Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Šalies vadovas priėmė teisėjų priesaikas

19
(atnaujinta 15:35 2019.09.10)
Gitanas Nausėda naujai prisiekusiems teisėjams palinkėjo ryžto, išminties, stiprybės ir visada ištikimai tarnauti Lietuvai

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas, praneša Lietuvos prezidento spaudos tarnyba.

Pasak Nausėdos, teisingumas — amžina vertybė, neatsiejama nuo teisinės valstybės.

Naujiems teisėjams tenka atsakomybė visais įmanomais būdais saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, nes nuo teisėjų priklausys, ar visuomenė ateityje pasitikės teismais ir tikės teisingumu.

"Teisėjo pareiga yra vykdyti teisingumą, klausant tik įstatymo ir išlaikant nepriklausomumą nuo byloje dalyvaujančių šalių, valstybės valdžios institucijų, pareigūnų, politinių ir visuomeninių susivienijimų, fizinių ir juridinių asmenų. Tai nėra lengvas iššūkis, tačiau aš tikiu, kad esate jam pasirengę", — priimdamas teisėjų priesaikas sakė prezidentas.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėja paskirta Agnė Tikniūtė; Vilniaus apygardos teismo teisėju — Paulius Veršekis; Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjomis Aušra Dambrauskienė ir Aušra Ragelienė.

Teisėjų gretas papildę nariai prisiekė būti ištikimi Lietuvai, vykdyti teisingumą, ginti žmones ir visada elgtis taip, kaip dera teisėjui.

Naujai prisiekusiems teisėjams Gitanas Nausėda palinkėjo ryžto, išminties, stiprybės ir visada ištikimai tarnauti Lietuvai.

19
Tegai:
teisėjai, priesaika, Gitanas Nausėda, Lietuva
Dar šia tema
Seimui pristatyta rudens sesijos darbų programa
Nausėdos patarėja pakomentavo jo susitikimo su Lukašenka galimybę
Nausėda prašo Teisėjų tarybos patarimo dėl šešių teisėjų atleidimo