Dovydo žvaigždė, archyvinė nuotrauka

VRM yra pasirengusi užtikrinti Lietuvos žydų bendruomenės saugumą

27
(atnaujinta 22:59 2019.09.19)
Žydų diaspora kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją po to, kai šalia jos būstinės ant šaligatvio pasirodė svastikos simbolis

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamošiūnienė paskelbė apie už viešąją tvarką atsakingų valstybės struktūrų pasirengimą apsaugoti vietinę žydų bendruomenę, praneša TASS.

Tamošiūnienė pažymėjo, kad jei bendruomenė paprašys pagalbos ir Vidaus reikalų ministerija pamatys, kad egzistuoja reali grėsmė, tada bus teikiama apsauga.

Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky pareiškė, kad valstybė turėtų garantuoti bendruomenės saugumą. Taip ji sakė po to, kai atsirado svastikos atvaizdas.

Fašizmo simbolis pasirodė ant šaligatvio likus kelioms dienoms iki Nacionalinės holokausto aukų atminimo dienos, kuri kasmet rengiama rugsėjo 23 dieną. Buvo pažymėta, kad svastika atsirado ten, kur nebuvo stebėjimo kamerų.

Kukliansky taip pat pabrėžė, kad ženklas atsirado "Tautų Mugės", kurioje Lietuvoje gyvenančios diasporos pristato savo gyvenimą ir tautines tradicijas, metu.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį dėl tautinės neapykantos kurstymo.

27
Tegai:
Vidaus reikalų ministerija (VRM), fašizmas, Lietuvos žydų bendruomenė
Dar šia tema
Buvęs rabinas: žydų bendruomenė moka už bandymą užglaistyti lietuvių kolaborantų kaltę
Skvernelis apie svastikos atsiradimą: netoleruosime nesantaikos kurstytojų
Signalas iš JAV: Lietuvai laikas baigti garbinti nacių kolaborantus
Lapkričio 29-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 29-osios šventės

(atnaujinta 16:38 2020.11.28)
Lapkričio 29 yra 333-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 334-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 32 dienos

Šią dieną minima Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena. Taip pat ši diena Lietuvoje yra draugo diena.

1957 metais "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įvykdyta mirties bausmė;
2001 metais Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.
1901 metais gimė Juozas Grušas, žymus XX a. antros pusės lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas (m. 1986 m.).
1910 metais gimė Antanas Škėma, lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas, modernizmo atstovas, didžiausias novatorius lietuvių literatūroje (mirė 1961 m.).
1830 metais Varšuvoje prasidėjo 1830-1831 m. sukilimas.

1945 metais susikūrė Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika.
1947 – JTO Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią Palestinos mandatas turėjo būti padalintas į žydų ir arabų valstybes.
1975 – Bilas Geitsas sukūrė kompanijos pavadinimą Microsoft.
Katalikų pasaulyje — pirmasis Advento sekmadienis.

Vardadienius švenčia Butvydė, Daujotas, Saturnas, Saturninas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės