Adolfas Hitleris, archyvinė nuotrauka

Hitleris asmeniškai nieko nenužudė: kaltė dėl Holokausto bus primesta Baltijos šalims

221
(atnaujinta 22:33 2019.09.25)
Regis, balsavimas EP yra Rytų Europos mito apie Antrąjį pasaulinį karą pergalė, tačiau Vokietija tampa pagrindine istorijos perrašymo naudos gavėja, o Baltijos šalys yra viso labo "naudingi idiotai", kurie patys įkris į duobę, kurią kasa kitiems

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Vokiečių leidinys "Deutche Welle" rašė, kad fejerverkai Maskvoje 75-osioms Europos sostinių išvadavimo iš nacizmo metinėms paminėti yra Molotovo-Ribentropo pakto sukakties minėjimas. Šis pareiškimas puikiai tinka skandalingosios Europos Parlamento rezoliucijos, skelbiančios TSRS ir Vokietijos nepuolimo susitarimą kaip Antrojo pasaulinio karo priežastį, logikai, rašo portalo Rubaltic.ru autorius Aleksandras Nosovičius.

Atrodytų, kad balsavimas Europos Parlamente yra Rytų Europos mito apie Antrąjį pasaulinį karą pergalė, tačiau Vokietija tampa pagrindine istorijos perrašymo naudos gavėja, tuo tarpu tos pačios Baltijos šalys yra viso labo "naudingi idiotai", kurie patys įkris į duobę, kurią kasa kitiems.

"Antrasis pasaulinis karas, padaręs daugiausiai žalos Europos istorijoje, buvo 1939 metų rugpjūčio 23 dienos nacių ir sovietų nepuolimo pakto, dar žinomo kaip Molotovo-Ribentropo paktas, ir jo slaptųjų protokolų, pagal kuriuos buvo nustatyti du totalitariniai režimai, kurių tikslas užkariauti pasaulį, padalijus Europą į dvi įtakos zonas, pasekmė", — tai garsiausia rezoliucijos dėl Europos atminimo svarbos Europos ateičiai dalis, kuriai rugsėjo 19 dieną pritarė dauguma Europos Parlamento narių.

Naujienos dabartiniame žiniasklaidos sraute įprastai gyvuoja tris dienas, tačiau ši rezoliucija aptariama jau savaitę. Joje yra nemažai garsių pareiškimų — jau vien paminklų Raudonosios armijos kariams Europoje pasmerkimas ką reiškia!

Norint suprasti šį puikų politinės minties kūrinį, pakanka įvardyti jo autorius. Rezoliuciją pristatė Europos deputatai iš Lenkijos. Maža to, jie priklauso valdančiajai partijai "Teisė ir teisingumas", kuri Briuselyje ir visoje Europos mastu laikoma ne "comme il faut".

Nepaisant to, didžioji europiečių dauguma juos palaikė, tik pašalino radikalius lenkų kraštutinumus, tokius kaip Holokausto prilyginimas kitiems Antrojo pasaulinio karo masiniams nusikaltimams.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad mūsų laukia visiška ir besąlygiška Rytų Europos požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją pergalė.

Remiantis oficialiu Lenkijos, Baltijos valstybių, Rumunijos, Vengrijos, o dabar ir Ukrainos mitu, Stalinas yra tapatus Hitleriui, komunizmas yra nacizmas, Antrasis pasaulinis karas buvo dviejų vienodai nusikalstamų totalitarinių režimų susidūrimas, o Raudonoji armija neišlaisvino Europos iš Trečiojo Reicho, o nacių okupaciją pakeitė sovietų. 

Tiesą sakant, istorinis "naujųjų europiečių" aktyvizmas yra patogus įrankis, kuriuo "senoji Europa" pasiteisina svetimomis rankomis perrašydama savo nepatrauklų vaidmenį Antrajame pasauliniame kare.
Panašu, kad paskelbus sovietų ir vokiečių nepuolimo sutartį kaip karo priežastį, ištrinamos visos ankstesnės nepuolimo sutartys, kurias Europos šalys sudarė su Hitleriu. Europiečiai vengia nepatogaus fakto, kad Molotovo-Ribentropo paktas buvo paskutinis iš ilgų panašių paktų serijų. Apie Miuncheno susitarimą niekas nekalba: visi girdi tik apie Molotovą ir Ribbentropą.

