Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365 Dauphin

Klaipėdoje apsivertė jachta, yra aukų

39
(atnaujinta 12:47 2019.09.17)
Baltijos jūroje apvirtusios jachtos įgulos gelbėjimo darbus vykdė AS365 "Dauphin" kariuomenės sraigtasparnis

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis buvo iškviestas gelbėti Baltijos jūroje, prie jūros vartų pietinio molo apvirtusios jachtos įgulą, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Pranešimas apie nelaimę buvo gautas sekmadienį, rugsėjo 15 dieną, apie 18:30. Padėti jachtos įgulai išsiųstas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365 "Dauphin".

Operacijos metu kariai iš vandens ištraukė šešis įgulos narius, o dar vieno sekmadienį rasti nepavyko.

Operaciją koordinuojo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

Naujaisiais duomenimis,buvo išgelbėti bei paguldyti į ligoninę jachta plaukę trys moterys (gimusios 1989, 1969 ir 1998 metais) ir du vyrai (gimę 1970 ir 1989 metais). Vienas ištrauktas iš vandens įgulos narys — apie 65 metų amžiaus vyras neišgyveno. Įtariama, kad dar vienas įgulos narys — apie 45 metų amžiaus vyras nuskendo (jo kūnas taip ir nebuvo rastas).

39
Tegai:
jachta, Klaipėda, Baltijos jūra, karinis sraigtasparnis, Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos, Lietuvos kariuomenė
Dar šia tema
Neringos pasieniečiai išgelbėjo du šilutiškius
Lietuvos karo laivas išgelbėjo jachtą "Cosmic Dancer"
Karinių oro pajėgų sraigtasparnis išgelbėjo žmones Baltijos jūroje
Beniakonių pasienio kontrolės punktas

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėje stovi daugiau nei 300 sunkvežimių

Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija pastebimos jau daugiau nei savaitę, šiuo metu padėtis šiek tiek pagerėjo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 330 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija stebimos jau daugiau nei savaitę. Tam tikru momentu padėtis pagerėjo, tačiau po praėjusio savaitgalio spūstys vėl padidėjo — išvykimo iš Baltarusijos į ES šalis laukė daugiau nei 680 sunkvežimių.

Trečiadienio 8:00 duomenimis, eilės vėl pradėjo mažėti: šiuo metu pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija yra apie 400 sunkvežimių.

Daugiausia mašinų tradiciškai susikaupė Lietuvos kryptimi. "Beniakonių" kontrolės punkte yra daugiau nei 140 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 90. "Kamennyj Log" ir "Kotlovka" kontrolės punktuose yra atitinkamai daugiau nei 70 ir 30 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje prie "Urbanų" kontrolės punkto stovi daugiau nei 30 sunkvežimių, dar daugiau nei 40 sunkvežimių laukia išvykimo į Lenkiją "Bruzgų" kontrolės punkte.

Sekite situaciją Baltarusijos pasienyje oficialioje BPK svetainėje. Reikėtų nepamiršti, kad duomenis apie situaciją kontroliniuose punktuose, kur veikia elektroninė eilė, departamentui teikia laukimo vietų operatoriai.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo tarpu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 09:16 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai