Neblaivus vairuotojas, archyvinė nuotrauka

Šakių rajone girtas vairuotojas pasiūlė didelį kyšį pareigūnui

42
(atnaujinta 11:59 2019.09.11)
Tačiau išvengti atsakomybės nepavyko, pažeidėjui iškelta baudžiamoji byla

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Šakių rajone policijos pareigūnui neblaivus vairuotojas siūlė 1 000 eurų kyšį, praneša Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato spaudos tarnyba.

Antradienį, rusgėjo 10 dieną, apie 18:55 val., Šakių rajono savivaldybės Meškinės kaime 1960 m. gimęs vyras, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už KET pažeidimą (vairavo neblaivus, kraujyje nustatyta 2,70 prom. alkoholio), Marijampolės apskr. VPK pareigūnui siūlė 1 000 eurų kyšį.

Vyras apklaustas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Baudžiamojo Kodekso 227 str. 1 d. (Papirkimas). Pažeidėjui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Lietuvoje už vairavimą neblaiviam, kai alkoholio matuokliai parodo 1,5 promilės ir daugiau, gresia baudžiamoji atsakomybė.

Be to, už atsisakymą tikrintis blaivumą tada, kai tikrinamas žmogus akivaizdžiai neblaivus, taip pat taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tokiu atveju blaivumą tikrintis atsisakęs žmogus yra baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Lietuvoje leistina alkoholio koncentracijos kraujyje riba siekia iki 0,4 promilių.

42
Tegai:
kyšis, neblaivus vairavimas
Dar šia tema
Už vairavimą esant neblaiviam sulaikytas Lietuvos URM darbuotojas
Minske sulaikytas girtas dviračių taku važiavusio lietuviško autobuso vairuotojas
Sulaikytas girtas vilkiką vairavęs baltarusis — video
Žmogus su lagaminu, archyvinė nuotraukas

Lietuvoje dėl emigracijos šuolio gali kilti kainos, pareiškė ekonomistas

(atnaujinta 12:32 2021.04.13)
Negalėdamas įsidarbinti dėl pandemijos sukeltos krizės jaunimas gali palikti respubliką, mano Mauricas

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas pareiškė, kad jei emigracijos šuolis Lietuvoje užsitęs, tai gali turėti rimtų pasekmių. Apie tai jis parašė savo puslapyje Facebook.

"Jau anksčiau esu perspėjęs, kad viena iš didžiausių šios krizės grėsmių Lietuvai, kaip mažai ir atvirai ekonomikai, yra galimai išaugsianti emigracija (ypač jaunimo), jei Lietuva nesugebės atverti savo ekonomikos greičiau nei daugelis kitų ES valstybių. Taip yra todėl, kad nemaža dalis jaunimo dirba laisvalaikio paslaugų sektoriuje, kuris šios krizės metu nukentėjo labiausiai", — pareiškė jis. 

Pasak Maurico, bendras užimtųjų skaičiaus kritimas Lietuvoje 2020 metais siekė vos 1,5 %, tačiau 15–29 metų amžiaus grupėje kritimas siekė net 7 % (moterų — 12 %).

Ekonomistas mano, kad neturėdamas galimybės įsidarbinti, jaunimas gali pasirinkti ir emigracijos kelią. 

Jei 2021 metų kovo mėn. emigracijos šuolis (dauguma emigravusiųjų yra Lietuvos piliečiai) yra naujos tendencijos pradžia, tai yra rimtas pavojaus signalas, nes emigracija gali lemti dar didesnį darbuotojų trūkumą pokriziniu laikotarpiu, pažymi jis.

"Tai stabdytų ekonomikos atsigavimą bei lemtų spartesnį kainų ir galimai netvarų atlyginimų augimą (jei emigravusių lietuvių nepakeistų imigrantai iš trečiųjų šalių)", — apibendrino Mauricas.

Anksčiau Statistikos departamentas pranešė, kad emigrantų skaičius per metus išaugo beveik dvigubai — nuo 1 663 praėjusių metų kovo mėnesį iki 3332 2021 metų kovo mėnesį. 2020 metais apie trečdalis emigravusių buvo Lietuvos piliečiai, o 2021 metais jų jau buvo daugiau nei pusė. Tuo pačiu metu imigrantų skaičius sumažėjo nuo 3 131 pernai kovą iki 2 968 šių metų kovo mėnesį.

