Obuoliai, archyvinė nuotrauka

Maisto produktais prekiaujanti bendrovė nubausta vartotojus klaidinančią reklamą

34
(atnaujinta 14:47 2019.09.10)
Reklamuodama maisto produktus bendrovė naudojo klaidinančius teiginius apie gydomąsias ir kitas išskirtines šių produktų savybes

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė baudą Reklamos įstatymo nuostatas pažeidusiai UAB "Super produktai", rašoma tarnybos pranešime.

Reklamuodama maisto produktus bendrovė naudojo klaidinančius teiginius apie gydomąsias ir kitas išskirtines šių produktų savybes.

Tarnybai persiųstame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos protokole nustatyta, kad UAB "Super produktai" interneto tinklalapyje www.grazinagum.lt skleidė Reklamos įstatymo reikalavimų neatitinkančią devynių maisto produktų bei penkių maisto papildų reklamą. Minėtų produktų reklamose bendrovė naudojo teiginius, kuriais užsimenama apie žmogaus ligų gydymo, profilaktines bei kitas savybes, taip pat maisto papildų reklamoje nebuvo pateikiama nuoroda "Maisto papildas".

Tyrimo metu nustatyta, kad vieno iš maisto produktų reklamoje buvo užsimenama apie onkologinių ligų gydymą ir prevenciją, tai galėjo daryti poveikį itin jautriai vartotojų grupei.

"<...> Augalas kuris žudo vėžines ląsteles per 48 valandas. Nauji tyrimai, kurie buvo atlikti Kanados Vindzoro universitete, Chemijos ir biochemijos katedroje, parodė, kad kiaulpienės arbata veikia vėžines ląsteles. Kanados mokslininkai teigia, kad arbata iš kiaulpienės gali paveikti vėžines ląsteles vos per 2 dienas", — teigiama produkto aprašyme.

Taip pat vertintose reklamose buvo klaidinama teiginiais apie maisto produktų pobūdį ir tapatumą, taip pat teiginiais apie bendro pobūdžio, nekonkrečią naudą sveikatai, ir teiginiais, kuriais, lyginant maisto produktus, nenurodomi maistinės medžiagos kiekio ir energinės vertės skirtumai ar nurodoma apie kitas žmogaus ligų gydymo savybes.

Įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir tai, kad tyrimo metu bendrovė nebendradarbiavo, už Reklamos įstatymo pažeidimus UAB "Super produktai" skirta 1 600 eurų bauda.

34
Tegai:
maisto produktai
Dar šia tema
Neringoje dėl įtariamo žarnyno infekcijos protrūkio uždarytas restoranas
Gydytoja įvardijo tris naudingiausius produktus rudenį
Šalnų paveiktais obuoliais bus galima prekiauti ir prekybos centruose
Karalius Mindaugas

Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės

(atnaujinta 10:10 2020.07.04)
Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 1253 metais karūnavimo data

 Šiandien mūsų šalyje švenčiama Valstybės diena — dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 1253 metais karūnavimo data. Švenčiama nuo 1991 metų.

Be to, šią dieną 1382 metais buvo pasirašyta Bražuolės sutartis. Jogaila sutartimi garantavo Vokiečių ordino paramą prieš Kęstutį, o Vokiečių ordinas pasiekė, kad Kęstutis prarastų galimybę susitarti su Jogaila ir dėl to paaštrėtų lietuvių kunigaikščių tarpusavio kovos. 

1483 metų liepos 6-ąją Ričardas III karūnuotas Anglijos karaliumi.

Katalikai šią dieną mini Šv. Mariją Goreti (1890–1902), kiri buvo mergelė ir kankinė. Jos vaikystė buvo sunki, teko daug padėti motinai namuose, bet, nepaisant to, ji nepaliaudama meldėsi. Sulaukusi dvylikos metų, gindama nuo prievartautojo savo skaistybę, netoli Netūno, Italijos Lacijuje, mirė kankinės mirtimi.

Šiandien vardadienius švenčia Ginvilė, Nervydas, Dominyka, Domė, Mindaugas.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Kelias link jūros, Vokietija

Liepos 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 13:55 2020.07.05)
Jaučiams rekomenduojama vengti streso ir nekurti rimtų planų, o štai Svarstyklės neturėtų imtis rimtų reikalų, nes gali pasigailėti, žvaigždės Skorpionams pataria, prieš ką nors darant, labai gerai pagalvoti apie pasekmes

Rytojus bus kupinas sėkmės, aktyvumo, minties aiškumo. Tačiau įsitikinkite, kad pasitikėjimas savimi niekur nedingtų! Apskritai rytojaus diena yra palanki bet kokiems reikalams. Sveikatos prasme diena taip pat nėra bloga: imunitetas yra geriausias, o valios jėgos padės susidoroti su bet kokia liga. Tačiau būkite atsargūs: jūsų tikėjimas savimi gali būti toks didelis, kad privers apsirengti ne pagal orą ar nepaisyti kelių taisyklių.

