Шеф-редактор Sputnik Литва Марат Касем, архивное фото

Vilnius vykdo politinį terorą prieš "Sputnik Lietuva", pareiškė Kasemas

90
(atnaujinta 13:21 2019.09.18)
Kaip ESBO pabrėžė "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius, Lietuvos valdžios institucijų veiksmai "Sputnik Lietuva" atžvilgiu labiau panašūs į juodųjų antstolių manieras

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuvos valdžia nesigėdija jokių metodų, siekiant priversti "Sputnik Lietuva" žurnalistus nutraukti savo veiklą, iš esmės Vilniaus poelgis atrodo lyg politinis teroras.

Taip darbo sesijoje žurnalistų saugos klausimais, vykstant ESBO peržiūros posėdžiui dėl įsipareigojimų vykdymo žmogiškosios dimensijos srityje, sakė "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas.

"Mūsų atveju žurnalistų saugumo rizika kyla iš valstybės pusės. Esame įpratę, kad politikams, žurnalistams draudžiama su mumis kalbėtis. Ten jiems rengiamos įvairios konsultacijos, mums tai jau yra įprastas dalykas, bet Lietuvoje pasiektas naujas lygis. Pas juos (žurnalistus — Sputnik) ateina specialiosios tarnybos, visų pirma Valstybės saugumo departamentas, kalbasi su jais, šie pokalbia neturi jokio statuso — tai tiesiog aiškinamieji pokalbiai, kad dirbti šioje agentūroje nėra gerai. Mano manymu, jie elgiasi kaip juodieji antstoliai", —  pažymėjo Kasemas.

Be to, "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius  priminė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai gali išprovokuoti paprastus piliečius, kurie save laiko "patriotais", kenkti žurnalistams.

"Mes manome, kad jei tokie žmonės bus nuolat šmeižiami ir apie juos bus kalbama kaip apie "nusikaltėlius", tuomet tikrai atsiras tokių fanatikų, kurie manys, jog, klausydami sąžinės balso, jie elgiasi teisingai ir gins savo Tėvynę — tiesiog imsis fizinio smurto prieš mūsų žurnalistus. Jei valstybė taip elgiasi, tuomet to negalima pavadinti kitaip nei valstybės teroras", — pabrėžė Kasemas.

Kalbėdamas žurnalistas taip pat tiesiogiai kreipėsi į Lietuvos delegaciją ESBO.

"Noriu paklausti gerbiamos Lietuvos delegacijos: jei jums nepatinka Rusijos politika, laikotės rusofobiškos politikos, tuomet jūs veikiate prieš Lietuvos piliečius — prieš savo piliečius, kurie dirba mums. Mano manymu, tai yra politinis teroras. Kodėl manote, kad jūs esate galutinė tiesos instancija, kuri nusprendžia, kur yra subjektyvus sprendimai, kur kitas požiūris, kas yra žurnalistas, kas ne žurnalistas? Mūsų nuomone, tai yra blogiausia totalitarinių valstybių praktika. Jūs dažnai kalbate apie tai, kaip blogai buvo, kokia baisi buvo TSRS, bet paveldėjote blogiausius to laikotarpio bruožus", — teigė Kasemas.

Be to, jis paragino ESBO įvertinti Lietuvos valdžios institucijų veiksmus.

"Mes raginame tai įvertinti, paraginti Lietuvą nutraukti spaudimą Rusijos žiniasklaidos žurnalistams, Lietuvoje dirbantiems rusų žurnalistams, taip pat paleisti visus politinius kalinius, ypač visuomenės veikėją Algirdą Paleckį, kuris yra kalėjime jau beveik metus", — sakė Kasemas.

Žurnalisto teigimu, po kalbos ESBO prie jo priėjo Lietuvos delegacijos atstovas ir teigė, kad negirdėjo visos Kasemo kalbos, o tik pagavo dalį apie Paleckį ir paprašė trumpai pakartoti kalbą. Anot Lietuvos atstovo, jis pirmą kartą išgirdo, kad Lietuvoje daromas spaudimas Rusijos žiniasklaidos žurnalistams.

