Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ekspertas: visos Grybauskaitės svajonės apie nuostabią karjerą Vakaruose žlugo

186
(atnaujinta 21:30 2019.09.25)
Buvusios Lietuvos prezidentės politinė sėkmė yra išpūsta, ir dabar Grybauskaitė neturi kito pasirinkimo, kaip tik "gaudyti" Vakarų tendencijas, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės paskyrimas "Lygių teisių kartos" iniciatyvos ambasadore rodo ribotą jos karjeros perspektyvą, interviu Sputnik Lietuva teigė ekonomistas, politologas Aleksandras Nosovičius.

Pasak politologo, šis kvietimas tapti iš esmės femenistinės iniciatyvos atstove tik įrodo, kad vienintelis dalykas, kuris liko buvusiai Lietuvos prezidentei — tai "parodyti tai, kad ji — moteris, kuri padarė bent šiokią tokią karjerą".

"Kai Grybauskaitei niekur nieko nesiūlo, viskas, kas jai belieka, — parodyti tai, kad ji — moteris, ir tai, kad ji dešimt metų buvo nors ir nedidelės, bet šalies, prezidentė", — sakė Nosovičius.

Anot jo, tai, kad buvusi Lietuvos prezidentė rimtai svarsto šią poziciją, rodo tai, kad artimiausiu metu jai nėra siūlomos jokios kitos karjeros perspektyvos.

"Tai, žinoma, reiškia, kad žlugo visi jos siekiai, susiję su karjera Vakaruose, nes kai ji buvo prezidentė, visi Lietuvoje buvo tikri, kad jos laukia fantastiška tarptautinė karjera, kad ji taps Europos Komisijos pirmininke, Europos Vadovų Tarybos pirmininke arba, blogiausiu atveju, Europos Komisijos atstove Lietuvoje", — pabrėžė ekonomistas.

Anot Nosovičiaus, iki šiol visi pranašavo Grybauskaitei puikią politinę karjerą, tačiau dabar ji vargu ar gali pretenduoti į aukštas pareigas.

"Europa jai nepasiūlė jokių vadovaujamų pareigų, Lietuvos politikai ją taip pat "metė", tarp kitko, užgauliai, vietoje jos į EK iš Lietuvos išrinkdami 28-erių jaunuolį, ir dabar tampa aišku, kad Grybauskaitės reputacija, kurią ji susikūrusi Lietuvoje — galingos vadovės, vieno ryškiausių mūsų laikų žmonių, ši reputacija — išpūsta. Ji niekur, išskyrus Lietuvoje, neegzistuoja, ir tai, ji egzistavo tol, kol Grybauskaitė turėjo valdžią. Neliko valdžios — ir iš reputacijos nieko neliko", — sakė ekonomistas.

Anksčiau Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume "Concordia Annual Summit" dalyvaujanti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakviesta tapti "Lygių teisių kartos" iniciatyvos ambasadore. Buvusios Lietuvos prezidentės pareigos apims kovą už lygias vyrų ir moterų teises į darbą, atlyginimą, švietimą ir sveikatos priežiūrą.

Kasmetinis forumas "Concordia Annual Summit" yra vienas iš JT Generalinės Asamblėjos renginių. Grybauskaitė į šį renginį buvo pakviesta kaip garbės viešnia.

Biuro teigimu, pastaruoju metu pastebimas Lietuvos dalyvavimas sprendžiant lyčių lygybės ir moterų įgalinimo klausimus, nes šių metų gegužę šalis pirmą kartą išrinkta į JT lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinį 2020–2022 metų laikotarpiui.

186
Tegai:
JAV, JT Generalinė Asamblėja, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Grybauskaitė apsilankė Stripeikių bitininkystės muziejuje
Grybauskaitė stoja į feminisčių gretas
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Ekspertas: žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:17 2020.06.03)
Greičiausiai sukurti vaistą nuo koronaviruso ir užkirsti kelią grėsmei gyventojams sugebės tos šalys, kurios turi daugiausia informacijos apie kitų šalių įdirbį šioje srityje, mano ekspertas Vitalijus Vechovas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso COVID-19, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekspertas informacijos saugumo srityje, Maskvos Baumano valstybinio technikos universiteto Skaitmeninės kriminalistikos katedros profesorius Vitalijus Vechovas.

Karinės žvalgybos pagalba sustiprinti medicininę žvalgybą būtų labai naudinga, spaudos konferencijoje pasakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis pažymėjo, kad pandemija parodė, jog reikia tam tikro žvilgsnio į priekį, vertinant įvairius aspektus, susijusius su rizika sveikatai.

Profesorius Vitalijus Vechovas pareiškė, kad nėra atskiros medicininės žvalgybos sąvokos, yra specializuotos struktūros, kurios gauna žvalgybos duomenis iš įvairių sričių.

"Tiesą sakant, pirmaujančių pasaulio šalių žvalgybos veikla šioje srityje buvo vykdoma gana ilgą laiką, iš pačių pradžių, nuo tada, kai buvo suformuotos specialiosios tarnybos. Jos dirba siekdamos gauti žvalgybinės informacijos įvairiomis kryptimis — ir ekonomikos, mokslo ir technologijų plėtros, biologijos, biologinės saugos, be kito ko ir savo šalių gyventojų atžvilgiu, srityse. Ir čia nėra nieko naujo, tai yra viena iš viso pasaulio karinės žvalgybos veikimo sričių. <...> Kas turi maksimalią žvalgybos informaciją apie draugų ir priešų pasiekimus kuriant kokį nors naują ginklą ar atoveiksmį šiam ginklui... Šiuo atveju kalbama apie virusus ir vakcinas... Atitinkamai, tos šalys galės greičiau sukurti atitinkamas veiksmingas vakcinas ir užkirsti kelią jų gyventojams galinčiai kilti grėsmei".

Tegai:
Lietuva, vakcina, COVID-19, žvalgyba
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso
Rusijoje įvardyta vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų pradžios data
Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
Koronaviruso testai

Per parą nustatyti tik du koronaviruso atvejai

(atnaujinta 12:08 2020.06.03)
Mirčių nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė, palyginti su praėjusia diena. 1260 pacientų pasveiko

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti tik du nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai buvo pranešta vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Trečiadienio 11:25 val. duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 1684. 1260 žmonių pasveiko nuo viruso. Mirusiųjų skaičius nepasikeitė — 71.

Antradienį laboratorijos ištyrė 5387 mėginius. Nuo tyrimų pradžios buvo ištirta 315112 ėminių.

Lietuvoje karantino režimas buvo pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 378 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Ačiū, Lietuva": Vilniuje buvo surengti koncertai kovojančių su COVID-19 žmonių garbei
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę