Moteris su kvitu prie vaisių , archyvinė nuotrauka

Ištirtos maisto produktų kainos: rugsėjį didžiulis kainų šuolis

75
(atnaujinta 19:20 2019.09.07)
Maisto prekių kainų stebėtojai praneša, kad brangsta ne tik populiariausi produktai, bet ir pigiausi

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Vasara baigėsi nedidele kainų lygio stabilizacija, tačiau rugsėjo mėnesį Lietuvos gyventojų laukia kainų šuolis į viršų, paskelbė maisto kainų portalas Pricer.lt.

Rugpjūtį Pricer.lt fiksuojamo pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė parodė, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse, palyginti su liepos mėnesiu, augo 0,01 centu, bet, nors augimas ir nebuvo didelis, krepšelis vis tiek liko 3,6 Eur brangesnis nei metų pradžioje.

Daugiabučiai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitinge nugalėtoju rugpjūtį išliko prekybos tinklas "Norfa", nors jos krepšelis ir brango 0,48 Eur. Antrojoje vietoje — prekybos tinklas "Maxima", padidinusi krepšelio kainą 16 centų. Trečiojoje vietoje — "Lidl", kuris kainą mažino 0,16 Eur.

Lyginant populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainas buvo teigiama, kad rugpjūtį bendrai fiksuotas augimas, kuris buvo 60 centų, todėl krepšelis kainuoja 39,06 Eur. Pricer.lt pranešime teigiama, kad 2018 metais rugpjūčio mėnesio populiarių ir gerai žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo 1,41 Eur (3,7 proc.) mažesnė už šių metų rugpjūčio mėnesio krepšelį.

Palyginti su praėjusių metų rugpjūčiu, per metus, anot Pricer.lt, labiausiai brango pomidorai, bulvės, pomidorų sultys, kiauliena, duona, sviestas, cukrus, vištiena, kefyras, bananai, batonas, ryžiai. Tarp labiausiai pigusių — sūris ir obuoliai.

Kilogramas pomidorų prieš metus vidutiniškai kainavo apie 0,57 Eur, tačiau rugpjūčio mėnesį fiksuojama 0,93 Eur kaina. Bulvių kaina pernai buvo apie 0,34 Eur, tačiau šį rugpjūtį šoktelėjo iki 0,51 Eur už kg.

Taip pat prognozuojama, kad Lietuvoje kils kiaulienos kainos, mat jos kainos Europoje patiria antrą kilimo etapą. Taip pat teigiama, kad cukraus kainos neturėtų labai kilti. Remiantis ES pateiktomis prognozėmis, teigiama, kad grūdinės kultūros neturėtų brangti dėl geresnio nei 2018 derliaus, tačiau 10 proc. sumažėję aliejinių kultūrų pasėliai gali kilstelti aliejų kainas.

Taip pat didelis alyvuogių derlius gali smarkiai mažinti alyvuogių aliejaus kainas, o geras persikų ir nektarinų derlius taip pat turėtų mažinti kainas.

Nors vištienos gamyba ES auga 2,5 procento ir importas į ES auga 5 procentais, kainos vis tiek turės tendenciją augti dėl stipriai didėjančių kiaulienos ir jautienos kainų, teigiama pranešime.

75
Dar šia tema
Vilniaus merija patvirtino naujas kainas Fabijoniškių baseine
Po išėjimo iš BRELL Lietuvai gresia naujas "kainų šokas", rašo žiniasklaida
Deputatas paskaičiavo, kiek kainuoja nemokamas mokslas Lietuvoje
Rugpjūtį Lietuvoje kilo elektros energijos kaina
Lietuvos rusų dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 24-osios šventės

(atnaujinta 21:41 2020.09.23)
Nuo rugsėjo 24-osios iki metų galo lieka 98 dienos, dienos ilgis — 12 val. 07 min.

Rugsėjo 24 yra 267-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 268-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 98 dienos.

2020 metų rugsėjo 24 dieną saulė teka 07:07, leidžiasi 19:14, dienos ilgis — 12 val. 07 min.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1621 metais Chotine (Černovcų sr.) mirė Jonas Karolis Chodkevičius, žymus Lietuvos karvedys. Gimė 1560 metais.

1706 metais Alt-Ranštato sutartimi su Švedijos karaliumi Karoliu XII Augustas II buvo priverstas atsisakyti Lenkijos ir Lietuvos sosto ir nutraukti sąjungą su Rusija.

1917 metais Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos Tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Antanas Smetona.

1919 metais Didžioji Britanija de facto pripažino Lietuvos Vyriausybę ir Lietuvą.

1991 metais Lietuvos nepriklausomybę pripažino Turkmėnistanas.

Taip pat 1991 metais Taline trijų Baltijos valstybių ministrai pirmininkai pirmą kartą susitiko su didžiausių pasaulio finansinių organizacijų — Europos plėtros ir rekonstrukcijos, Pasaulio ir Šiaurės šalių investicijų bankų bei Tarptautinio valiutos fondo — vadovais.

1992 metais siekiant išsaugoti Labanoro girios ir jos ežerynų kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, rytinėje Lietuvos dalyje įsteigtas Labanoro regioninis parkas.

2009 metais eidamas 68-uosius metus mirė ilgametis Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Vladimiras Jefremovas, sukūręs daug įstabių vaidmenų ir Lietuvos kine.

2010 metais Rokiškyje, ant Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko gimtojo namo Laisvės gatvėje, atidengta memorialinė lenta.

2011 metais, eidama 81-uosius metus, Vilniuje mirė pirmųjų lietuviškų filmų žvaigždė aktorė Irena Leonavičiūtė-Bratkauskienė.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Autobusas, archyvinė nuotrauka

Fotofaktas: į miestų gatves išriedėjo rinkimų autobusai

(atnaujinta 21:11 2020.09.23)
Visuomeninis transportas su kvietimu balsuoti kursuos miestų gatvėmis iki Seimo rinkimų pabaigos 

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Artėjant Seimo rinkimams po Lietuvos miestų gatves pasklido rinkimuose dalyvauti kviečiantis visuomeninis transportas.

Троллейбус с рекламой выборов в Сейм
Troleibusas su kvietimu balsuoti rinkimuose
"Autobusai, troleibusai ir mikroautobusai su kvietimu balsuoti Seimo rinkimuose jau kursuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių ir Plungės gatvėmis", — rašo VRK spaudos tarnyba.

Visuomeninis transportas, išmargintas kvietimais dalyvauti rinkimuose, Lietuvos miestų gatvėmis kursuos iki pat Seimo rinkimų pabaigos.

Šiemet Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 174 savarankiškus dalyvius, iš jų 15 politinių partijų ir 149 politinių partijų iškeltus kandidatus. Rinkimai vyks spalio 11 dieną. 

Tegai:
Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020