Lapė, archyvinė nuotrauka

Lietuva ir Latvija padės Minskui laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavime

10
(atnaujinta 14:18 2019.10.01)
Jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Balratusija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos Baltarusijos teritorijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Latvijos ir Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos ir Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijos atstovai pasirašė susitarimą, kurio pagrindu bus skirtas Europos Sąjungos finansavimas laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimui šalių pasienio teritorijose.

Jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje — pasienio teritorijose, 50 km atstumu nuo Lietuvos ir Latvijos valstybinių sienų. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gruodžio mėn. Numatoma, kad vakcina bus išmėtyta 33 000 kv. km plote.

Mėtomi jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti, nes viduje yra aštri membrana su vakcina, kuri gali šiek tiek sužeisti. 

Radus jauką prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios specialistai atvyks jo paimti. 

Jei tokį jauką netyčia surado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatos būklę, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai taip pat nepavojingi, tačiau perdozavus galimos komplikacijos.

Pastaraisiais metais Lietuvoje pasiutligės atvejų beveik nepasitaiko. Tačiau kaimyninėse šalyse, pvz., Baltarusijoje, pasiutligė yra paplitusi tarp naminių ir laukinių gyvūnų, todėl išlieka pavojus, kad užsikrėtę ar sergantys gyvūnai atklys ir į Lietuvą.

Laukinių gyvūnų vakcinaciją pasienio su Baltarusija ruože šių metų rugsėjo 9 dieną pradėjo ir kaimyninė Latvija.

10
Tegai:
Minskas, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Politologas: Vakarai gali mėginti užmegzti dialogą su Minsku, padedami Lietuvos
Minskas primena, kad Lietuva tebeperka Baltarusijos elektrą
Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva negali varžytis su Minsku energetikoje