Avinas ( 03.21-04.20) Ši diena pareikalaus didžiulės atsakomybės, aukšto pasirodymo ir ryžto. Norėdami įgyvendinti savo planus, pirmiausia turėsite baigti visus anksčiau pradėtus darbus ir nubrėžti tam tikrą liniją pagal jau atliktus darbus. Venkite konfliktų ir ginčų.

Jautis (04.21-05.21) Ši diena gali sukelti stresą, todėl nekurkite rimtų planų. Jei nenorite apsunkinti gyvenimo sau, nesakykite jokių pažadų, ypač žmonėms, nuo kurių esate priklausomi. Bet dabar geras laikas susitikti su žmonėmis, su kuriais jaučiatės gerai.

Dvyniai (05.22-06.21) Neleisk sau būti tingiems. Galbūt turite įdomių idėjų. Ir nedvejodami kreipkitės į tuos, kurie gali padėti juos įgyvendinti. Būkite paslaugūs ir dėmesingi mylimam žmogui, kad išvengtumėte įžeidimų ir kivirčų. Turite rimtai išanalizuoti savo finansines galimybes ir apsvarstyti, kaip išvengti nuostolių.

Vėžys (06.22-07.22) Neatmeskite reikalų, kurių negalima išspręsti. Jei manote, kad negalite įveikti kliūties, geriau atidėti tam tikrą laiką. Tačiau šis laikotarpis gali būti perspektyvus kalbant apie meilės ryšius, pramogas, poilsį ir keliones.

Liūtas(07.23-08.23) Sunku numatyti, kaip elgsitės tam tikroje situacijoje. Į tą patį veiksmą ar teiginį galite reaguoti labai skirtingai ir visiškai neįmanoma nustatyti, kas turėjo įtakos jūsų reakcijai. Įspėkite artimus draugus ir kolegas, kad jie susitaikytų ir neįsižeistų dėl jūsų lūžių.

Mergelė (08.24-09.22) Emocinių protrūkių neturėtų būti, nebent nuspręsite juos išsikelti patys. Ir jūs galite sugadinti nuotaiką sau ir savo mylimam žmogui, jei pradėsite kabintis į smulkmenas ir be jokios priežasties sukelsite skandalą. Jei įmanoma, tada šią dieną geriau skirti poilsiui.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jūsų darbo grafikas bus perpildytas iki ribos. Šiuo metu reikia spręsti skubias problemas. Atėjo geras laikas profesionaliam darbui, ir jūs galėsite susitvarkyti su daugeliu dalykų. Venkite rimtų finansinių išlaidų.

Skorpionas (10.23-11.21) Prieš ką nors darydami, pagalvokite apie tai ir pasverkite. Jei susidaro sudėtinga padėtis, pabandykite neleisti jos vystymuisi įsibėgėti. Jei nesate tikri dėl savo nekaltumo, nepamirškite artimųjų pagalbos. Jie gali duoti labai praktiškų patarimų.

Šaulys (11.22-12.21) Dabar tinkamas laikas sąžiningai išspręsti bet kokias problemas, tačiau jei pradėsite apgaudinėti, susipainiosite ir padarysite klaidų. Diena palanki aktyviam darbui, todėl pabandykite suplanuoti dalykus, kurių ilgą laiką vengėte.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Nuotaika gali pablogėti, nes nejausite tvirtos žemės po kojomis. Pabandykite susirasti sau tokią veiklą, kuri padėtų atsisakyti neigiamų minčių. Nepageidautina planuoti dalykus, susijusius su rimtu fiziniu krūviu.

Vandenis (01.21-02.19) Šią dieną neturėtumėte paprašyti kažkokių asmenų pagalbos ar palaikymo, nes jūs patys galite susitvarkyti su bet kokia užduotimi. Savo stipriąsias puses ir įkvėpimą pasisemsite iš santykių su mylimuoju. Nauja pažintis gali paveikti jūsų nuotaiką.

Žuvys (02.20-03.20) Ne visos jūsų idėjos gaus palaikymą iš kitų. Tai gali sukelti pasipiktinimą ir susierzinimą. Tačiau artimiausiu metu gali atsirasti profesinės veiklos perspektyvos. Ir nors vis dar nėra galutinio aiškumo, pradėkite rinkti reikiamą informaciją.

Tegai:
horoskopas