Istorinė Rytų Europos politika pasirodo esanti labai naudinga jų Vakarų Europos bendražygiams.

Nauja atminimo lenta Jonui Noreikai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Visų pirma, tai naudinga Vokietijai, kuri, neužsitraukdama kaltinimų dėl istorijos perrašymo, tolsta nuo pagrindinio Antrojo pasaulinio karo kaltininko statuso, dalį savo kaltės už 60 milijonų žmonių gyvybių perkeldama ant kitų pečių.

Neatsitiktinai pirmiausia vokiečių organizacijos finansavo nepavydėtiną Baltijos šalių darbą perrašinėjant dešimtmečių istoriją. Adenauerio fondo ir kitų lėšomis buvo surengta daugybė konferencijų, išleistas nesuskaičiuojamas kiekis brošiūrų apie Molotovo-Ribentropo paktą, apie tai, kad komunizmas prilygsta nacizmui ir kt.

Šis istorinės atminties perrašymo procesas buvo vykdomas subtiliai, filigraniškai ir beveik nepastebimai. Vokiečių kancleriai gegužės 9 dieną atvyko į Raudonąją aikštę ir padėkojo sovietų kareiviui už tai, kad išlaisvino juos nuo Hitlerio. Tuo tarpu Baltijos šalyse vyko vasaros mokyklos, kuriose už vokiečių pinigus buvo pasakojama, kad nacių okupantus pakeitė sovietų režimas.

Istorinė Vokietijos politika yra labai apgalvota ir sumani. Jos tikslas atitinka ilgalaikius šalies interesus: nukelti kaltės naštą nuo Vokietijos pečių, vengiant išskirtinės atsakomybės dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios.

Lenkija ar Baltijos šalys šioje politikoje atlieka "naudingų idiotų" vaidmenį, kurie savo rankomis "iš ugnies traukia kaštonus" vokiečiams. Jie mano, kad istorinė politika padeda kovoti su Rusija ir stiprina jų pozicijas tarptautinėje arenoje. Tačiau iš tiesų jie kasa sau duobę.

Kai bus dedami taškai ant "i" dėl Antrojo pasaulinio karo priežasčių, Vokietijai teks užduotis palengvinti atsakomybės dėl Holokausto naštą, ir šia našta su vokiečiais pasidalins ne TSRS įpėdiniai, o Lenkija, Baltijos šalys ir kiti Rytų Europos broliai.

Kur įvyko masiškiausios ir sadistiškiausios žydų žudynės? Nacių okupuotose Rytų Europos teritorijose. Kas vykdė genocidą? Vokiečiai? Kodėl tada Danijos okupuotoje Vokietijoje 90% žydų buvo išgelbėti nuo naikinimo, o Vokietijos okupuotoje Lietuvoje 90% žydų žuvo? Ar todėl, kad sinagogoje apsilankė Danijos karalius, o šiuolaikinės Lietuvos "didvyriai" plėšė ir žudė žydus?

Galite nušviesti įvykius, kai genocidą vykdė vietos gyventojų pajėgos, tai yra, visiškai nedalyvaujant Reichui. Kauno pogromas Lietuvoje ir Lvovo pogromas Ukrainoje įvyko dar prieš vokiečiams įžengiant į Kauną ir Lvovą. Raudonoji armija jau paliko šiuos miestus, Vermachtas dar neatvyko, o per šį laikotarpį ukrainiečiai ir lietuviai žudė tūkstančius žydų.

Aušvico koncentracijos stovykla
© Sputnik / Валерий Мельников

Jie bus pavadinti pagrindiniais Holokausto kaltininkais, o Trečiojo Reicho vaidmuo žydų genocide bus lėtai, bet užtikrintai pamirštas.

