Muitinė, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė visureigį, gabenusį kontrabandines cigaretes

22
(atnaujinta 12:19 2019.09.26)
VSAT pareigūnams įkliuvo baltarusis, visureigio slėptuvėse vežęs daugiau kaip tūkstantį pakelių kontrabandinių cigarečių

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Trečiadienį, anksti ryte, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai kelyje Šumskas — Vilnius, ties Vilniaus rajono Sirutiškių kaimu, sustabdė patikrinti "Hyundai Galloper" automobilį baltarusiškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Už vairo sėdėjęs 41-erių baltarusis Lietuvoje buvo teisėtai ir turėjo tvarkingus asmens bei mašinos dokumentus. Kilus įtarimui, kad šiuo automobiliu gali būti vežama kontrabanda, buvo nuspręsta Medininkų punkte patikrinti visureigį.

Контрабанда сигарет
Vyrui gresia tūkstantinė bauda ir automobilio konfiskavimas.

Patikrinimo rentgeno aparatu metu paaiškėjo, kad transporto priemonės konstrukcijos ertmėse įrengtos slėptuvės. Jose pasieniečiai rado 1309 pakelius įvairių rūšių cigarečių pakelių su baltarusiškomis banderolėmis ir be jų.

Pažeidėjui Kenos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną.

Užsieniečiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

22
Tegai:
baltarusis, cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Iš Anglijos išsiųstas lietuvis, turėjęs, įtariama, suklastotą vairuotojo pažymėjimą
Vilniaus oro uoste sulaikytas nuteistas kaunietis
Lietuva sustiprino kontrolę Baltarusijos pasienyje
Sniegas

Meteorologai papasakojo apie situaciją su krituliais šalyje

(atnaujinta 13:59 2021.01.27)
Pabrėžiama, kad daugiausia kritulių 25-26 dienomis iškrito Alytuje, Varėnoje, Vilniuje, Biržuose ir Ukmergėje (virš 20 mm)

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Sinoptikai teigia, kad vakarų Lietuva nesulaukė arba beveik nesulaukė kritulių, o kai kur lijo lietus, po kurio sekė sniegas, praneša Hidrometeorologijos spaudos tarnyba Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad daugiausia kritulių 25-26 dienomis iškrito Alytuje, Varėnoje, Vilniuje, Biržuose ir Ukmergėje (virš 20 mm).

Tuo pačiu pabrėžiama, kad dalis kritulių dėl pūgos galėjo būti nesuskaičiuota (nes nepatenka į kritulmatį).

Pažymima, kad 1 mm skystų kritulių atitinka apytiksliai 1 cm storio sniego dangą (jeigu snaigės kaupiasi ant žemės). Arba atvirkščiai — ištirpinus 1 cm sniego gaunama apei 1 mm skystų kritulių.

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
krituliai, Lietuva, orai
Belorus sanatorija

Užimtumo tarnyba nutraukia paramą "Belorus" sanatorijai

(atnaujinta 15:07 2021.01.27)
Užimtumo tarnyba parengė prevencinių priemonių programos projektą dėl beveik 400 įstaigos darbuotojų, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Užimtumo tarnyba nutraukia karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu teikiamą valstybės finansinę paramą "Belorus" sanatorijai — subsidijas už darbuotojus, esančius prastovose, skelbiama pranešime spaudai.

Sprendimas priimtas vadovaujantis Užimtumo įstatymo pakeitimu sausio 20 d. ir Užsienio reikalų ministerijos dokumentu dėl ribojamų priemonių įmonei, kuriai taikomos tarptautinės finansinės sankcijos.

Kauno klientų aptarnavimo departamente sudaryta darbo grupė šios įmonės darbuotojams aptarnauti. Užimtumo tarnybos specialistai pasirengę užtikrinti sklandų registracijos UT procesą, suteikti grupėms, individualias ir psichologo konsultacijas sanatorijos "Belorus" darbuotojams.

Užimtumo tarnyba parengė prevencinių priemonių programos projektą dėl 393 įstaigos darbuotojų, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką. Sanatorijoje "Belorus" dirba 133 medicinos darbuotojai. 

Įvertinus sudėtingas įsidarbinimo Druskininkuose galimybes, išsiaiškintas medicinos darbuotojų poreikis visoje Kauno klientų aptarnavimo departamento aptarnaujamoje teritorijoje – regione reikia 223 medicinos darbuotojų (Kauno apskrityje – 157, Alytaus – 34, Marijampolės – 32). Tarp jų – 51 įvairių sričių gydytojas, 98  bendrosios praktikos slaugytojai, 43 slaugytojų padėjėjai.

Šiuo metu nuolat bendraujama ir keičiamasi informacija su įmonės atstovais ir Druskininkų savivaldybe dėl paslaugų bei priemonių sanatorijos darbuotojams.

Situacija su "Belorus" sanatorija

Anksčiau "Belorus" sanatorijos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.

Sanatoriją palaiko Druskininkų administracija ir kai kurie Seimo atstovai. Anksčiau grupė Seimo narių inicijavo kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu vetuoti naują darbo įstatymo redakciją, dėl kurios ES sankcijomis patekusi sanatorija "Belorus" Druskininkuose prarado subsidijas. Joje minima to paties pavadinimo sanatorija Jūrmaloje, Latvijoje, kuriai, nepaisant to, kad steigėja yra ir Baltarusijos prezidento kanceliarija, ES sankcijos nėra taikomos. 

Kreipimesi politikai pabrėžia, kad Druskininkų gydykla yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų regione.

Pandemijos metu nedarbas Druskininkuose padidėjo iki 18,9 proc., o uždarius "Belorus" sanatoriją jis ir toliau didės.

Tegai:
Užimtumo tarnyba
Dar šia tema
Lietuva pripažino, kad "greitas sprendimas" dėl "Belorus" sanatorijos neįmanomas
Druskininkų savivaldybė prašo išnagrinėti situaciją su "Belorus" sanatorija
Lietuva prašo peržiūrėti įstatymą, kuris atima iš "Belorus" sanatorijos subsidijas
"Belorus" sanatorijai nutraukiamas subsidijų mokėjimas 
"Belorus" sanatorijos darbuotojas papasakojo, ko siekia Lietuvos valdžia