Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ekspertas: visos Grybauskaitės svajonės apie nuostabią karjerą Vakaruose žlugo

190
(atnaujinta 21:30 2019.09.25)
Buvusios Lietuvos prezidentės politinė sėkmė yra išpūsta, ir dabar Grybauskaitė neturi kito pasirinkimo, kaip tik "gaudyti" Vakarų tendencijas, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės paskyrimas "Lygių teisių kartos" iniciatyvos ambasadore rodo ribotą jos karjeros perspektyvą, interviu Sputnik Lietuva teigė ekonomistas, politologas Aleksandras Nosovičius.

Pasak politologo, šis kvietimas tapti iš esmės femenistinės iniciatyvos atstove tik įrodo, kad vienintelis dalykas, kuris liko buvusiai Lietuvos prezidentei — tai "parodyti tai, kad ji — moteris, kuri padarė bent šiokią tokią karjerą".

"Kai Grybauskaitei niekur nieko nesiūlo, viskas, kas jai belieka, — parodyti tai, kad ji — moteris, ir tai, kad ji dešimt metų buvo nors ir nedidelės, bet šalies, prezidentė", — sakė Nosovičius.

Anot jo, tai, kad buvusi Lietuvos prezidentė rimtai svarsto šią poziciją, rodo tai, kad artimiausiu metu jai nėra siūlomos jokios kitos karjeros perspektyvos.

"Tai, žinoma, reiškia, kad žlugo visi jos siekiai, susiję su karjera Vakaruose, nes kai ji buvo prezidentė, visi Lietuvoje buvo tikri, kad jos laukia fantastiška tarptautinė karjera, kad ji taps Europos Komisijos pirmininke, Europos Vadovų Tarybos pirmininke arba, blogiausiu atveju, Europos Komisijos atstove Lietuvoje", — pabrėžė ekonomistas.

Anot Nosovičiaus, iki šiol visi pranašavo Grybauskaitei puikią politinę karjerą, tačiau dabar ji vargu ar gali pretenduoti į aukštas pareigas.

"Europa jai nepasiūlė jokių vadovaujamų pareigų, Lietuvos politikai ją taip pat "metė", tarp kitko, užgauliai, vietoje jos į EK iš Lietuvos išrinkdami 28-erių jaunuolį, ir dabar tampa aišku, kad Grybauskaitės reputacija, kurią ji susikūrusi Lietuvoje — galingos vadovės, vieno ryškiausių mūsų laikų žmonių, ši reputacija — išpūsta. Ji niekur, išskyrus Lietuvoje, neegzistuoja, ir tai, ji egzistavo tol, kol Grybauskaitė turėjo valdžią. Neliko valdžios — ir iš reputacijos nieko neliko", — sakė ekonomistas.

Anksčiau Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume "Concordia Annual Summit" dalyvaujanti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakviesta tapti "Lygių teisių kartos" iniciatyvos ambasadore. Buvusios Lietuvos prezidentės pareigos apims kovą už lygias vyrų ir moterų teises į darbą, atlyginimą, švietimą ir sveikatos priežiūrą.

Kasmetinis forumas "Concordia Annual Summit" yra vienas iš JT Generalinės Asamblėjos renginių. Grybauskaitė į šį renginį buvo pakviesta kaip garbės viešnia.

Biuro teigimu, pastaruoju metu pastebimas Lietuvos dalyvavimas sprendžiant lyčių lygybės ir moterų įgalinimo klausimus, nes šių metų gegužę šalis pirmą kartą išrinkta į JT lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinį 2020–2022 metų laikotarpiui.

190
Tegai:
JAV, JT Generalinė Asamblėja, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Grybauskaitė apsilankė Stripeikių bitininkystės muziejuje
Grybauskaitė stoja į feminisčių gretas
Stirna, archyvinė nuotrauka

Medžiotojas, nušovęs sveiką stirniuką, patrauktas administracinėn atsakomybėn

(atnaujinta 22:09 2021.03.02)
Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė, kad sausį "Sukmedžio" medžioklės plotų vienete nušautas stirnos jauniklis nesirgo, todėl jo sumedžiojimas gali būti laikomas neteisėtu

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Medžiotojui, šių metų sausį Pakruojo rajone nušovusiam stirną, surašytas protokolas dėl administracinio teisės pažeidimo ir apskaičiuota žala gyvūnijai, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.  

Šių metų sausio 31 dieną "Facebook'e" pasirodžius vaizdo įrašui apie stirniuką, Pakruojo aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėtai sumedžioto stirnos jauniklio "Sukmedžio" medžioklės plotų vienete, Vainiūnų gyvenvietės prieigoje.

