Buvęs Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Kalėjimų departamentas paaiškino, kodėl kaliniai dirba be priežiūros

13
(atnaujinta 12:13 2019.09.20)
Departamentas papasakojo apie resocializacijos programą, pagal kurią kai kuriems kaliniams suteikiama teisė dirbti ne pataisos namuose

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas paaiškino, kodėl kaliniai Lietuvoje gali dirbti gamtoje be sargybinių priežiūros, praneša Lietuvos teisingumo ministerija.

Departamento vadovo komentaras buvo paskelbtas po to, kai iš savo darbo vietos pabėgo laisvės atėmimo bausmę atliekantis kalinys už padarytą sunkų nusikaltimą. Incidentas sukėlė dviprasmišką visuomenės reakciją.

"Noriu pabrėžti, kad bausmę atliekantys nuteistieji yra įtraukiami į resocializacijos — įvairios naudingos veiklos programas, padedančias neprarasti ar įgyti darbinių įgūdžių, keisti elgesį. Pasiteisinusi darbinės resocializacijos praktika ateityje bus dar labiau stiprinama", — sakė Virginijus Kulikauskas.

Kiekvieną dieną apie 400 kalinių dirba už kalėjimo ribų ir turi teisę vaikščioti be sargybos ar palydos. Specialioji komisija ir pataisos įstaigos vadovas nusprendžia, kam gali būti suteikta ši teisė.

Kulikauskas teigė, kad per pastaruosius trejus metus 22 nuteistieji pasišalino iš nesaugomų kolonijų ar darbo vietų ir du pabėgo iš saugomos kolonijos teritorijos — visi jie buvo sulaikyti ir atlieka papildomas bausmes. Šiemet buvo penki tokie atvejai ir tik vienas asmuo dar nebuvo sučiuptas.

Skyriaus vadovas pabrėžė, kad pabėgimo metu nebuvo padaryti jokie smurtiniai nusikaltimai.

Anot jo, kai tik sužinoma, kad kalinys pabėgo, artimiausia policijos nuovada iškart gauna pranešimą.

Pirmadienį Kalėjimų departamentas paskelbė, kad praėjusio penktadienio popietę iš savo darbovietės Kaune pabėgo nuteistasis, kuriam buvo suteikta teisė palikti koloniją be saugumo ir palydos. Nedelsiant buvo pradėtos paieškos.

Pravieniškių kalėjime pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pabėgimo.

Kalinio paieškos tęsiamos.

13
Tegai:
saugumas, pabėgimas, kaliniai, Lietuva, Kalėjimų departamentas
Dar šia tema
Į pataisos namus laiku negrįžęs nuteistasis bus grąžintas į koloniją
Pravieniškių pataisos namuose — jogos būrelis
Naktį iš Pravieniškių pabėgo 19-metis kalinys