Aotomobilio vairas, archyvinė nuotrauka

Į teisiamųjų suolą sės BMW automobilių vagys

62
(atnaujinta 11:17 2019.09.27)
Automobilių vagystės buvo vykdomos pasitelkus šiuolaikines technologijas ir specialią įrangą, kuria naudojantis nusižiūrėtam automobiliui buvo pritaikomi nauji rakteliai

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Panevėžio apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje panevėžietis ir kėdainietis kaltinami BMW markės automobilių vagystėmis, rašoma prokuratūros pranešime.

Sudegęs automobilis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Ирина Калашникова

Kėdainių gyventojui pareikšti kaltinimai ir dėl dar dviejų vogtų brangių BMW įgijimo bei laikymo.

Kėdainiuose gyvenantis 34 metų M.B. ir 28 metų panevėžietis L.G. kaltinami pernai lapkričio naktį Panevėžyje, veikdami bendrininkų grupėje, pavogę 2007 metų laidos BMW 530. Tą pačią naktį automobilį kaltinamieji nuvarė į Kėdainius. Vėliau už trečdalį vertės, 3 tūkst. eurų, M.B. teigimu, jis pardavė automobilį iš matymo pažįstamam asmeniui.

M.B. pareikšti kaltinimai dėl šiemet kovą Molėtuose įvykdytos 2009 metų automobilio BMW 5ER REIHE vagystės. Beveik 9 tūkst. eurų kainuojantį automobilį kaltinamasis teigia išardęs, reikalingas detales pasilikęs, o kas liko, nuvežęs į metalo laužo supirktuvę. Dar vieną 5 serijos automobilį BMW kėdainietis galimai pavogė šiemet vasario pabaigoje Vilniuje. Kaltinamasis teigia jį vėliau pardavęs tam pačiam iš matymo pažįstamam vyrui už 2,5 tūkst. eurų.

Šių vagysčių seriją nutraukė Panevėžio teisėtvarkos pareigūnų šiemet balandį surengta operacija. Jos metu netoli Aukštaitijos sostinės buvo sulaikyti abu kaltinamieji — M.B. ir L.G. Pastarasis vairavo ką tik Panevėžyje pavogtą 9 tūkst. eurų vertės automobilį BMW 320. Kitame, kėdainiečio M.B. vairuojamame automobilyje, pareigūnai rado specialią įrangą BMW markės automobilių atrakinimui ir užvedimui.

Atlikę kratas Panevėžio kriminalistai M.B. nuomojamuose garažuose rado du pernai pavogtus visureigius BMW X5, kurių vieno vertė — 35 tūkst. eurų. M.B. teigia, kad juos jam pardavė tas pats iš matymo pažįstamas vyras. Garažuose rasta ir Molėtuose pavogto BMW detalių.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Pauliaus Jasiukaičio, automobilių vagystės buvo vykdomos pasitelkus šiuolaikines technologijas, naudojant specialią įrangą, kuria nauji rakteliai buvo pritaikomi nusižiūrėtam automobiliui.

"Tyrimo duomenimis, visrakčiu atrakinti automobilį ir pritaikyti jam užvedimo raktelį užtrukdavo vos keliolika minučių", — sakė prokuroras.

Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki 6 metų. Už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą numatoma iki 2 metų laisvės atėmimo bausmė. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

62
Tegai:
vagystė, automobiliai
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė JK pavogtą visureigį "Porsche Cayenne"
Traktorių vagystės Lietuvoje ir Latvijoje byla perduota teismui
Lenkas gabeno į Lietuvą Turkijoje pavogtą prabangų visureigį
Liūtai, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 8-osios šventės

(atnaujinta 17:49 2020.08.07)
Prieš dešimt metų šią dieną Lietuvoje praūžęs škvalas pasiglemžė 4 žmonių gyvybes, tačiau romantikai rugpjūčio 15-ąją gali švęsti Tarptautinę orgazmo dieną

Rugpjūčio 8 yra 220-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 221-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 145 dienos.

Tarptautinė orgazmo diena

Tarptautinė orgazmo diena kasmet rugpjūčio 8 dieną švenčiama nuo 1998 metų Šventės šūkis — Vientisas pasaulio orgazmas. Tai energijos, ekstazės, malonumo diena. Šventę raginama švęsti visame pasaulyje — nuo Aliaskos iki Zimbabvės (nuo šalčiausios vietos iki karščiausios ir nuo A iki Z). Kaip švęsti? Vienam ar dviese, ar grupėmis, kaip tik patinka.

Šventės iniciatorius biseksualas Aleksas Hirka teigia, kad šią dieną verta dovanoti seksualias dovanas, kaip dovanos dovanojamos per Kalėdas; vaidinti įvairius vaidmenis, persirengiant kaip per Helovyną; prisiekti meilę kaip per Valentino dieną.

Terminas "orgazmas" (aukščiausias lytinio pasitenkinimo laipsnis) kilo iš graikiško žodžio "orgao" — degti aistra. Orgija kažkada buvo vadinamos romėnų ir graikų apeigos, skirtos dievams, dažniausiai vyno ir pramogų dievui Bakchui arba Dionisui garbinti. Tų puotų metu buvo mėgaujamasi visais malonumais, nieko nesivaržoma, todėl galiausiai žodis "orgija" pradėtas vartoti ištvirkavimo prasme.

Mokslininkai teigia, kad žmonės ir delfinai — vieninteliai, kurie mylisi dėl malonumo. Nepaisant to ilgiausiai trunka kiaulės orgazmas — net 30 min. Liūtai poruojasi iki 50 kartų per dieną. Jokio malonumo sueities metu nejaučia katės patelė, išgyvena vien skausmą.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1864 metais Vilniaus generalgubernatoriaus įsaku panaikinti Bernardinų ir Pranciškonų vienuolynai.