Tą pačią dieną buvo surinkti pirminiai duomenys ir apklaustas medžiotojas. Asmuo tikino, kad gyvūnas akivaizdžiai sirgo, buvo išsekęs ir agresyvus, todėl jis stirnos jauniklį ir sumedžiojo. Taip pat medžiotojas teigė, kad pirminė informacija gauta iš Pranešimų priėmimo tarnybos, todėl jis atvykęs ir nutraukęs gyvūno kančias. Visgi nustatyta, kad konkretus nurodymas sumedžioti gyvūną duotas nebuvo. Situaciją ir aplinkybes turėjo įvertinti medžiotojas.

Medžioklės taisyklėse numatyta, kad stirnos pateles ir jauniklius medžioti leidžiama nuo spalio 1 dienos iki gruodžio 31 dienos.

Pranešėjo pateiktame vaizdo įraše matyti, kad stirnos jauniklis nebuvo išsekęs, sužeistas ar akivaizdžiai sergantis, kaip teigė medžiotojas. Kad įsitikintų, ar tikrai sumedžiotas stirnos jauniklis nesirgo, Pakruojo aplinkosaugininkai perdavė jo vidaus organus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno teritoriniam skyriui.

Minėta institucija, atlikusi patologinius tyrimus, pateikė išvadą, kad stirnos jauniklis ligoms būdingų požymių neturėjo. 

Be to, asmuo, sumedžiojęs stirniuką, turėjo vaizdo fiksavimo priemonėmis užfiksuoti gyvūno sužeidimo, sužalojimo ar ligos požymius ir telefonu informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą. Medžiotojas nebuvo gavęs pareigūno leidimo doroti sumedžiotą gyvūną ir nesilaikė Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų.

Taip pat aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad šauta buvo iš arčiau nei 200 metrų nuo gyvenamųjų sodybų ir naudojamų pastatų ir taip medžiotojas pažeidė dar vieną Medžioklės įstatymo punktą.

Medžiotojui surašytas protokolas dėl administracinių teisės pažeidimų, bauda gali siekti iki 1 800 eurų, žala gyvūnijai viršija 1 050 eurų. Visas aplinkybes įvertins ir nutartį priims Šiaulių apylinkės Pakruojo teismo rūmai.

Dar šia tema
Neteisėtai sumedžiojusiam du elnius vyrui teks atlyginti 12 tūkst. eurų žalą
Druskininkuose baltarusis partrenkė briedį, sužalotą gyvūną teko nušauti
Lietuvos gyventojas gali netekti teisės medžioti dėl naktinio matymo prietaiso
Beržų sulos rinkimas

Ekologai primena, kaip tinkamai leisti beržo sulą

(atnaujinta 22:08 2021.03.02)
Be to, laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) primena, kad valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų, praneša AAD.

Pažymima, kad jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.

Neries upė
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama nepažeidžiant luobo nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, o jų gylis medienoje — 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos", — teigiama pranešime. 

Pabrėžiama, kad privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Asmenims, ketinantiems leisti sulą privačioje žemėje, leidžiama leisti sulą tik gavus žemės savininko sutikimą.

Derėtų atminti, kad laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų.

Pažymima, kad tai, ar kai kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško, žemės ar želdynų ir želdinių savininkai, valdytojai ar naudotojai.

Tegai:
gamtai padarytą žala, nusikaltimas gamtai, ekologai
Žemė

Mokslininkai prognozuoja žemės atmosferos katastrofą

(atnaujinta 22:12 2021.03.02)
Pasak jų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Žemės atmosfera ateityje praras visą laisvą deguonį. Tokią išvadą padarė japonų mokslininkas iš Toho universiteto Kazumi Ozaki ir jo kolega amerikietis Kristoferis Reinhardas (Christopher Reinhardt) iš Džordžijos technologijos instituto. Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Geoscience".

Žemė
© Photo : NASA/Barry Wilmore

Ekspertai, atsižvelgdami į geologinius, biologinius ir klimato veiksnius, sumodeliavo planetos atmosferos evoliuciją. Todėl jie sužinojo, kad Žemės atmosfera išliks gana stabili maždaug milijardą metų, o po to, per kelis tūkstančius metų, ji liks praktiškai be deguonies.

Pasak mokslininkų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje. Kai šis rodiklis pasieks kritinį tašką, fotosintezės procesas planetoje bus sutrikdytas ir deguonis nustos patekti į atmosferą.

"Biosfera neturės laiko prisitaikyti prie tokių reikšmingų aplinkos pokyčių. Dabar šešėlyje pasislėpęs primityvių anaerobinių mikrobų pasaulis vėl dominuos", — apibendrino mokslininkai.

Tegai:
atmosfera, Žemė