Teisėjo plaktukas

Vienai didžiausių Klaipėdos transporto įmonių skirta beveik 19 tūkst. eurų bauda

15
(atnaujinta 18:56 2019.09.09)
Įmonės vadovas, kad valstybei būtų sumokėta mažiau pelno mokesčio, klastojo buhalterinius įmonės dokumentus, juose nurodydamas didesnes įmonės patirtas išlaidas

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Vienos stambios uostamiesčio transporto įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Vyrui skirta beveik 19 tūkstančių eurų bauda, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo, kuris buvo pradėtas 2016 metais, duomenimis, įmonės vadovas, siekdamas sumažinti mokėtinus mokesčius valstybei, klastojo įmonės buhalterinius dokumentus, juose įrašydamas didesnes darbuotojams išmokamas sumas, nei jie realiai gaudavo. Daliai transporto įmonės darbuotojų, dirbusių vairuotojais, iš viso nebuvo mokami dienpinigiai, dalis gaudavo mažiau, nei jiems priklausė.

Tokiu būdu, bylos duomenimis, įmonės vadovas, klastodamas buhalterinius įmonės dokumentus, juose nurodydavo didesnes įmonės patirtas išlaidas, kad valstybei būtų sumokėta mažiau pelno mokesčio.

Bylos duomenimis, taip veikdamas 2014-2016 metais, įmonės vadovas 294 darbuotojams neišmokėjo beveik dviejų su puse milijono eurų, o į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta beveik 357 tūkstančiai eurų pelno mokesčio. 

Teismas konstatavo, kad 2014-2016 įmonės apskaita buvo tvarkoma apgaulingai, o Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktose metinėse pelno mokesčio deklaracijose buvo įrašyti neteisingi duomenys apie transporto įmonės pelną.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vairuotojams buvo mokamas sutartas atlyginimas, todėl šie įmonės vadovui nereiškė jokių pretenzijų.

Per trejus metus, kuriuos truko ikiteisminis tyrimas, įmonės vadovas kaltę pripažino, savanoriškai atlygino padarytą žalą valstybei.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Navickas pažymėjo, jog prokuratūrai yra žinomas tokia veikla užsiimančių ir vengiančių mokėti mokesčius įmonių veikimo mechanizmas. Jis patikino, kad ir toliau skirs reikiamą dėmesį, kad šešėlyje veikiančios įmonės būtų išaiškintos, o į valstybės biudžetą būtų sumokami visi mokėtini mokesčiai.

15
Tegai:
bauda, Klaipėda, Lietuva
Dar šia tema
Apsaugos bendrovei vadovavę sutuoktiniai pasisavino beveik 700 tūkst. eurų
Internetinės parduotuvės savininkas pasisavino beveik ketvirtį milijono eurų
Dėl "juodo alaus" bus teisiami gamybos vadovė ir daryklos direktorius