Kaliningradas

Lietuva yra tarp šalių, kurių gyventojai daugiausia važinėja į Kaliningradą su e-viza

60
(atnaujinta 09:28 2019.10.02)
Iš visų 53 šalių, kurioms galioja elektroninės vizos, per pastaruosius mėnesius prašymai išduoti vizą nebuvo gauti tik iš trijų

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermakas papasakojo, kad jau 45 tūkstančiai užsienio turistų pasinaudojo elektroninėmis vizomis, kad aplankytų regioną, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, kad išduotų vizų yra daugiau. Po kelių dienų mes gausime informaciją apie šalis, tačiau mėnesio pradžioje Lietuva, Latvija, Lenkija, Vokietija, Estija yra pagrindinės šalys, kurių piliečiai atvyksta su elektronine viza", — pasakė jis.

Jermakas taip pat pažymėjo, kad prašymai buvo gauti iš mažiausiai 50 šalių, įtrauktų į elektroninių vizų įforminimo sąrašą. Nebuvo "galbūt Vatikano ir San Marino", pabrėžė jis.

Pasak ministro, užsienio turistai dažniausiai atvyksta per automobilių pasienio kontrolės punktus, o per Chrabrovo oro uostą įvažiavo tik 960 žmonių, todėl iš pradžių situacija su transporto spūstimis buvo sudėtinga.

"Svečiams, pirmą kartą atvykusiems į Rusiją, reikėjo užpildyti laikino transporto priemonės įvežimo deklaraciją, o muitinės pareigūnui reikėjo ranka įvesti duomenis, o tam reikia laiko. Dabar muitinė leidžia, kad deklaracija būtų atsisiųsta ir užpildyta iš anksto", — paaiškino Jermakas.

Anksčiau situaciją sunkino ir tai, kad Europos navigatoriai vedė į tuos pačius pasienio kontrolės punktus, todėl didėjo spūstys.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį pradėjo veikti nuo liepos 1 dienos. Užsieniečiai gali įforminti tokią vizą turistinėms, verslo ir humanitarinėms kelionėms.

Šis dokumentas suteikia teisę būti regiono teritorijoje ne ilgiau kaip aštuonias paras. Elektroninė viza galioja 30 dienų, su ja negalima važinėti po likusią Rusijos teritoriją.

Anksčiau buvo pranešta, kad apie 50 procentų visų elektroninių vizų prašymų formų pateikė Lietuvos piliečiai. Be to, anksčiau Kaliningrado kultūros ir turizmo ministras pažymėjo, kad iki metų pabaigos tikėjosi išduoti 12 tūkstančių vizų, tačiau jų išduota beveik keturis kartus daugiau.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
60
Tegai:
elektroninė viza, Kaliningrado sritis, Lietuva, turizmas
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)
Dar šia tema
Nuo liepos 1 dienos apie 40 tūkst. užsieniečių gavo e-vizą į Kaliningradą
Sankt Peterburgo oro uostas yra pasirengęs Lietuvos turistams su e. vizomis
Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
Vizos pagal naujas taisykles: ką Peterburgas darys su užsieniečių antplūdžiu?