Rail Baltica diktuos naują turistinę madą

Lietuvoje pareiškė, kad "Rail Baltica" traukinį pavers "madingiausiu" transportu

42
(atnaujinta 11:28 2019.09.25)
Ekspertai mano, kad geležinkelio linijos, jungiančios Baltijos ir Europos šalis, poreikis jaučiamas jau seniai

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Įgyvendinus projektą "Rail Baltica", traukiniai taps madingiausiu viešuoju transportu, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

Manoma, kad nuo 2030 metų "Rail Baltica" keleiviniai traukiniai per metus iš Varšuvos į Taliną perveš 4,5 mln. keleivių.

"Lietuvos geležinkelių" grupės keleivių vežimo bendrovės "LG Keleiviams" vadovas Linas Baužys teigė, kad atsiradus "Rail Baltica", Lietuvoje laukiama transporto revoliucijos. Anot vadovo, naujoji geležinkelio linija atvers puikias galimybes keliautojams.

"Keleiviniai traukiniai jau dabar tapo labai patrauklia alternatyva kitoms transporto rūšims, pavyzdžiui, tarp Vilniaus ir Kauno bei Klaipėdos maršrutai perveža tikrai daug keleivių, matome, kad tai rimtas konkurentas automobiliams", — teigė Baužys.

Pasak jo, Lietuva taip pat gali sekti Šveicarijos pavyzdžiu, kur viešasis transportas organizuojamas taip, kad autobusai būtų suderinti su traukinių tvarkaraščiu.

Baužys pažymėjo, kad "Rail Baltica" prisidės prie tarptautinio turizmo plėtros, nes tai padarys kelius į Lietuvos oro uostus prieinamesniais.

Judumo ekspertė Kristina Gaučė pažymėjo, kad žmonės pirmenybę teiktų traukiniui, o ne keleiviniam automobiliui, nes jie gali skaityti, žiūrėti filmus ir bendrauti kelyje. Be to, "Rail Baltica" supaprastins Panevėžio ir Marijampolės gyventojų, kurie galės greitai patekti į Kauną ir Vilnių, gyvenimą, o tai labai paveiks studijų ir darbo vietos pasirinkimą.

Be to, Gaučė pažymėjo, kad geležinkelis skatina turizmo plėtrą, nes lietuviai galės iš "Rail Baltica" persėsti į bendrą Europos geležinkelių sistemą "Inter Rail".

"Kaunas IN" skaičiavimais, turistų srautas Kaune galėtų išaugti iki penkių procentų, jei pradėtų važiuoti greitieji "Rail Baltica" traukiniai. Tikimasi, kad daugiausia turistų atvyks iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Suomijos.

"Kaunas IN" turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė pažymėjo, kad Europos geležinkelio linijos, jungiančios Lietuvą ir Europą, poreikis jaučiamas jau seniai.

"Turistai europiečiai įpratę patogiai keliauti traukiniais, todėl dažnai sulaukiame individualiai keliaujančių turistų klausimų apie galimybes keliauti traukiniais tarp Baltijos šalių ir Varšuvos", — sakė ji.

Dabartiniais "Rail Baltica" skaičiavimais, kelionė nuo Panevėžio iki Kauno truks 38 minutes, nuo Vilniaus iki Kauno — 36 minutes. Kelionė iš Kauno į Rygą truks apie pusantros valandos, o iš Panevėžio — mažiau nei valandą. Iš Kauno į Taliną galima nuvažiuoti per tris valandas, o iki Varšuvos — mažiau nei per penkias valandas.

"Rail Baltica" projektas

"Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir karių mobilumą regione".

42
Tegai:
Baltijos šalys, Europa, Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba (62)
Dar šia tema
Kauno pašonėje ryškėja naujų "Rail Baltica" projekto tunelių kontūrai — video
Lietuvos susisiekimo ministras pasakojo JAV apie "Rail Baltica" karinę reikšmę
Estijoje prasidėjo pirmieji būsimo geležinkelio "Rail Baltica" tiesimo darbai
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių

(atnaujinta 15:05 2020.09.21)
Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių — 99

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Reaguojant į pastaruoju metu išaugusį koronaviruso protrūkį, nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių, tokių kaip miestų ar derliaus šventės, teigia ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Jis šiandien galimas apsaugos priemones, padidėjus atvejų skaičiui, aptarė Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete.

"Šiandien COVID-19 valdymo komiteto posėdyje iš medicinos profesorių darsyk išgirdome: svarbiausias ginklas prieš virusą yra mūsų pačių atsakingas elgesys. Todėl dar kartą prašau visų: atstumas, rankų higiena, veido apsaugos priemonės — ir teisingas jų dėvėjimas! Ir, žinoma, venkime nebūtinų kontaktų", — rašė Skvernelis savo Facebook paskyroje.