Anot vyriausiojo redaktoriaus, Lietuvos delegacija nebuvo pasirengusi tam, kad Rusijos žurnalistai, o juo labiau iš "Sputnik" tiesiogiai praneštų ESBO apie jų teisių pažeidimus.

Pats Kasemas anksčiau pats tapo politinio persekiojimo auka. Beveik iškart po gegužę vykusių Lietuvos prezidento rinkimų, jis išvyko darbo reikalais į Vilnių, tačiau sostinės oro uoste buvo specialiųjų tarnybų sulaikytas "pokalbiui". Pokalbio metu specialiųjų tarnybų atstovai bandė  išsiaiškinti kontaktų šaltinius ir redakcijos veiklos detales.

Anot "Sputnik Lietuva" vyriausiojo redaktoriaus, tai buvo suplanuoti veiksmai įgyvendinant Baltijos šalių valdžios institucijų politiką, nukreiptą į "informacinė erdvės išvalymą nuo nepageidaujamų žiniasklaidos priemonių".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
90
Tegai:
Lietuva, ESBO, Sputnik Lietuva, Maratas Kasemas, Baltijos šalys, Rusijos žiniasklaida
Peizažas, archyvinė nuotrauka

Liepos 14 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:14 2020.07.13)
Liepos 14-osios horoskopas Jaučiams pataria nepradėti naujų darbų, kol yra neužbaigtų senų, Mergelėms žadamos naujos pažintys ir romantiški susitikimai, o Žuvims derėtų pasisaugoti bendradarbiavimo su mažai pažįstamais žmonėmis

Nepriklausomybė, valia ir emocingumas — tai rytoj labiausiai pasižymės. Tai puiki diena imtis iniciatyvos, kūrybiškumo, sugalvoti naują projektą. Kasdieninė rutina nesukels jūsų entuziazmo, tačiau bet kokios nestandartinės idėjos ir užduotys bus priimtos su trenksmu. Diena palanki visuotinėms idėjoms ir dideliems laimėjimams, tačiau nebūsite linkę ieškoti bendros kalbos su kitais, todėl svarbesnes diskusijas ir derybas geriau atidėti vėlesniam laikui.

Avinas (03.21-04.20) Norėdami pasiekti gerų rezultatų, turite veikti savarankiškai. Tai išgelbės jus nuo daugelio rūpesčių ir bergždžių vilčių. Jei turite galimybę atsipalaiduoti, pabendrauti su draugais, įdomiais žmonėmis, to neatsisakykite. Šiuo metu įmanoma lemtinga pažintis.

Jautis (04.21-05.21) Prieš pradėdami naujus darbus, turėtumėte užbaigti ankstesnius. Nepasiduokite kliūtims, kurios iš pradžių atrodo neįveikiamos. Dabar gali prasidėti nauji verslo ryšiai. Asmeniniame gyvenime ne viskas klostysis sklandžiai. Susilaikykite nuo santykių aiškinimosi.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena pareikalaus griežtos disciplinos, tikslumo ir atidumo. Lėtai, bet užtikrintai judėsite savo tikslo link. Susilaikykite nuo naujų susitarimų su nepatikimais žmonėmis. Kai kurios perspektyvos jums gali atrodyti viliojamos, tačiau turite pasverti pliusus ir minusus.

Vėžys (06.22-07.22) Turite parodyti daug aktyvumo, kad pasiektumėte teigiamų rezultatų bet kuriame, net ir sunkiausiame versle. Jei turite bendrauti ne tik su sąjungininkais, bet ir su oponentais, pabandykite bent laikinai susitarti dėl taikių santykių. Nesielkite skubotai.

Liūtas (07.23-08.23) Daugelis šiai dienai suplanuotų darbų vyks sklandžiai. Jūsų veikla visų pirma pasireikš bendraujant. Gana nesunkiai rasite bendrą kalbą su žmonėmis iš įvairių gyvenimo sričių ir visur jausitės gana jaukiai.

