Antrankiai, archyvinė nuotrauka

didelę hašišo kontrabandą teismas skyrė 11 metų nelaisvės

30
(atnaujinta 17:17 2019.09.26)
Abu nuteistieji kaltės dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu nepripažino

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas kaltais pripažino ir 11 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė šiaulietį ir joniškietį, prieš kelerius metus kontrabanda gabenusius daugiau nei 300 kg hašišo, rašoma Lietuvos generalinės prokuratūros pranešime.

Vyrai nuteisti ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu. Vienas iš jų nuteistas dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Pareigūnams, atlikusiems šį tyrimą, 2017 metų pradžioje kilo įtarimų dėl vienos Šiaulių įmonės, užsiimančios krovinių pervežimu, veiklos. Jiems atrodė įtartinas įmonės veiklos modelis, kai firma turėjo tik vieną vilkiką, kuriuo retai važiuota į reisus pervežti krovinių. Nepanašu, kad tokia pasyvia veikla buvo siekiama pelno, tačiau vienas kitas reisas buvo vykdomas.

Paskutinis šios bendrovės "užsakymas", turėjęs būti pelningiausias, pavirto į nuostolingiausią. 2017 metų vasarį įmonės vairuotojas iš įmonės direktoriaus gavo užduotį — vykti į Olandiją ir iš ten į Rusiją nuvežti krovinį. Vilkiko vairuotojas į Vureno miestą (Olandija) vyko be priekabos, kad galėtų ją prisikabinti ir iš karto per Lietuvą pasiekti kelionės tikslą Rusijoje. Lietuvoje vairuotoją pasitiko policijos ir muitinės pareigūnai, kurie patikrinę vilkiko priekabą rado įrengtą slėptuvę, o joje — labai didelį kiekį — kiek daugiau nei 305 kg narkotinės medžiagos — kanapių dervos (hašišo) bei 28 vienetus tablečių su beveik 4 g psichotropinės medžiagos — MDMA.

Priekaboje po grindimis buvo rastos metalinės stačiakampio formos ertmės, kurios buvo įstatytos per visą krovinio ilgį. Atidarius metalines ertmes, buvo rasti sudėti 113 stačiakampio formos briketų, apvyniotų izoliacija. Juose ir buvo paslėpti narkotikai. Aptiktų narkotikų vertė gali siekti net iki 3 mln. eurų.

Įvykio vietoje buvo sulaikytas narkotikus gabenęs vairuotojas, o vėliau ir įmonės, kuriai priklausė vilkikas, vadovas. Atlikus kratą abiejų vyrų namuose rasti nelegaliai laikomi šaunamieji ginklai. 

Abu nuteistieji kaltės dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu nepripažino.

30
Tegai:
narkotinės ar psichotropinės medžiagos, kontrabanda
Dar šia tema
Už grotų sės narkotikais prekiavę Šiaulių pareigūnai
Lietuvoje bus įkurti mobilūs kabinetai nuo narkotikų priklausomiems žmonėms padėti
Žolinių savaitgalį Klaipėdoje pradėta 15 tyrimų dėl galimo disponavimo narkotikais
Putinas papasakojo apie galimą kovos su narkotikais padalinių stiprinimą