Teismas, archyvinė nuotrauka

Seimas pritarė korupcijos byloje figūruojančių teisėjų atleidimui

10
(atnaujinta 13:39 2019.09.20)
Pritarta kyšininkavimo byloje figūruojančių teisėjų Valdimaro Bavėjano ir Egidijaus Laužiko atleidimui

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas pritarė trijų teisėjų — Egidijaus Laužiko, Valdimaro Bavėjano, Egidijos Tamošiūnienės — atleidimui iš pareigų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Seimas po svarstymo balsavo už prezidento Gitano Nausėdos pateiktus projektus, kuriais siekiama atleisti iš darbo teisėjus, savo poelgiu pažeminusius teisėjo vardą.

Už nutarimo "Dėl Egidijaus Laužiko atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų" projektą po svarstymo balsavo 38, prieš — vienas, susilaikė 17 Seimo narių. 

Už nutarimo "Dėl pritarimo atleisti Valdimarą Bavėjaną iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų" projektą po svarstymo balsavo 56, prieš — vienas, susilaikė 12 Seimo narių.

Ketvirtadienį Seimas taip pat pritarė Egidijos Tamošiūnienės atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui. Už jos atleidimą balsavo 73 Seimo nariai, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 4.

Trečiadienį Lietuvos prezidentas pasirašė dekretą dėl Konstantino Gurino atleidimo iš Apeliacinio teismo teisėjo pareigų. Prezidentas pabrėžė, jog ir toliau sieks, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariai. 

Praėjusią savaitę už teisėjo Konstantino Gurino iš pareigų balsavo 65 deputatai, du buvo prieš, dar vienuolika susilaikė.

Remiantis Konstitucija, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai yra atleidžiami prezidento po to, kai tai padaryti pataria Teisėjų taryba bei atleidimui pritaria Seimas.

Metų pradžioje Lietuvoje kilo skandalas dėl atskleisto korupcijos tinklo teismų sistemoje. Aštuoniems teisėjams buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Tarp jų yra trys Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai — Viktoras Kazys, Konstantinas Gurinas, Valdimaras Bavėjanas, taip pat Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Kauno regiono administracinio teismo teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainis.

Valymas Lietuvos teismų sistemoje >>

Iš pradžių byloje buvo sulaikyta daugiau kaip 30 žmonių, įskaitant teisėjus ir advokatus. Kai kurie iš jų buvo areštuoti.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų teigimu, minėti asmenys įtariami kyšininkavimu ir papirkinėjimu. Kyšių sumos svyravo nuo tūkstančio iki šimto tūkstančių eurų.

10
Tegai:
kyšininkavimas, korupcija, teismas, Seimas
Dar šia tema
Šalies vadovas priėmė teisėjų priesaikas