Buteliai, archyvinė nuotrauka

Seimas priėmė papildomus prekybos alkoholiu apribojimus

10
(atnaujinta 22:17 2019.09.26)
Nebebus leidžiama prekiauti gėrimais, išpilstytais į puodelio tipo pakuotę nuplėšiamu dangteliu, bei prekiauti į didesnės nei 0,2 l talpos plastikinė pakuotė išpilstytais gėrimais, kurių stiprumas viršija 6 proc.

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios sugriežtins alkoholio pardavimo taisykles, praneša spaudos tarnyba.

Naujomis įstatymo pataisomis nutarta uždrausti prekiauti į didesnės nei 0,2 l talpos plastikinę pakuotę išpilstytais gėrimais, kurių alkoholio koncentracija didesnė nei 6 proc. (dabar 7,5 proc.), o iki 6 proc. stiprumo (dabar 7,5 proc.) — išpilstytais į didesnę negu vieno litro.

Elektroninė cigaretė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

Pakeitimais taip pat nuspręsta uždrausti Lietuvoje parduoti alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 22 proc., gamyklų supilstytus į stiklines, taures ir kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą.

Už naujas nuostatas, balsavo 78 Seimo nariai, susilaikė 5 parlamentarai.

Pataisos įsigalios 2020 metų lapkričio 1 dieną.

"Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis, paklaustas, ar jau pasiekti tikslai, kelti priimant Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, teigė: "Manau, kad tai, kad užsienio šalių žurnalistai atvažiuoja į Lietuvą paklausti, kaip mes tokį stebuklą sugebėjome padaryti per tokį trumpą laiką, matyt kažkas pasiekta".

10
Tegai:
alkoholis, Seimas