Tie, kuriems tai atrodo neįtikėtina, turėtų susimąstyti apie tai, kad šiandien beveik visi kalba apie Molotovo-Ribentropo paktą Vakaruose ir beveik niekas neprimena Miuncheno susitarimo. Ne taip seniai tai taip pat atrodė neįtikėtina, tačiau gerai apgalvota atminties politika gali daryti stebuklus. Po kiek laiko visi prisimins latvių SS legioną, o apie Trečiojo Reicho rasinius įstatymus pamirš.

Visame istorijos perrašymo komplekse yra tik vienas punktas, kurio "vyresnieji bendražygiai" neatleidžia ir neieško jokių kompromisų su Rytų Europos šalimis. Šis punktas — bandymas paneigti vietos gyventojų dalyvavimą Holokauste.

Čia jau apsvilo pirštus Lenkija, kuri, esant visuotiniam Vakarų spaudimui, buvo priversta panaikinti baudžiamąją atsakomybę už nacizmo nusikaltimų priskyrimą Lenkijos žmonėms. Dėl to skaudžiai apsvilo Lietuva, bandydama persekioti savo disidentus už tai, kad jie teigė, jog žydus Lietuvoje sunaikino patys lietuviai.

"Nekaltos totalitarinių režimų aukos" yra ruošiamos jiems skirtai misijai — nuimti Holokausto naštą nuo vokiečių tautos pečių.

Ir kai jie vėl šauks: mes esame nekaltos aukos ir reikalaujame kompensacijos už okupaciją, jau ne Rusija, o Vakarų Europa jiems pasakys: kas išžudė žydus? Jūs žudėte, ponai. O Hitleris — ką Hitleris? Juk Hitleris niekam netraiškė kaukolių Kauno klojime?

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
221
Tegai:
Baltijos šalys, Antrasis pasaulinis karas, Europos Parlamentas
Dar šia tema
Lenkija atšaukė baudžiamąją atsakomybę Holokausto įstatyme
Izraelis papasakojo apie iškreiptą Lietuvos požiūrį į Holokaustą
Lietuvos žydų bendruomenė "paaiškinimą" Noreikos atžvilgiu laiko Holokausto neigimu
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 statistika: susirgusiųjų skaičius Lietuvoje vėl padidėjo

(atnaujinta 09:54 2021.01.26)
Per praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko net 2462 žmonės, mirė dar 14 piliečių

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 686 nauji COVID-19 ligos atvejai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Deja pranešama apie dar 14 mirusių žmonių. Be to per praėjusią parą registruota dar 10 Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu bendras mirusiųjų skaičius padidėjo 24 ir sudaro 2688 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 177 934 žmonės, 121 907 asmenys pasveiko, 51 291 — tebeserga.

Per praėjusią parą į stacionarą paguldyti 124 pacientai dėl COVID-19 ligos, deguonies terapija taikoma 81 pacientui, dirbtiė plaučių ventiliacija — aštuoniems. 

Laikinai nedarbingi dėl COVID-19 ligos yra 117 gydytojų (iš 8424), 370 slaugytojų (iš 13328).

Per praėjusią parą ištirta 7 784 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso ištirta 1 879 898 ėminai dėl įtariamo koronaviruso.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 36 žmonės, antra doze — nė vienas, iš viso vakcinuota pirma skiepo doze 58 599 žmonės, dviem skiepo dozėmis — 9 021 žmogus. Laukiančių antros skiepo dozės skaičius yra 49 578, iš viso panaudota vakcinų 67 620 dozių.

Griežtas karantinas Lietuvoje galioja iki sausio pabaigos, tačiau valdžia jau užsiminė, jog svarstoma apribojimus pratęsti iki vasario pabaigos su tam tikrais atlaisvinimais verslui ir judėjimo apribojimų sušvelninimu. 

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Raketos SpaceX paleidimas

Lietuvoje sukurtas nanopalydovas paleistas kartu su "SpaceX"

(atnaujinta 09:11 2021.01.26)
Lietuvos nanosatelite visame pasaulyje ieškos trukdžių ir perduos informaciją apie juos Žemei, kad juos būtų galima pašalinti

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Lietuvoje sukurtas nanopalydovas "Charlie" buvo paleistas į kosmosą kartu su "SpaceX", praneša Lietuvos aeronautikos įmonė "NanoAvionics".