Premjero teigimu, komitete taip pat nutarta stiprinti ligoninių apsaugą, testuoti medikus "tiek, kiek reikės". Be to, siekiama užtikrinti, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių.

"Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai — nė kiek", — rašė Skvernelis.

Jis teigia suprantantis dalies žmonių nuovargį bei susierzinimą, tačiau paragino nepasiduoti ir nenuleisti rankų. "Privalome imtis visų būtinų priemonių tam, kad apsaugotume mūsų visų sveikatą ir gyvybes", — rašo Skvernelis.

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių — 99. Tuo tarpu daugiausia naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu, balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinta 3814 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1511 asmenų, 2199 pasveiko.

Tegai:
Saulius Skvernelis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šalna

Nepaisant rudeniškai šiltų orų, Lietuvoje pasirodė pirmosios šalnos

(atnaujinta 13:05 2020.09.21)
Pažymima, kad pirmadienio naktis jau buvo truputį šiltesnė, visur išsilaikė teigiama temperatūra

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Nepaisant rudeniškai šiltų orų, dėl naktimis krintančios temperatūros šalyje pasirodė pirmosios šalnos, pranešama Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad šeštadienį šalnos pasirodė Panevėžio ir Varėnos apylinkėse.

Panevėžio meteorologijos stoties duomenimis, minimali oro temperatūra 5 cm aukštyje buvo 0 °C, Varėnos -0,1 °C.

Taip pat pranešime teigiama, kad sekmadienio naktį buvo dar šalčiau. Labiausiai šalo Vidurio ir Rytų Lietuvoje: Panevėžio meteorologijos stoties duomenimis, minimali oro temperatūra 5 cm aukštyje nukrito iki -2,5 °C, Šiaulių ir Ukmergės apylinkėse — iki -1,2 °C, Utenos -0,6 °C, o Dotnuvoje, Varėnoje buvo 0 °C.

Pažymima, kad pirmadienio naktis jau buvo truputį šiltesnė, visur išsilaikė teigiama temperatūra, tik Varėnoje 0 °C.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
ruduo, šaltis, orai
Dar šia tema
Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
Sinoptikai papasakojo, kada į Lietuvą vėl sugrįš šiluma
Rusijos URM

Rusijos URM pareiškė, kad šalis nepriims JAV sąlygų START-III sutarčiai pratęsti  

(atnaujinta 14:46 2020.09.21)
Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus keistis informacija apie kovinių galvučių ir ginklus pristatančių transporto priemonių skaičių

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Nebus įmanoma patvirtinti pagrindinio ginklų kontrolės dokumento, kurį JAV siūlo sudaryti kaip sąlygą, norint pratęsti START-III sutartį. Taip sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas, praneša RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidento pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis (Marshall Billingslea) paskelbė ultimatumą: START sutartis nebus pratęsta, nebent šalys iki vasario susitars dėl "ginklų kontrolės memorandumo".

Vašingtonas užsiminė, kad po galimo Donaldo Trampo perrinkimo lapkritį bus iškelta "klausimo kaina".

"Atsižvelgiant į tai, ką amerikiečiai siūlo, norint sudaryti susitarimą, patvirtinti tam tikru pagrindu paremtą dokumentą nepavyks, nes JAV mums keliamų reikalavimų pobūdis neatitinka mūsų idėjos apie tai, ką reikia daryti, siekiant sustiprinti strateginį stabilumą", — žurnalistams sakė Riabkovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau siūlė pratęsti sutartį penkeriems metams be išankstinių sąlygų. JAV administracija teigia, kad būtina įtraukti KLR į derybas dėl naujo trišalio Rusijos, Kinijos ir JAV branduolinio susitarimo sukūrimo. Jungtinės Valstijos taip pat siūlo išplėsti sutartį, įtraukiant daugybę naujų ginklų klasių.

START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Dokumente numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje ginklų skaičius neviršytų 700 ICBM, SLBM ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nepaleistų raketų.

Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus keistis informacija apie kovinių galvučių ir ginklus pristatančių transporto priemonių skaičių. 2018 metų vasario 5 diena buvo terminas, iki kurio Maskva ir Vašingtonas turėjo pasiekti susitarime nustatytus kriterijus.

Tegai:
sutartis, JAV, Rusija
Dar šia tema
"Nacionalinis susivienijimas". Neolandsbergizmas "nesisteminės opozicijos" kailyje
Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos