Brexit rėmėjai neša plakatus prie Parlamento, Londone, archyvinė nuotrauka

Bumerango efektas: Baltijos šalys pradėjo pripažinti "Brexit" padarinius

541
(atnaujinta 14:20 2019.09.09)
Pasak eksperto, Baltijos šalių gyventojai, kurie iš savo šalių išvyko dėl jose esančių užimtumo problemų, bus priversti grįžti į savo tėvynę, kuri juos išmetė kaip balastą

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Pabaltijyje pradėta atvirai kalbėti apie Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES pasekmes, kurios gali brangiai kainuoti lietuviams, latviams ir estams, rašo ekspertas Aleksandras Nosovičius "RuBaltic.ru" straipsnyje.

Ekspertas priminė, kad panaikinta teisė laisvai apsigyventi Jungtinėje Karalystėje ES piliečiams. Dabar imigrantai turės gauti leidimą gyventi šalyje trejiems metams. Naujosios migracijos taisyklės įsigalios "kietojo Brexit" atveju, tai yra, jei europiečiai nesiryš kompromisui ir JK teks išstoti iš ES be susitarimo su Briuseliu.

Dabar, pasak Nosovičiaus, "Baltijos darbo migrantai" tampa "Brexit" derybų įkaitais. "Londonas grasina rimtai sugriauti imigrantų iš Rytų Europos gyvenimus, jei europiečiai nesutiks", — rašo Nosovičius.

Straipsnio autorius mini Didžiosios Britanijos žiniasklaidos paskelbtą statistiką. Anot jos, Didžiojoje Britanijoje gyvena kas trisdešimtas lietuvis, kas trisdešimtas latvis ir kas šešiasdešimtas lenkas, o kas antras lietuvis ir kas trečias darbuotojas iš Latvijos ruošiasi dirbti Anglijoje ir Škotijoje.

"Gimtosios šalys išmetė šiuos žmones su darbo problemomis gimtinėje kaip balastą, kurio Baltijos šalims su savo ekonominiu modeliu nereikia, tačiau "Brexit" bumerangu grąžina šias problemas į Baltijos šalis", — rašo Nosovičius.

Dėl to Baltijos valstybių vadovai pradėjo ruošti gyventojus tam, kad JK pasitraukimas iš ES paveiks regiono ekonomiką.

Pirmasis apie tai kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis labai atsargiai perspėjo, kad JK pasitraukimas be susitarimo gali turėti įtakos Lietuvos ekonomikos augimui.

Autorius sako, kad ES kartu su Didžiąja Britanija paliks ir šeštadalis biudžeto, iš kurio, be kita ko, į Baltijos šalis ateina dotacijos. Tai gresia neišvengiama ekonomine krize. Ir jei "Brexit" įvyks "be susitarimo", ši krizė bus panaši į tą, kuri įvyko po SSRS žlugimo.

Be darbo likę Baltijos šalių gyventojai pradės grįžti namo, kur jų lauks darbo birža ar maži atlyginimai. "Įstaiga, įpratusi dirbti su pastebimai senėjančia visuomene, turės susidurti su jaunais ir ambicingais <...>, kurie dabar grįš nepatenkinti ir pasipūtę į savo tėvynę", — rašo Nosovičius.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos priklausomybės nuo vidinių procesų svetimoje šalyje lygis, pasirodo, yra fenomenalus.

Padėtis su "Brexit"

Jungtinė Karalystė turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną, kaip tvirtai reikalauja dabartinis ministras pirmininkas Borisas Džonsonas. Tačiau Parlamentas priešinasi dabartiniam susitarimui su ES ir kartu nenori įgyvendinti "Brexit" be susitarimo. Europos Sąjunga peržiūrėti susitarimą atsisako.

Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką.

541
Tegai:
Baltijos šalys, Brexit, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)
Dar šia tema
Europos Komisija paragino pasiruošti galimam "kietajam Brexit"
Padėtis su "Brexit": kaip JK pasitraukimas iš ES paveiks Baltijos šalis
JK po "kietojo Brexit" ketina apriboti darbo migrantų iš ES buvimą šalyje
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Sunkvežimiai

Kaliningrado valdžia dėl sunkvežimių eilių pasienyje kreipėsi į RF ambasadą Lietuvoje

(atnaujinta 23:14 2021.03.03)
Agentūroje pabrėžta apie nepastovų pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Kaliningrado valdžia kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje su prašymu prisidėti sprendžiant problemas, susijusias su sunkvežimių eilėmis prie Lietuvos ir Rusijos sienos, pranešė Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnyba su nuoroda į Tarptautinių ir tarpregioninių ryšių agentūros vadovę Alą Ivanovą.

Agentūros duomenimis, nuo vasario 26 dienos gaunami pranešamai apie dideles sunkvežimių eiles, kurios kaupėsi prie įvažiavimo į Kaliningrado sritį Černyševskojės automobilių patikros punkte.

"Vyriausybė kreipėsi į Rusijos ambasadą Vilniuje tam, kad mūsų kolegos įsitrauktų į jų sprendimą neetatinių situacijų atveju. Verta priminti, kad šią situaciją iš dalies lėmė tai, kad Lietuva vis dar atideda eismą Dubkų pasienio punkte", — sakė Ivanova.

Anot jos, atidarius šį punktą, transporto srautai galėtų būti perorientuoti ir sumažėtų eilės, pagreitėtų krovinių pristatymas. Rusijos pusėje automobilių patikros punktas yra paruoštas naudoti, dabar tikimasi, kad visi statybos darbai bus baigti Lietuvos pusėje.

Ivanova pažymėjo, kad, atsižvelgdama į situaciją Černyševskojės pasienio punkte, Kaliningrado valdžia organizavo operatyvinę sąveiką su muitine ir FSB pasienio tarnyba Rusijos pusėje. Agentūra pabrėžė nepastovų pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Kaliningrado srities muitinės duomenimis, vasario 25–kovo 3 dienomis per regiono muitinės postus tiek Rusijos–Lietuvos, tiek Rusijos–Lenkijos pasienio ruožuose, į sritį pateko 2,4 tūkst. sunkvežimių, išvyko beveik 2,6 tūkst.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Kaliningrado sritis