Laisvės kalvos maketas

Vilniuje "Laisvės kalvos" maketas buvo apipiltas raudonais dažais

85
(atnaujinta 11:46 2019.09.30)
Šiuo metu policija ieško sekmadienį įvykusio incidento kaltininkų. Chuliganų motyvai taip pat nežinomi

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lukiškių aikštėje, pačiame Vilniaus centre, esantis "Laisvės kalvos" maketas buvo apipiltas raudonais dažais, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 17:00 val. Apie tai, kas įvyko, policijai pranešė praeiviai.

Aikštėje buvo įrengtas "Laisvės kalvos" maketas tam, kad miesto gyventojai galėtų susipažinti su nedidele visos būsimo memorialo kompozicijos dalimi. Pats projektas yra kalva su memorialine siena, sudaryta iš kelių "medžių" eilių, ant kurių bus nurodyti "laisvės kovotojų" slapyvardžiai. Autorių įkvėpė "partizanų" bunkeriai.

Monumentas Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas praėjusių metų gruodį, tačiau dėl tų, kurie nesutinka su pasirinktu projektu, vėlavo. Daugelis norėjo aikštėje "Vyčio".

Lietuvoje "miško broliai" laikomi "didvyriais". Tai nacionalistinės ginkluotos grupuotės, veikusios šalies teritorijoje 1940–1950 metais. Antrojo pasaulinio karo metais daugelis "miško brolių" palaikė fašistinę Vokietiją ir prisidėjo prie žydų bendruomenės Lietuvoje naikinimo. Jie taip pat dalyvavo civilių ir sovietų partijos darbuotojų žudynėse.

85
Tegai:
Lukiškių aikštė, Vilnius
Dar šia tema
Naujoji Noreikos lenta — kas ir kodėl ją pakabino?
Paneriuose paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
Nausėda pripažino bendrapiliečių dalyvavimą žydų bendruomenės sunaikinime