Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje vyks Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas

46
(atnaujinta 22:10 2019.09.30)
Į egzaminą kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos žmonės, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą — Konstituciją

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Vilniuje vyks Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas — jau 13-ąjį kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija.

Egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju — Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda — kviečia visus šalies gyventojus pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Į egzaminą kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos žmonės, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą — Konstituciją.

Egzaminas vyks dviem etapais: I-as etapas 2019 metų spalio 3 d., 12:00 Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Tarybos posėdžių salėje.

Į antrą etapą pateks geriausiai pirmame etape pasirodę dalyviai. Jie bus individualiai informuoti apie antro egzamino etapo laiką ir vietą.

Nugalėtojų apdovanojimų ceremonija numatoma spalio 25 dieną 13:00 Prezidentūroje.

Norintieji laikyti egzaminą savivaldybėse iki spalio 2 d. kviečiami registruotis pateiktoje nuorodoje: https://forms.gle/wRZKehnEh8kxanBp9

Su egzamino taisyklėmis galima susipažinti čia: http://konstitucijosegzaminas.lt/.

Lietuvos Konstitucijos diena
© Sputnik /
Lietuvos Konstitucijos diena
46
Tegai:
Lietuva, egzaminas
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių

(atnaujinta 14:58 2020.09.21)
Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių – 99

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Reaguojant į pastaruoju metu išaugusį koronaviruso protrūkį, nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių, tokių kaip miestų ar derliaus šventės, teigia ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Jis šiandien galimas apsaugos priemones, padidėjus atvejų skaičiui, aptarė Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete.

"Šiandien COVID-19 valdymo komiteto posėdyje iš medicinos profesorių darsyk išgirdome: svarbiausias ginklas prieš virusą yra mūsų pačių atsakingas elgesys. Todėl dar kartą prašau visų: atstumas, rankų higiena, veido apsaugos priemonės - ir teisingas jų dėvėjimas! Ir, žinoma, venkime nebūtinų kontaktų", — rašė Skvernelis savo paskyroje Facebook.

Premjero teigimu, komitete taip pat nutarta stiprinti ligoninių apsaugą, testuoti medikus "tiek, kiek reikės". Be to, siekiama užtikrinti, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių.

"Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai – nė kiek",  — rašė Skvernelis.

Jis teigia suprantantis dalies žmonių nuovargį bei susierzinimą, tačiau paragino žmones nepasiduoti ir nuleisti rankų. “Privalome imtis visų būtinų priemonių tam, kad apsaugotume mūsų visų sveikatą ir gyvybes”, - rašo Skvernelis.

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių – 99. Tuo tarpu daugiausiai naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 3814 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1511 asmenų, 2199 – pasveiko.

Tegai:
Saulius Skvernelis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šalna

Nepaisant rudeniškai šiltų orų, Lietuvoje pasirodė pirmosios šalnos

(atnaujinta 13:05 2020.09.21)
Pažymima, kad pirmadienio naktis jau buvo truputį šiltesnė, visur išsilaikė teigiama temperatūra

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Nepaisant rudeniškai šiltų orų, dėl naktimis krintančios temperatūros šalyje pasirodė pirmosios šalnos, pranešama Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad šeštadienį šalnos pasirodė Panevėžio ir Varėnos apylinkėse.

Panevėžio meteorologijos stoties duomenimis, minimali oro temperatūra 5 cm aukštyje buvo 0 °C, Varėnos -0,1 °C.

Taip pat pranešime teigiama, kad sekmadienio naktį buvo dar šalčiau. Labiausiai šalo Vidurio ir Rytų Lietuvoje: Panevėžio meteorologijos stoties duomenimis, minimali oro temperatūra 5 cm aukštyje nukrito iki -2,5 °C, Šiaulių ir Ukmergės apylinkėse — iki -1,2 °C, Utenos -0,6 °C, o Dotnuvoje, Varėnoje buvo 0 °C.

Pažymima, kad pirmadienio naktis jau buvo truputį šiltesnė, visur išsilaikė teigiama temperatūra, tik Varėnoje 0 °C.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
ruduo, šaltis, orai
Dar šia tema
Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
Sinoptikai papasakojo, kada į Lietuvą vėl sugrįš šiluma