Mergelė (08.24-09.22) Ši diena pareikalaus didžiulės atsakomybės ir gero pasirodymo. Norėdami įgyvendinti savo planus, pirmiausia turėsite baigti visus anksčiau pradėtus darbus. Šis laikotarpis palankus romantiškiems susitikimams ir naujoms pažintims.

Svarstyklės (09.23-10.22) Neskubinkite dalykų ir nepriimkite skubotų sprendimų. Kūrybingas požiūris į bet kokį verslą žada, jei ne visišką sėkmę, tai bent jau gerą rezultatą. Pokalbiuose su artimaisiais derėtų kontroliuoti emocijas.

Skorpionas (10.23-11.21) Turite numatyti situaciją keliais žingsniais į priekį ir aktyviai veikti. Būkite lankstūs, daugiau dėmesio skirkite namų ruošos darbams ir santykiams su artimaisiais. Mankšta, pasivaikščiojimas ar apsipirkimas padės pralinksmėti.

Šaulys (11.22-12.21) Problemos gali kilti meilės fronte ir santykiuose su kolegomis. Bet stenkitės viso to neimti į širdį. Geriau daryti tai, kas teikia malonumą. Daugeliui problemų išspręsti reikės kantrybės.

Ožiaragis (12.22-01.20) Negaiškite laiko, bandydami kam nors įtikti. Tiesą sakant, įrodykite, kad tiesa yra jūsų pusėje. Neigiamos emocijos gali užgožti proto balsą. Tyrinėkite situaciją ramiai ir kantriai užmegzkite ryšius su žmonėmis, kuriems gali prireikti pagalbos.

Vandenis (01.21-02.19) Šis laikotarpis tinkamas verslo problemoms spręsti. Reikia dirbti komandoje su kolegomis. Bendravimas gali sukelti gerą rezultatą. Venkite konfliktų, ginčų ir lažybų. Finansiniuose reikaluose verta būti santūriems ir susilaikyti nuo neplanuotų pirkinių.

Žuvys (02.20-03.20) Ši diena atneš sėkmę profesinėje veikloje. Bet prieš imdamiesi veiksmų, pirmiausia sukurkite aiškų planą. Susilaikykite nuo bendradarbiavimo su žmonėmis, kurių gerai nepažįstate, būtent jų kišimasis į jūsų reikalus gali labai sutrikdyti.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos pasienio postas, archyvinė nuotrauka

Ignalinos rajone sulaikyti keturi migrantai Irako ir Afganistano

(atnaujinta 21:59 2020.07.13)
Užsieniečiai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje, ir po sulaikymo pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė tris, įtariama, neteisėtai į Lietuvą patekusius irakiečius ir vieną afganistanietį. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Penktadienį į VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardą paskambinęs vyras pranešė Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose matęs kelis įtartinus asmenis.

Į nurodytą vietą buvo nusiųsti Tverečiaus užkardos pasieniečiai, kurie sulaikė keliu einančius tris vyrus ir moterį. Nuo čia iki sienos su Baltarusija — apie 3 kilometrus. 

Du vyrai ir moteris turėjo Irako piliečių pasus. Trečias vyras VSAT pareigūnams pateikė Afganistano piliečiui išduotą šios šalies grįžimo pažymėjimo išrašą. Užsieniečiai nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais, turėjo grynųjų pinigų.

Neteisėti migrantai neturėjo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje.

Užsieniečių grupė izoliuota patalpose Ignalinoje. Migrantus saugo pasieniečiai. Vyksta įvykio tyrimas, užsieniečiai apklausiami dalyvaujant vertėjams.

Tegai:
Afganistanas, Irakas, Ignalinos rajonas
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkijai svarbesni darbo migrantai nei turistai iš Baltijos šalių
Lietuvoje dėl nedarbo migrantai kenčia mažiau nei vietiniai gyventojai
Ukrainiečiai padėtų: Estijos ūkininkai kenčia be migrantų
Irake nuo kilimo ir tūpimo tako nuriedėjo amerikiečių karinis lėktuvas
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje