Kontrabandinės cigaretės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikytas rusas, gabenęs dviejų mln. vertės kontrabandą

34
(atnaujinta 18:51 2019.09.20)
Vyras iš Kaliningrado srities gabeno daugiau nei 650 tūkst. pakelių cigarečių, net nemėgindamas jų slėpti

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvos muitininkai Kybartuose sulaikė sunkvežimį, gabenusį cigarečių kontrabandą už du milijonus eurų, pranešė Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Pirminiais duomenimis, sunkvežimyje buvo 653 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė siekė apie du mln. eurų.

Maždaug penktą ryto į Kybartų pasienio postą atvyko sunkvežimis, kurį vairavo rusas. Kauno rajone įmonei jis deklaravo krovinį su plastiku. Tačiau patikrinę sunkvežimį naudodamiesi mobiliąja rentgeno sistema, muitinės pareigūnai pradėjo įtarti, kad sunkvežimis užpildytas kažkuo kitu.

Įtarimai pasitvirtino, kai tik muitininkai atidarė puspriekabės galines duris: ji buvo užpildyta dėžėmis cigarečių. Vairuotojas net nebandė jų užmaskuoti.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem dienoms. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl akcizais apmokestinamų prekių kontrabandos ir neteisėto disponavimo.

Muitinės pareigūnai cigarečių kontrabandininkų veiklą Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi registruoja nuo 2018 metų. Cigarečių kontrabanda į Lietuvą dažnai užmaskuojama oficialiai gabenamais medienos ar plastiko gaminių kroviniais.

Didžiausia šių metų nelegalių cigarečių partija taip pat buvo sulaikyta Lietuvos pasienyje vasario 1 dieną. Sunkvežimyje buvo 657 tūkst. pakelių cigarečių.

Šių metų gegužės 1–2 dienomis Kybartuose muitininkai sulaikė beveik 650 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos (1300 dėžių).

34
Tegai:
Kybartai, cigarečių kontrabanda, lietuvė
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė vilkiką, gabenusį milijono eurų vertės kontrabandos krovinį
Lietuvos muitinė vis dažniau susiduria su ypač įžūliais kontrabandos gabenimo atvejais
Šešėlinis mėsos verslas Kaune: antisanitarinės sąlygos, ginklas ir kontrabanda