Ligoninės palatos

Lietuva viena mažiausiai sveikatos apsaugai lėšų skiriančių šalių ES

50
(atnaujinta 10:22 2019.09.07)
Tačiau Lietuva šiems poreikiams skiria daugiau lėšų nei kaimyninės Latvija ir Estija

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuva yra viena mažiausiai lėšų sveikatos apsaugai skiriančių Europos Sąjungos (ES) valstybių, praneša statistikos agentūra "Eurostat".

2016 mietais Lietuva šiems tikslams skyrė 6,64 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį ir dėl to užėmė šeštąją vietą tarp ES "antilyderių".

​Penktąją vietą antilyderių reitinge užėmė Lenkija su 6,52 proc., ketvirtoje eilutėje buvo Estija (6,5 proc.), o Latvija buvo trečia (6,24).

Pirmąją ir antrąją vietas tarp antilyderių užėmė Rumunija (4,9) ir Liuksemburgas (5,47). Tai, kad Liuksemburgas pateko į šį reitingą, rodo aukštą BVP lygį šalyje, pabrėžiama "Eurostat" pranešime.

Didžiausios išlaidos sveikatos priežiūrai buvo užfiksuotos Prancūzijoje (22,5), Vokietijoje (11,1) ir Švedijoje (11).

2017 metais Lietuvos išlaidos sveikatos priežiūrai sumažėjo iki 6,46 procento BVP, Estijoje — iki 6,43 procento. Latvijos duomenys reitinge nepateikti.

Anksčiau buvo pranešama, kad Lietuva pateko į ES šalių, kuriose didžiausias mirtingumas, penketuką.

Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos politologas ir istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas pažymėjo, kad sveikatos priežiūros paslaugos ES periferijoje išgyvena sunkius laikus, bet Briuselis nenumato plėtoti savo projektų tokiose šalyse kaip Lietuva ir Latvija, o tai kelia problemų gyventojams.

50
Dar šia tema
Kas trečias lietuvis negali sau leisti atostogauti užsienyje
Paskelbtos pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys
Lietuva pateko į ES šalių, kuriose mėsa pigiausia, reitingą
Ekspertas: perspektyva tapti ES donore kelia Lietuvai paniką
Lietuvos rusų dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 24-osios šventės

(atnaujinta 21:41 2020.09.23)
Nuo rugsėjo 24-osios iki metų galo lieka 98 dienos, dienos ilgis — 12 val. 07 min.

Rugsėjo 24 yra 267-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 268-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 98 dienos.

2020 metų rugsėjo 24 dieną saulė teka 07:07, leidžiasi 19:14, dienos ilgis — 12 val. 07 min.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1621 metais Chotine (Černovcų sr.) mirė Jonas Karolis Chodkevičius, žymus Lietuvos karvedys. Gimė 1560 metais.

1706 metais Alt-Ranštato sutartimi su Švedijos karaliumi Karoliu XII Augustas II buvo priverstas atsisakyti Lenkijos ir Lietuvos sosto ir nutraukti sąjungą su Rusija.

1917 metais Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos Tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Antanas Smetona.

1919 metais Didžioji Britanija de facto pripažino Lietuvos Vyriausybę ir Lietuvą.

1991 metais Lietuvos nepriklausomybę pripažino Turkmėnistanas.

Taip pat 1991 metais Taline trijų Baltijos valstybių ministrai pirmininkai pirmą kartą susitiko su didžiausių pasaulio finansinių organizacijų — Europos plėtros ir rekonstrukcijos, Pasaulio ir Šiaurės šalių investicijų bankų bei Tarptautinio valiutos fondo — vadovais.

1992 metais siekiant išsaugoti Labanoro girios ir jos ežerynų kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, rytinėje Lietuvos dalyje įsteigtas Labanoro regioninis parkas.

2009 metais eidamas 68-uosius metus mirė ilgametis Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Vladimiras Jefremovas, sukūręs daug įstabių vaidmenų ir Lietuvos kine.

2010 metais Rokiškyje, ant Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko gimtojo namo Laisvės gatvėje, atidengta memorialinė lenta.

2011 metais, eidama 81-uosius metus, Vilniuje mirė pirmųjų lietuviškų filmų žvaigždė aktorė Irena Leonavičiūtė-Bratkauskienė.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Autobusas, archyvinė nuotrauka

Fotofaktas: į miestų gatves išriedėjo rinkimų autobusai

(atnaujinta 21:11 2020.09.23)
Visuomeninis transportas su kvietimu balsuoti kursuos miestų gatvėmis iki Seimo rinkimų pabaigos 

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Artėjant Seimo rinkimams po Lietuvos miestų gatves pasklido rinkimuose dalyvauti kviečiantis visuomeninis transportas.

Троллейбус с рекламой выборов в Сейм
Troleibusas su kvietimu balsuoti rinkimuose
"Autobusai, troleibusai ir mikroautobusai su kvietimu balsuoti Seimo rinkimuose jau kursuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių ir Plungės gatvėmis", — rašo VRK spaudos tarnyba.

Visuomeninis transportas, išmargintas kvietimais dalyvauti rinkimuose, Lietuvos miestų gatvėmis kursuos iki pat Seimo rinkimų pabaigos.

Šiemet Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 174 savarankiškus dalyvius, iš jų 15 politinių partijų ir 149 politinių partijų iškeltus kandidatus. Rinkimai vyks spalio 11 dieną. 

Tegai:
Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020