Vitaminai

Endokrinologė papasakojo apie rimtą vitaminų pavojų

50
(atnaujinta 21:43 2019.10.02)
Specialistės teigimu, vitaminų trūkumą ar hipervitaminozę asmeniui diagnozuoti turi gydytojas, išanalizavęs paciento tyrimų rezultatus

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Vitaminai ir mineralai gali sukelti didelę žalą sveikatai, jei dėl jų vartojimo nepasitarta su gydytoju, interviu "RT" sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinio endokrinologijos centro endokrinologė Fatima Dzgojeva.

"Nekontroliuojamas vitaminų vartojimas gali pakenkti, padidina navikų atsiradimo riziką. Taigi, per didelis geležies vartojimas tam tikrame amžiuje gali skatinti Alzhaimerio ir Parkinsono ligų vystymąsi", — pažymėjo Dzgojeva.

Ji pridūrė, kad vitaminų trūkumą ar hipervitaminozę pacientui turi nustatyti gydytojas.

Endokrinologė taip pat apgailestavo dėl to, kad maisto papildai gali patekti į rinką, apeidami daugybę jų efektyvumo ir saugumo tyrimų, o kai kurie žmonės nesiklauso gydytojų ir pradeda gydytis savarankiškai, sužinoję, kad jų "tyrimų rezultatai neatitinka normos".

"Jie, pavyzdžiui, nusprendžia padidinti magnio, chromo ir cinko kiekį. Mūsų organizmas yra daug protingesnis už mus ir gali prisitaikyti prie išorinių aplinkybių, tačiau po savarankiškai taikomo gydymo jis gali nepajėgti susidoroti su neaiškių medžiagų antplūdžiu. Biologiškai aktyvių priedų vartojimo problema yra mažai kontroliuojama, žmonės laukia stebuklo ir neklauso gydytojų", — padarė išvadą Dzgojeva.

50
Tegai:
sveikata, vitaminai
Temos:
Medicina ir sveikata (334)
Dar šia tema
Rusų chemikai sukūrė pagirių nesukeliantį alų su vitaminais
Gydytoja išvardijo pačius nenaudingiausius vaistus
Gydytojai papasakojo, kiek medaus galima valgyti nepakenkiant sveikatai
Oftalmologė įvardijo, kokie produktai padės išlaikyti gerą regą
Dietologas papasakojo, kaip tinkamai maitintis rudenį