Ligoninės palatos

Lietuva viena mažiausiai sveikatos apsaugai lėšų skiriančių šalių ES

27
(atnaujinta 10:22 2019.09.07)
Tačiau Lietuva šiems poreikiams skiria daugiau lėšų nei kaimyninės Latvija ir Estija

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuva yra viena mažiausiai lėšų sveikatos apsaugai skiriančių Europos Sąjungos (ES) valstybių, praneša statistikos agentūra "Eurostat".

2016 mietais Lietuva šiems tikslams skyrė 6,64 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį ir dėl to užėmė šeštąją vietą tarp ES "antilyderių".

​Penktąją vietą antilyderių reitinge užėmė Lenkija su 6,52 proc., ketvirtoje eilutėje buvo Estija (6,5 proc.), o Latvija buvo trečia (6,24).

Pirmąją ir antrąją vietas tarp antilyderių užėmė Rumunija (4,9) ir Liuksemburgas (5,47). Tai, kad Liuksemburgas pateko į šį reitingą, rodo aukštą BVP lygį šalyje, pabrėžiama "Eurostat" pranešime.

Didžiausios išlaidos sveikatos priežiūrai buvo užfiksuotos Prancūzijoje (22,5), Vokietijoje (11,1) ir Švedijoje (11).

2017 metais Lietuvos išlaidos sveikatos priežiūrai sumažėjo iki 6,46 procento BVP, Estijoje — iki 6,43 procento. Latvijos duomenys reitinge nepateikti.

Anksčiau buvo pranešama, kad Lietuva pateko į ES šalių, kuriose didžiausias mirtingumas, penketuką.

Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos politologas ir istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas pažymėjo, kad sveikatos priežiūros paslaugos ES periferijoje išgyvena sunkius laikus, bet Briuselis nenumato plėtoti savo projektų tokiose šalyse kaip Lietuva ir Latvija, o tai kelia problemų gyventojams.

27
Dar šia tema
Kas trečias lietuvis negali sau leisti atostogauti užsienyje
Paskelbtos pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys
Lietuva pateko į ES šalių, kuriose mėsa pigiausia, reitingą
Ekspertas: perspektyva tapti ES donore kelia Lietuvai paniką