Lietuvoje demografinė krizė tęsiasi kelis dešimtmečius, sukeldama rimtą ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų skaičiaus mažėjimą, nerimą. Demografai mano, kad respublika sugebės įveikti šią situaciją tik migrantų iš kitų šalių sąskaita.

Tegai:
emigracija, Lietuva
Dar šia tema
Ekonomistas: vasarį vidutinė alga šalyje buvo maždaug 8,8 proc. didesnė nei pernai
Ekonomikos atsigavimas Lietuvoje priklausys nuo vakcinavimo progreso
Nausėda susitiko su naujuoju Lietuvos banko valdybos pirmininku
Praėjusią savaitę visose Baltijos šalyse pigo elektra
Ekonomistas: nuo 2009 metų Lietuvos valstybės skola išaugo 3 kartus
Kauno oro uostas

Pasieniečiams Kauno oro uoste teko tramdyti Airijos atskridusį lietuvį

(atnaujinta 12:02 2021.04.13)
Už chuliganišką elgesį atvykimo terminale VSAT pareigūnams vyrą teko tramdyti jėga ir antrankiais

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė Marijampolės rajono gyventoją, atskridusį iš Airijos, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį, apie 22:00, Kauno oro uoste tarnaujantys pasieniečiai iš čia dirbančių tarnybų gavo pranešimą apie incidentą atvykimo terminale. Tarp iš Airijos sostinės Dublino atskridusių keleivių buvo, įtariama, neblaivus ir chuliganiškai besielgęs vyras.

VSAT duomenimis, 36-erių Marijampolės rajono gyventojas kabinėjosi prie žmonių, triukšmavo, plūdosi, šlapinosi viešoje vietoje ir elgėsi neadekvačiai.

Pasieniečiams atskubėjus į incidento vietą jis nevykdė VSAT pareigūnų reikalavimų, nekreipė dėmesio į paliepimus nusiraminti. Dėl to pasieniečiai panaudojo jėgą ir agresyvų keleivį sulaikė bei surakino antrankiais. Vyras buvo atvesdintas į VSAT tarnybines patalpas ir uždarytas į laikino sulaikymo kamerą.

Vėliau sulaikytasis buvo perduotas į oro uostą atvykusiems Kauno policininkams, kurie tirs šį incidentą.

Tegai:
pasienietis, Kauno oro uostas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniuje girtas pasienietis sukėlė avariją
Sumažėjo atvykstančiųjų iš Lenkijos, kurie nepasirūpino privaloma išankstine registracija
VRM: vis mažiau atvykstančiųjų iš Lenkijos neturėjo QR kodų

Klaipėda vaizdo įraše parodė buvusio kino teatro "naują gyvenimą"

(atnaujinta 19:57 2021.04.12)
Planuojama, kad visa erdvė bus paruošta gegužės viduryje. Liko atlikti pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukciją

Klaipėdos savivaldybė restauruoja erdvę prie buvusio "Vaidilos" kino teatro. Vaizdo įrašas, kuriame aprašomi pokyčiai, paskelbtas savivaldybės YouTube kanale.

Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankirta esančioje aikštėje jau atlikta daugiau kaip 90 proc. visų rekonstrukcijos darbų, pabaiga numatoma gegužės viduryje.

Čia yra keturi apleisti pastatai, kurie anksčiau buvo kino teatras "Vaidila". Pernai juos nusipirko Telšių rajone registruota įmonė "Kietasis Biokuras".

Atnaujintoje erdvėje prie buvusio "Vaidilos" kino teatro bus poilsio zona, arčiau Taikos prospekto įrengta scena, mažųjų klaipėdiečių laisvalaikiui — žaidimų aikštelė ir guminiai laipiojimo kalneliai, sukurtos žaliosios zonos, suformuoti želdynai.

Šalia tako bei visoje aikštėje veiks energiją taupantis apšvietimas, palei aikštę driekiasi nauja dviračių tako atkarpa, sujungianti Taikos prospektą ir Ąžuolyno giraitę.  Įgyvendinant projektą atnaujintas ir fontanas, o jį puoš restauruotos 7-ojo dešimtmečio Klaipėdos istoriją menančios skulptūros — Vaidila, Aitvaras ir Bildukas.

Viešosios erdvės prie buvusio "Vaidilos" kino teatro rekonstrukcijos darbų vertė — 1,7 mln. eurų.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, restauracija