Pranešama, kad palydovo paleidimas ir diegimas buvo sėkmingas. Praėjus porai valandų po palydovo išsiskyrimo, pavyko pagauti "Charlie" signalą.

Po to, kai "Charlie" apskriejo kelis kartus virš antžeminių stočių, operacijos komanda patvirtino, kad palydovas išdidžiai išskleidė sparnus — dislokuojamus saulės kolektorius.

"Charlie" netrukus pradės savo misiją — trukdžių aptikimą visame pasaulyje.

"NanoAvionics Corp" yra pirmaujanti nanopalydovų gamintojas, įkurtas 2014 metais kaip dukterinė Vilniaus universiteto įmonė.

Bendrovės steigėjai yra pirmojo sėkmingo lietuviško projekto "CubeSat LituanicaSAT-1" — vieno iš pirmųjų dviejų iš Tarptautinės kosminės stoties paleistų Europos palydovų "CubeSat" — dalyviai.

UAB "NanoAvionics" kuria ir tiekia naujos kartos elektroninius ir mechaninius mažųjų palydovų sistemų sprendimus bei komponentus

"SpaceX" yra visame pasaulyje garsi Amerikos kosminės technikos gamybos kompanija. Bendrovė sukūrė raketas "Falcon 1", "Falcon 9" ir "Falcon Heavy", siekdama tikslo, kad jos būtų iš karto pakartotinai naudojamos, ir erdvėlaivį "Dragon", skirtą papildyti atsargas Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Tegai:
Space X, Tarptautinė kosmine stotis (TKS), Lietuva, palydovas
Dar šia tema
Lietuva pratęsė bendradarbiavimą su Europos kosmoso agentūra
Sveikinamai iš kosmoso: naktinį dangų perskrodė Kvadrantidai
Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę
Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

ES nori atsargiai naudoti sankcijas prieš Rusiją, sakoma Slovakijoje

(atnaujinta 09:36 2021.01.26)
Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau patarė užsienio politikams, komentuojantiems situaciją su Navalnu, gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Europos Sąjunga nori atsargiai naudoti sankcijas prieš Rusiją, neketina remtis tik jomis, sakė Slovakijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Ivanas Korčokas, pažymėdamas, kad ši tema turėtų tapti pagrindine tema ES diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizito į Maskvą metu.

"Mes norime atsargiai elgtis su tokiu instrumentu kaip sankcijos, norime užleisti vietą teisingam teismui (prieš tinklaraštininką Aleksejų Navalną)", — po ES užsienio reikalų ministerijų vadovų susitikimo Briuselyje sakė Slovakijos diplomatas.

Pasak Slovakijos užsienio reikalų ministro, ši tema turėtų tapti pagrindine ES diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizito į Maskvą vasario pradžioje metu. Jo susitikimas su Lavrovu numatytas vasario 5 dienai.

"Europos Sąjunga ketina įrodyti, kad nenori be galo pasikliauti tik sankcijų politika. Bet jei (Rusijos Federacijoje) norima visiškai pašalinti Navalną iš politinio gyvenimo, tai ES tai bus nauja situacija", — RIA Novosti cituoja Slovakijos ministrą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau patarė užsienio politikams, komentuojantiems situaciją su Navalnu, gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas, o pirmadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Vakarų politikų pareiškimai šia tema yra "kaip nukopijuoti". Savo ruožtu Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Kremlius neketina klausytis užsienio pareiškimų apie Navalną.

Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną Šeremetjevo oro uoste, jam grįžus iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po tariamo apnuodijimo incidento. Chimki miesto teismas sulaikė Navalną 30 dienų. Federalinės bausmių vykdymo tarnybos duomenimis, Navalnas, įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą, buvo areštuotas už pakartotinius bandomojo laikotarpio pažeidimus kaip nuteistasis lygtine bausme.

Tegai:
sankcijos, Aleksejus Navalnas, ES, Rusija
Dar šia tema
Diplomatinis šiurkštumas ir slapti dokumentai: apie ką Lavrovas kalbėjo su žiniasklaida
Vokietija pareiškė, kad jos pozicija dėl "Nord Stream-2" nepakeičiama