Buvęs Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Kalėjimų departamentas paaiškino, kodėl kaliniai dirba be priežiūros

41
(atnaujinta 12:13 2019.09.20)
Departamentas papasakojo apie resocializacijos programą, pagal kurią kai kuriems kaliniams suteikiama teisė dirbti ne pataisos namuose

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas paaiškino, kodėl kaliniai Lietuvoje gali dirbti gamtoje be sargybinių priežiūros, praneša Lietuvos teisingumo ministerija.

Departamento vadovo komentaras buvo paskelbtas po to, kai iš savo darbo vietos pabėgo laisvės atėmimo bausmę atliekantis kalinys už padarytą sunkų nusikaltimą. Incidentas sukėlė dviprasmišką visuomenės reakciją.

"Noriu pabrėžti, kad bausmę atliekantys nuteistieji yra įtraukiami į resocializacijos — įvairios naudingos veiklos programas, padedančias neprarasti ar įgyti darbinių įgūdžių, keisti elgesį. Pasiteisinusi darbinės resocializacijos praktika ateityje bus dar labiau stiprinama", — sakė Virginijus Kulikauskas.

Kiekvieną dieną apie 400 kalinių dirba už kalėjimo ribų ir turi teisę vaikščioti be sargybos ar palydos. Specialioji komisija ir pataisos įstaigos vadovas nusprendžia, kam gali būti suteikta ši teisė.

Kulikauskas teigė, kad per pastaruosius trejus metus 22 nuteistieji pasišalino iš nesaugomų kolonijų ar darbo vietų ir du pabėgo iš saugomos kolonijos teritorijos — visi jie buvo sulaikyti ir atlieka papildomas bausmes. Šiemet buvo penki tokie atvejai ir tik vienas asmuo dar nebuvo sučiuptas.

Skyriaus vadovas pabrėžė, kad pabėgimo metu nebuvo padaryti jokie smurtiniai nusikaltimai.

Anot jo, kai tik sužinoma, kad kalinys pabėgo, artimiausia policijos nuovada iškart gauna pranešimą.

Pirmadienį Kalėjimų departamentas paskelbė, kad praėjusio penktadienio popietę iš savo darbovietės Kaune pabėgo nuteistasis, kuriam buvo suteikta teisė palikti koloniją be saugumo ir palydos. Nedelsiant buvo pradėtos paieškos.

Pravieniškių kalėjime pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pabėgimo.

Kalinio paieškos tęsiamos.

41
Tegai:
saugumas, pabėgimas, kaliniai, Lietuva, Kalėjimų departamentas
Dar šia tema
Į pataisos namus laiku negrįžęs nuteistasis bus grąžintas į koloniją
Pravieniškių pataisos namuose — jogos būrelis
Naktį iš Pravieniškių pabėgo 19-metis kalinys
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą
Lietuvos policija

Utenos policininkai ne tarnybos metu sulaikė neblaivų vairuotoją

(atnaujinta 21:03 2020.06.05)
Iš kaimo išvažiavęs automobilis pavojingai vinguriavo po kelią, o sustojus, jo vairuotojas ir keleivis bandė "susitarti" su pareigūnais dėl incidento sureguliavimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ne tarnybos metu pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku tinkamoje vie­to­je, sugebėjo užkirsti kelią ga­­limoms skaudžioms pasekmėms, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Birželio 1-ąją, apie 14:00, asmeniniu automobiliu važiuojant Utenos miesto aplinkkeliu, Utenos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus vyresniajam specialistui ir Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei prieš pat jų automobilį, sudarydamas avarinę situaciją, iš Joneliškio kaimo išsuko "Audi" automobilis.

Pareigūnai stebėjo, kaip automobilis vinguriavo po kelią, kartkartėmis nuvažiuodamas į kelkraštį, ir įtarę, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pranešė policijai. Važiuojant Kupiškio gatve, "Audi" vairuotojas dėl neaiškių priežasčių pasuko į kelkraštį ir sustojo priešais kelkraštyje stovėjusią sunkiasvorio automobilio priekabą.

Pareigūnai sustojo greta ir pastebėjo, kad vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis pradėjo reikšti pretenzijas: "Kokia čia jūs proga prikibot, kas jūs tokie". Pareigūnams prisistačius, kad jie yra policininkai, keleivis užsiminė, kad galima "susitarti", vairuotojas taip pat puolė taisyti padėtį ir žadėjo kviestis dukrą.

"Derybas" nutraukė atvykę Utenos apskrities policijos pareigūnai, kurie ir perėmė vairuotoją, keleivį ir automobilį. Sulaikytam vairuotojui (gimusiam 1969 metais), gyvenančiam Utenos rajone, buvo nustatytas 2,64 promilių girtumas.

Policija pažymi, kad faktai patvirtina, jog ne vienas eismo įvykis, pasibaigęs nekaltų žmonių skaudžiais sužalojimais ar mir­timi, buvo sukeltas būtent neblaivių vairuotojų, ir ragina gyventojus būti atsakingus, nesėsti prie vairo neblaiviems ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata ir gyvybe.

Tegai:
neblaivus vairavimas, Utena, policija, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką
Vilniuje už neblaivų vairavimą sulaikytas FNTT pareigūnas
Jurbarko rajone neblaivus vyras trenkė policininkui