Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Gitanas Nausėda pasveikino mokytojus

11
(atnaujinta 08:29 2019.10.06)
Tarptautinės mokytojų dienos proga šalies vadovas sveikina pedagogus ir dėkoja už jų atsidavimą šaliai bei visuomenei

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino visus Mokytojų dienos proga, praneša Lietuvos prezidentūra.

Tarptautinės mokytojų dienos proga šalies vadovas sveikina pedagogus ir dėkoja už jų atsidavimą šaliai bei visuomenei.

"Jūs — ateities valstybės kūrėjai, pirmieji po šeimos padedantys įminti žinių paslaptis ir vėliau drąsinantys žmones mokytis visą gyvenimą. Jūs padedate suprasti Lietuvą, pasaulį ir save, išmokote klausti, siekti daugiau ir patikėti, kad tai galime. Nepaprastai vertiname Jūsų darbą ir didžiuojamės, kad Jūsų lydima jaunoji karta išauga laisvomis, kūrybingomis, Tėvynę mylinčiomis ir joje save įprasminti gebančiomis asmenybėmis", — rašoma prezidento sveikinime.

Mokytojų dienos proga valstybės vadovas mokytojams palinkėjo šventiškos Mokytojų dienos, energijos, abipusio tobulėjimo ir džiaugsmo matyti sėkmingai savąjį kelią atrandančius mokinius.

"Būti mokytoju — reiškia galimybę atskleisti talentą ir jį ugdyti, svariai prisidėti prie pilietiškos visuomenės kūrimo, būti didele jos dalimi. Mokytojo profesijos atsakomybė yra begalinė, bet dovana už kasdienius įveiktus iššūkius ir vargus yra neįkainojama — iš širdies į širdį dovanojamas pasaulio pažinimas. Didžiuokitės savo pašaukimu ir tegu jūsų išmintis pasiekia kiekvieną vaiką!" — dėkodamas pedagogams už pašaukimo vedamą atsidavimą šaliai ir visuomenei pabrėžė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvos mokyklose dirba daugiau kaip 27 tūkst. mokytojų, jaunąją kartą ugdo 9 su puse tūkstančio ikimokyklinio ugdymo pedagogų, 7 tūkst. aukštųjų mokyklų dėstytojų, daugiau kaip 2 tūkst. profesinių mokyklų mokytojų ir beveik 6 tūkst. neformaliojo švietimo pedagogų.

11
Tegai:
Tarptautinė mokytojų diena, Gitanas Nausėda, Lietuva