Maisto kainos, archyvinė nuotrauka

Maisto gamintojai turės aiškintis dėl Lietuvai tiekiamų produktų sudėties

71
(atnaujinta 13:47 2019.10.04)
Jei maisto produktų gamintojų paaiškinimai nebus svarūs ir įtikinami, jiems grės baudos iki 100 tūkst. eurų

VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Tarptautinių maisto gamintojų prašoma paaiškinti, kodėl Lietuvai teikiamų maisto produktų sudėtis skiriasi nuo tų, kuriais prekiaujama kitose ES šalyse.

Kaip praneša Teisingumo ministerija, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba kreipėsi į 5 maisto produktų gamintojus.

Pažymėta, kad jei tie paaiškinimai nebus svarūs ir įtikinami, gali būti pradėtas tyrimas dėl nesąžiningos komercinės veiklos, už kurią numatytos baudos iki 100 tūkst. eurų.

Atrenkant abejonių sukėlusius produktus buvo atsižvelgta į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos siūlymus, t. y. produktai buvo atrinkti pagal galimai "nesveikus" ingredientus (tokius kaip palmių aliejus ir pan.), taip pat tam tikrų sudėtinių dalių skirtumus, kurie buvo akivaizdžiausi palyginus su kitomis valstybėmis, bei į produktų populiarumą tarp vartotojų.

Bendrovių atsakymai į VVTAT paklausimą turi būti gauti iki spalio pabaigos.

Šis tyrimas — Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro tyrimų tąsa. Birželio mėn. centras paskelbė Europoje vykdyto maisto produktų tyrimo dėl dvejopos maisto kokybės rezultatus. 19-oje valstybių narių buvo įvertinti 128 skirtingi maisto produktai, siekiant išsiaiškinti dvejopos maisto produktų kokybės problemą. Lietuva pateikė duomenis apie daugiau nei 90 skirtingų maisto produktų.

Rezultatai parodė, kad nors daugeliu atvejų skirtingose šalyse parduodamų vienodos pakuotės produktų sudėtis nesiskyrė, tačiau 9 proc. atvejų rasta  sudėties neatitikimų. Dar 22 proc. atvejų nustatyta ir pakuotės, ir produktų sudėties skirtumų. 

Lietuva taip pat nebuvo išimtis — palyginti su kitomis ES šalimis skyrėsi vienodos arba panašios pakuotės maisto produktų sudėtis. 

Dvigubi standartai ES

Dvejopos maisto produktų kokybės problema egzistuoja "senose" ir "naujose" Europos šalyse jau keletą metų. Kartais Rytų Europos šalių ir Baltijos šalių valdžios institucijos skundžiasi, kad maisto produktai jų šalyse yra prastesnės kokybės nei, pavyzdžiui, Vokietijoje, Prancūzijoje ar Didžiojoje Britanijoje.

Be to, lietuviai skundžiasi, kad už tam tikras prekes jie moka daugiau nei kitos ES šalys, tuo tarpu darbo užmokestis Lietuvoje išlieka žemame lygyje.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atliktas tyrimas parodė, jog dauguma šalies gyventojų mano, kad dvejopi maisto produktų kokybės standartai ES yra problema (74 proc.) ir diskriminacija (70 proc.). Be to, vartotojų paklausus, ar pirktų Lietuvoje produktą, jeigu ant jo pakuotės būtų nurodyta, kad šio produkto sudėtis kitokia, nei tokios pačios prekės kitoje ES šalyje, 43,69% respondentų nurodė, kad tokia informacija neigiamai paveiktų jų pasirinkimą — 30,8% vartotojų greičiau nepirktų tokio produkto, o 12,88% — tikrai nepirktų.

71
Tegai:
maistas, Lietuva
Dar šia tema
Aukso vertės: Baltijos šalyse labai išaugo maisto kainos
Moterys per vestuves Indonezijoje susipešė dėl maisto — video
Paaiškėjo, kaip pasikeitė maisto produktų kainos Lietuvoje
20 būdų sutaupyti perkant maistą
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uoste sučiuptas 3 metus ieškotas kaunietis, nusikaltęs JK ir Lietuvoje

(atnaujinta 11:15 2020.09.23)
VSAT duomenimis, iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 1523 įvairių šalių piliečius, kurių dėl nusikaltimų ar nusižengimų ieškojo Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsauga

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė kaunietį, kuris nusikaltimus padarė ir Anglijoje, ir Lietuvoje, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį Vilniaus oro uoste dirbantiems VSAT pareigūnams pranešė, jog iš Londono per Vokietijos miestą Hanoverį atskrendančiame lėktuve yra grąžinamas asmuo. Jis iš Anglijos buvo buvo išsiųstas už nusikaltimą.

Tikrindami dokumentus pasieniečiai nustatė, kad šis 43-ejų Kauno gyventojas problemų su teisėsauga turi ir Lietuvoje. Jis nuo 2017-ųjų balandžio yra ieškomas Kauno policijos kaip nuteistasis už nusikaltimo šalyje padarymą.

Pasieniečiai kaunietį sulaikė ir perdavė jį atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui.

VSAT duomenimis, iš viso šiais metais pasieniečiai sulaikė 1523 įvairių šalių piliečius, kurių dėl nusikaltimų ar nusižengimų ieškojo Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsauga. Dažniausiai tokie asmenys įkliuvo šalies oro uostuose, ypač Vilniaus — 1080 sulaikytųjų. Pagal pilietybes tarp ieškomųjų daugiausiai buvo Lietuvos piliečių — 1452. Taip pat sulaikyti 36 Ukrainos, 12 Baltarusijos bei dar 9 valstybių piliečiai.

Tegai:
Vilniaus oro uostas, nusikaltėliai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai prie Italijos krantų nufilmavo banginį
Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko baltarusiškų cigarečių krovinį
Lietuvos VSAT pranešė, kad pasienyje su Baltarusija darbas vyksta kaip įprasta
Mokinė, archyvinė nuotrauka

Šiemet "Patyčių dėžutę" įsidiegė daugiau nei 200 mokyklų

(atnaujinta 11:58 2020.09.23)
Šioje elektroninėje platformoje mokiniai gali anonimiškai ir supaprastintu būdu pranešti apie patyčias

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Šiais mokslo metais "Patyčių dėžutę" yra įsidiegusios 233 mokyklos, rašo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šioje platformoje anonimiškai galima pranešti apie patyčias mokykloje ar už jos ribų. Per karantiną pavasarį šią nemokamą platformą įsidiegė 78 mokyklos.

"Patyčių dėžutė" sudaro galimybes mokytojams, mokiniams ir tėvams anonimiškai pranešti apie patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje, operatyviai reaguoti, nustatyti tikrąjį patyčių mastą mokykloje ir priimti tinkamus sprendimus, kaip jį sumažinti, gerinti emocinį klimatą", — teigė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Elektroninė platforma supaprastina pranešimo apie patyčias būdą, užtikrina anonimiškumą. Pagalbą nukentėjusiems nuo patyčių gali suteikti ir mokyklos, ir savivaldybių pedagoginių psichologinių tarnybų specialistai.

Tegai:
mokyklos, patyčios, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Dar šia tema
Nutarta mokėti ligos išmoką, jeigu nesergančiam vaikui paskiriama privaloma izoliacija
Monkevičius ragina skirti priemokas mokyklų vadovams už išaugusį darbo krūvį dėl COVID-19
Dėl koronaviruso nuotoliniu būdu mokęsi mokiniai grįžta į mokyklas