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

Be to, Maskva tikisi, kad net ir po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL, elektros tiekimas respublikoms tęsis.

Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka. Be to, gali padidėti tarifai galutiniams vartotojams.

44
Tegai:
BRELL, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, sinchronizacija, Vyriausybė
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)
Dar šia tema
"Litgrid" pradėjo keturis projektus, susijusius su Lietuvos pasitraukimu iš BRELL
Linkevičius ir naujasis Baltarusijos ambasadorius aptarė Astravo AE saugą
Greitosios pagalbos mašina

Švenčionių rajone policininkas nukrito nuo motociklo

(atnaujinta 16:54 2020.06.01)
Nukentėjęs yra Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas. Teisėsaugos institucijos paaiškino, kad incidentas įvyko ne tarnybos metu

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Švenčionių rajone policininkas nesuvaldė motociklo ir nukrito nuo jo. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko sekmadienį, gegužės 31 dieną, apie 14:32 Juškių kaime.

Kaip nurodė policija, 1998 metais gimęs Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas incidento metu buvo neuniformuotas blaivus. Incidentas įvyko ne jo tarnybos metu.

Dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų motociklininkas pristatytas į ligoninę.

Tegai:
Švenčionių rajonas, policija, Lietuva, eismo įvykis
COVID-19

Šešiose savivaldybėse artimiausiu metu bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų

(atnaujinta 18:42 2020.06.01)
Pirmadienio duomenimis, sergamumo šalyje rodiklis yra 4,3 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Šešiose savivaldybėse — Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonų — visą savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų koronaviruso infekcijai (COVID-19) nustatyti nei kitose savivaldybėse, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nuo birželio 1 dienos profilaktinis testavimas Lietuvoje vykdomas pagal naująją tvarką — atsižvelgiant į savivaldybių epidemiologinius rodiklius. Per 14 dienų sergamumas COVID-19 infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, šiose savivaldybėse viršijo Lietuvos vidurkį.

Pirmadienio duomenimis, sergamumo šalyje rodiklis yra 4,3 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų.

Pagal naująją tvarką, testavimo apimtys bus didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumas didesnis nei šis rodiklis. SAM duomenimis, tokia situacija yra Vilniaus rajono (37,9), Lazdijų rajono (16,4), Vilniaus miesto (10,9), Ignalinos rajono (6,9), Šalčininkų rajono (6,6) ir Skuodo rajono (6,2) savivaldybėse.

Nuo pirmadienio iki sekmadienio Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonų savivaldybėse profilaktiškai bus tiriami visų gydymo, taip pat globos ir slaugos įstaigų, išskyrus vaikų globos įstaigas, darbuotojai.

Ligoninėse gydomi pacientai, taip pat slaugos, globos įstaigose globojami žmonės šiose šešiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka. Per savaitę turės būti ištiriama nuo 5 iki 10 proc. tuo metu įstaigoje esančių pacientų ar gyventojų.

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui — dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Nuo pirmadienio profilaktinis testavimas Lietuvoje vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius. Planuojama, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys NVSC specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami pakartotiniai tyrimai.

Privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip buvo iki šiol. Jie bus tikrinami tik tuo atveju, jei pajaus COVID-19 infekcijai būdingus simptomus.

Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyti 1678 koronaviruso atvejai, pasveiko 1236 žmonės, mirė 70.

Respublikoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
Lietuva, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas paaiškino, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis
Kasiulevičius mano, kad Lietuvos COVID-19 situaciją tikslinga lyginti su Lenkija

Į Lukiškių aikštę sugrįžo skaitykla po atviru dangumi

(atnaujinta 16:31 2020.06.01)
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, ši skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną nuo 11:00 iki 21:00

Į Lukiškių aikštę dar vienam vasaros sezonui sugrįžo vilniečių pamėgta skaitykla po atviru dangumi. Apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną nuo 11:00 iki 21:00.

Pasak projekto iniciatorės Jurgos Mandrijauskaitės — Ruškienės, šiais metais skaitykloje be įprastinių – grožinių, negrožinių, istorinių, lietuvių autorių, kelionių literatūros, tėveliams, auginantiems vaikus ir t.t., – turėsime psichologinės ir savipagalbos literatūros lentyną su knygų skirtukais, kuriuose bus galima rasti visą reikalinga informaciją, pagalbos linijų telefonus žmonėms, kuriems šiuo metu reikalinga pagalba.

"Žinome, kad karantinas, pandemija ir jo padariniai turėjo įtakos daugeliui žmonių, jų emocinei būklei, todėl tikimės, kad skaityklos #VilniusSkaito lentynose žmonės atras sau reikalingą šiuo metu knygą ar paskatinimą kreiptis į specialistus", — apie skaityklos naujienas pasakojo projekto iniciatorė Jurga Mandrijauskaitė — Ruškienė.

Be to, šiais metais knygų skaityklai dovanojo rekordinis skaičius leidyklų ir organizacijų.

Projekto "#VilniusSkaito" organizatorius — VšĮ "Mūzų bokštas". Projekto informacinis partneris — portalas "15min". Rėmėjai — "Magrės baldai", "Merrild". Skaityklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Tegai:
knygos, skaitykla, Vilnius
Dar šia tema
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta žaidimų aikštelė vaikams