1992 metais Lietuvos krepšininkai Barselonos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius.

2010 metais Lietuvoje praūžęs škvalas pasiglemžė 4 žmonių gyvybes, pridarė didžiulių nuostolių šalies ūkiui. Ypač nukentėjo Alytaus ir Varėnos rajonai bei Kauno miestas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1786 metais pirmą kartą įveiktas aukščiausias Europos kalnas Monblanas — į jį įkopė Mišelis Gabrielis Pakardas (Michel-Gabriel Paccard), lydimas tarno Žako Balmato (Jacques Balmat).

1937 metais gimė JAV kino ir teatro aktorius Dastinas Hofmanas (Dustin Hoffman). Už vaidmenis juostose "Kramer prieš Kramerį" bei "Lietaus žmogus" jis apdovanotas JAV kino meno akademijos "Oskarais".

1963 metais Didžiojoje Britanijoje įvyko vadinamasis "Didysis traukinio apiplėšimas" — nusikaltėlių grupė sustabdė iš Glazgo į Londoną vykusį pašto traukinį ir pagrobė 2,6 mln. svarų.

2000 metais 13 žmonių žuvo ir daugiau kaip 90 buvo sužeisti per bombos sprogimą vienoje iš Maskvos požeminių perėjų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Daina, Dainė, Dainius, Dainys, Dainora, Elidas, Elidijus, Tulgirdas.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Bėgimas, archyvinė nuotrauka

Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai

(atnaujinta 13:09 2020.08.07)
Paaiškėjo, kad didesnę reikšmę sveikai gyvensenai teikia moterys ir vyresni nei 55 metų apklausos dalyviai

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Paprašyti dešimtbalėje sistemoje įvertinti, kiek jiems svarbi sveika gyvensena, Lietuvos gyventojai vidutiniškai jai "rašo" aštuonetą – 7,8 balo, o sveiką gyvenseną kaip asmeniškai labai svarbų prioritetą nurodo 41 proc. respondentų – jie skyrė 9 arba 10 balų.

Tokius rezultatus rodo tyrimų bendrovės "Rait" liepos mėnesį atlikta apklausa, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Tik kiek daugiau nei penktadalis (21 proc.) apklaustųjų sveikos gyvensenos svarbą įvertino mažesniu balu nei 7, o aukščiausią balą – dešimt – skyrė ketvirtadalis. Tyrimas rodo, kad vidutiniškai didesnę reikšmę sveikai gyvensenai teikia moterys ir vyresni nei 55 metų apklausos dalyviai.

Paprašyti įvardinti, kokių sveikos gyvensenos praktikų jie asmeniškai laikosi, didžiausia dalis (89 proc.) respondentų nurodė asmeninę higieną, 7 iš 10-ies minėjo saikingą alkoholio vartojimą arba jo atsisakymą, du trečdaliai (66 proc.) išskyrė sveiką mitybą, dar beveik tiek pat – fizinį aktyvumą.

Tyrimą inicijavusio Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovė Gražina Belian pažymėjo, kad sveikos gyvensenos aktualumą sustiprino ir koronaviruso pandemija.

"Apklausa parodė, kad sveika gyvensena yra vis svarbesnė Lietuvos žmonėms. Tikėtina, kad jos aktualumą sustiprino ir šiuo metu visame pasaulyje kilusi sveikatos krizė, tačiau pastaraisiais metais augantis visuomenės rūpestis sveika mityba, fiziniu aktyvumu, žalingų įpročių atsisakymu taip pat buvo labai matomas: iš bėgikų ir dviratininkų skaičiaus gatvėse, populiarėjančių sveikatos temų žiniasklaidoje", – sako Belian.

Visgi tuo pačiu ji pažymi, kad kai kurie tyrimo dalyvių atsakymai atspindi rimtas visuomenės sveikatos problemas. Pavyzdžiui, mažiausiai respondentų apklausoje minėjo, kad rūpinasi savo psichine sveikata. 

"Su emocine sveikata susijusios temos Lietuvoje išlieka skaudi problema – kai kuriose visuomenės grupėse kalbėtis apie tai vis dar tabu. To pasekmes, deja, matome sergamumo depresija, savižudybių statistikoje. Tai sveikatos aspektas, kuriam privalome skirti daug dėmesio", – sako Belian.

Tyrime taip pat siekta išsiaiškinti, kiek šalies gyventojai pasitiki įvairių sveikatos ekspertų patarimais ir rekomendacijomis. Daugiau nei pusė – 56 proc. – apklausoje dalyvavusių žmonių teigė, kad pasitiki šalies sveikatos apsaugos sistemoje dirbančių specialistų (medikų, mokslininkų, sveikatos srities tarnautojų) pateikiama su sveikata susijusia informacija. Tai, kad tokia informacija nepasitiki, sakė tik kiek daugiau nei dešimtadalis (12 proc.). Trečdalis laikėsi neutralios pozicijos. 

Didžiausią visuomenės pasitikėjimą sveikatos klausimais yra įgiję gydytojai ir medicinos specialistai – jų pateikiamų rekomendacijų sakė klausantys 79 proc. apklausos dalyvių. 60 proc. pasitiki mokslininkais ir akademikais, 38 proc. – šeimos draugais ir artimaisiais.

Tyrimų bendrovė "Rait" reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko šių metų liepos 7-15 dienomis. Jos metu iš viso apklausti 1086 žmonės.

Tegai:
sveikata, gyventojai, Lietuva