Vaisiai ir daržovės, archyvinė nuotrauka

Prekybos centruose krenta sezoninių daržovių kainos

9
(atnaujinta 11:18 2019.09.26)
Nuo metų pradžios "Maximos" parduotuvių tinkle klientai įsigijo daugiau nei 36 tūkstančius tonų įvairių daržovių

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Pirkėjai visuomet mieliau renkasi šviežias daržoves ir laukia jų sezono pradžios, rašoma prekybos tinklo "Maxima" pranešime žiniasklaidai.

Pasak "Maximos" komercijos vadovės Vilmos Drulienės, šiemet per 8 metų mėnesius jau parduota beveik 6 tūkst. tonų šviežių daržovių, arba 16 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Vis dėlto nors vaisių ir daržovių paklausa nuolat auga, Sveikatos ministerijos duomenys rodo, kad šviežių vaisių, uogų ir daržovių Lietuvos gyventojai vis dar valgo per mažai ir per retai.

Šviežias daržoves, išskyrus bulves, šalyje kasdien vartoja tik kas trečias suaugęs gyventojas, o vidutiniškai per dieną suaugusieji suvartoja tik 260 gramų daržovių ir vaisių, kai Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama kasdienė norma yra bent 400 gramų.

Prekybos tinklo "Maxima" statistika rodo, kad daugiausia perkama bulvių.

"Bulvės yra perkamiausios daržovės mūsų prekybos tinkle. Galima sakyti — absoliučios lyderės. Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais jas vejasi lietuviški trumpavaisiai agurkai, lietuviški baltagūžiai kopūstai, lietuviški pomidorai, morkos, svogūnai ir paprikos. Tokioms tendencijoms įtakos turi šviežių daržovių sezonas ir, žinoma, mažesnės kainos", — komentuoja Drulienė.

Už baltagūžius kopūstus rugsėjo pradžioje, palyginti su rugpjūčiu, "Maximos" klientai mokėjo 15 proc. mažiau, lietuviškų bulvių kaina sumažėjo beveik 30 proc. Lietuviški burokėliai atpigo 35 proc., morkos — 25 proc., o agurkų kaina mažėjo beveik du kartus. Už raudonas saldžiąsias paprikas buvo mokama vienu euru mažiau. Jų kilogramas rugsėjo 14 dieną kainavo 1,88 Eur.

Nuo metų pradžios "Maximos" parduotuvių tinkle klientai įsigijo daugiau nei 36 tūkstančius tonų įvairių daržovių.

20 būdų sutaupyti perkant maistą
© Sputnik /
20 būdų sutaupyti perkant maistą
9
Tegai:
daržovės, Maxima LT
Dar šia tema
Aukso vertės: Baltijos šalyse labai išaugo maisto kainos
Atsisakiusiai daržovių ir vaisių britei gresia aklumas
Dietologas papasakojo, kaip tinkamai maitintis rudenį