Darbo vieta, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje bus užblokuotos kelios rusiškus kanalus transliuojančios svetainės

84
(atnaujinta 08:57 2019.09.26)
LRTK nustatė, kad šiose interneto svetainėse yra teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos, kurios yra prieinamos Lietuvos vartotojams, tačiau jų valdytojai nėra pateikę pranešimo apie programų platinimo internete pradžią

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Vakar Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą blokuoti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse www.online-television.net, www.pr2pr.net, www.trefoil.tv, www.sunduk-tv.com ir www.sunduk.tv, www.videomore.ru, www.viaway.com, www.rus24.tv, www.lapti.tv, rašoma LRTK pranešime.

LRTK nustatė, kad šiose interneto svetainėse yra teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos, kurios yra prieinamos Lietuvos vartotojams, tačiau jų valdytojai nėra pateikę LRTK pranešimo apie televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo vartotojams pradžią. Todėl tokia televizijos programų platinimo internete paslauga teikiama Lietuvos Respublikos vartotojams laikoma neteisėta.

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, asmenys, norintys verstis televizijos programų platinimo internete Lietuvos Respublikos vartotojams veikla, prieš pradėdami šią veiklą privalo nustatyta tvarka pranešti apie tai LRTK, pateikdami patvirtintos formos pranešimą.

Pradėjus vykdyti tokią veiklą ir nepranešus LRTK apie tai įstatymų nustatyta tvarka, LRTK turi teisę duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti interneto svetaines, kuriose vykdoma neteisėta veikla prieš tai gavus Vilniaus apygardos administracinio teismo leidimą. Tokį leidimą teismas LRTK davė šių metų rugsėjo 12 dieną.

Anksčiau buvo užblokuoti keturi kanalai, kadangi bendrovių "OOO "TPK "Украина", "TVDROM Limited" ir "Internet Copyright Management LLC" prašymuose buvo nurodyta, kad jos nėra davusios sutikimų, suteikiančių teisę kai kuriose interneto svetainėse suteikti prieigą prie minėtoms bendrovėms priklausančio autorių teisių saugomo turinio, kuris buvo neteisėtai viešai skelbiamas.

84
Tegai:
vartotojai, Lietuva, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)
Dar šia tema
LRTK užblokavo septynių televiziją retransliuojančių svetainių prieigą
LRTK siūlo neplėsti draudžiamos informacijos sąrašo
LRTK blokuoja neteisėtas televiziją retransliuojančias interneto svetaines
LRTK neaptiko neigiamo poveikio nepilnamečiams seriale "Simpsonai"
Kas demokratiškesnis: pasaulinis gigantas "Google" ar mūsiškė LRTK