VSAT pareigūnas

Lietuvos pasieniečiai sugavo savo kolegą su kontrabandą

51
(atnaujinta 14:50 2019.09.15)
VSAT pareigūnas per sieną su Baltarusija bandė pervežti daugiau nei tūkstantį pakelių cigarečių. Dabar jam gresia rimta bauda ir atleidimas iš tarnybos

VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sugavo savo kolegą, kuris bandė pervežti kontrabandines cigaretes automobilio slėptuvėse, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pranešama, kad trečiadienį ryte Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai Vilniaus rajone, kelyje Šumskas – Vilnius, patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį "Toyota Avensis".

Varėnos pasienio posto 31-erių metų pareigūnas, ne darbo metu grįžęs iš Baltarusijos, vairavo.

Jį vairavo 31 metų neuniformuotas Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos vyresnysis pasienietis, kuris ne tarnybos metu grįžo iš Baltarusijos.

Lietuvos pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad jų kolega gali gabenti neteisėtą krovinį, todėl automobilis buvo patikrintas itin atidžiai.

Kaip rezultatas, už automobilio priekinių sėdynių apmušalų, galinėse durelėse bei už bagažinės apdailos buvo rasti 1428 pakeliai cigarečių, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Pusdešimtų metų sienos apsaugos sistemoje dirbusiam pasieniečiui pradėta administracinė teisena, jam gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti transporto priemonę, kuria vežti nelegalūs rūkalai.

griežčiausia Vidaus tarnybos statute numatyta bausmė – atleidimas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.

Be to, pasieniečiui gresia griežčiausia Vidaus tarnybos statute numatyta bausmė – atleidimas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.

51
Tegai:
Baltarusija, Lietuva, kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (322)
Dar šia tema
Jaunam kontrabandininkui gresia solidi bauda ir mašinos konfiskavimas
Pasieniečiai kovai su kontrabanda įsigijo du bepiločius lėktuvus
Lietuvos muitininkai vėl aptiko cigarečių kontrabandą vilkiko tento lentose
Parduotuvė

Klaipėdoje jaunuolių grupė sumušė pardavėją ir apvogė parduotuvę

(atnaujinta 10:47 2020.05.26)
Vagystę įvykdė du jaunuoliai ir viena mergina, nukentėjusi pardavėja dėl kūno sumušimų pristatyta į ligoninę

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Klaipėdoje jaunuolių grupė apvogė parduotuvę, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko gegužės 26-ąją 1:44 nakties.

Anot policijos, į Taikos prospekte esenčią parduotuvę užėjo du jaunuoliai ir viena mergina, kurie sumušė pardavėją bei pagrobė alkoholinius gėrimus ir pinigus iš kasos aparato.

Pažymima, kad moteris dėl kūno sumušimų pristatyta į ligoninę.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, vagystė
Dar šia tema
Mutuoja ne tik koronavirusas. Lietuva bijo grįžti į niūriuosius 90-uosius
Vilniaus apskrityje sulaikyti trys vyrai, bandę apvogti parduotuvę
Klaipėdoje du vyrai buvo sužaloti bandydami įsibrauti į svetimą namą
Įžūlus apiplėšimas Lietuvos keliuose: nukentėjusysis atsidūrė ligoninėje
Daugiabučių namas

Mažeikiuose vyras pro langą išmetė du šunis

(atnaujinta 11:10 2020.05.26)
Incidento aplinkybės nustatomos, žiauriai su gyvūnais pasielgusio vyro kraujyje nustatyta 1,38 promilės alkoholio

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Mažeikių gyventojas įtariamas žiauriu elgesiu su gyvūnais, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Anot policijos, pirmadienį, gegužės 25 dieną, apie 19:00, Draugystės gatvėje vyras galimai pro langą išmetė du šunis. 1967 metais gimusiam vyrui buvo nustatytas 1,38 promilės girtumas.

Vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Už tokį pažeidimą asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tegai:
žiaurus elgesys su gyvūnais, šuo, Mažeikiai
Laurynas Kasčiūnas, archyvinė nuotrauka

Kasčiūnas ragina paremti JAV iniciatyvą dėl švaraus 5G informacijos perdavimo kanalo

(atnaujinta 11:13 2020.05.26)
Jis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvos strateginis partneris, todėl būtina užtikrinti netrukdomą ir saugų diplomatinės bei gynybinės informacijos apsikeitimą bei remti JAV iniciatyvas 5G srityje

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Konservatorius Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, kviesdamas paremti JAV iniciatyvą dėl švaraus 5G informacijos perdavimo kanalo, rašoma Seimo pranešime.

"Balandžio 29 dieną JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjus pristatė planus įgyvendinti švaraus 5G informacijos perdavimo kanalo (angl. "5G Clean Path") iniciatyvą. Pirmiausia tai paliestų visas JAV diplomatines atstovybes – JAV diplomatinė informacija turėtų keliauti tik tais informacijos perdavimo tinklais, kuriuose nebus naudojama nepatikimų (Kinijos) gamintojų įranga. JAV prie šios iniciatyvos paragino prisijungti ir savo partnerius", — nurodė Kasčiūnas.

Jis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvos strateginis partneris, todėl būtina užtikrinti netrukdomą ir saugų diplomatinės bei gynybinės informacijos apsikeitimą bei remti JAV iniciatyvas 5G srityje.

Tuo pačiu Kasčiūnas ragina Lietuvos Vyriausybę kuo greičiau pasirašyti dvišalę deklaraciją su JAV dėl 5G saugumo užtikrinimo ir bendradarbiavimo stiprinimo šioje srityje.

"Tokius susitarimus su JAV jau yra pasirašiusios Lenkija, Estija, Latvija, Rumunija ir Čekija", — pabrėžia politikas.

Tegai:
Lietuva, JAV
Dar šia tema
Mokslininkai sukūrė anteną, kuri paspartins 5G tinklą
Lenkija ir JAV pasirašė 5G tinklo saugumo deklaraciją
Susisiekimo ministerija paskelbė 5G ryšio plėtros Lietuvoje planą
Žiniasklaida: JAV rengia bendro darbo su "Huawei" taisyklę pagal 5G standartus
Ekspertas paaiškino, kodėl 5G negali suaktyvinti koronaviruso