Первый снег в Литве, 6 октября 2019 года

Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas

72
(atnaujinta 11:35 2019.10.07)
Virš Lietuvos vyrauja labai šalta oro masė, iš dangaus vietomis krinta šlapdriba ar vidutinio intensyvumo sniegas

Sekmadienį Lietuvoje iškrito pirmasis sniegas. Socialiniuose tinkluose žmonės aktyviai dalijasi nuotraukomis ir vaizdo įrašais.

Sekmadienį sniegas buvo negausus, tačiau jau šiandien pranešimai apie tikrą pirmąjį sniegą gaunami iš daugelio šalies vietų.

Снег в Шальчининкае, 6 октября 2019 года
Pirmasis sniegas Šalčininkuose

"Vertėtų nepamiršti, kad šiandien yra spalio 7 diena ir sniegui (netgi pirmajam) dar žymiai per anksti. Vis dėlto visko pasitaiko. Bet žiema tikrai sulig šiandiena neprasidės — jau nuo savaitės vidurio laukia "atšilimas" iki 12-13 laipsnių, tačiau lietus taip pat dažnai lankysis", — rašoma Facebook grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje".

Первый снег в Литве, 6 октября 2019 года
Telšių rajonas, spalio 7-oji

Šioje grupėje žmonės dalijasi nuotraukomis ir vaizdo įrašais iš Biržų rajono, Telšių, Panevėžio, Šalčininkų.

Sinoptikai patvirtino, kad tai jau tikras pirmasis 2019–2020 šaltojo sezono sniegas.

Снег в Утене, 6 октября 2019 года
Sniegas Utenoje spalio 6 dieną

"Tradiciškai sniegelis susikaupė ant automobilių, bet žymesnės sniego dangos nebus, nes žemės paviršius vis dar pakankamai įšilęs ir nukritusios snaigės greitai tirpsta", — rašoma grupėje.

Žadama, kad savaitę pradėsime žiemiškiau, o užbaigsime kaip šiltą rudenį. Pirmadienį iš dangaus gali kristi snaigės, daug kur prognozuojamas lietus. Šils iki 4–9 laipsnių.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, spalio 13-14 dienos bus šiltos, nes šalį pasieks labai šilta oro masė iš pietų. Gali sušilti iki +16 ar net +20.

Spalio 8-os naktį vietomis, dieną daug kur nedideli krituliai, daugiausia lietus. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos, pajūryje atvės iki 5 laipsnių šilumos, dieną termometrai rodys 6–11 laipsnių.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
72
Tegai:
krituliai, sniegas, orai, Lietuva
Bikinis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 5-osios šventės

(atnaujinta 19:15 2020.07.03)
Liepos pirmasis sekmadienis Lietuvoje paskelbtas Globėjų diena, šiemet taip liepos 5-oji, ir būtent šią dieną prieš daug metu pasaulyje pasirodė pirmaisi bikinis

Liepos 5 yra 186-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (šiemet, keliamaisiais metais — 187-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 179 dienos.

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskelbtas Globėjų diena. Šiemet globėjams skirta visa savaitė — nuo birželio 29 dienos iki liepos 5 dienos.

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos, ir jose auga 4 936 vaikai.  

Katalikai šią dieną mini Šv. Antaną Mariją Zakarijų (1502–1539). Kunigas, rūpestingos ir turtingos motinos našlės pastangomis mokėsi, studijavo mediciną Paduvoje. Grįžęs ėmė laisvalaikiu mokyti vargšus paauglius tikėjimo. Dirbo negailėdamas savęs ir išsekęs anksti mirė.

Istorijoje ši diena pasižymėjo bikinio atsiradimu. Šią dieną 1946 metais Paryžiuje buvo pristatytas pirmas bikinis.

Liepos 5 dieną vardadienius mini Antanas, Butginas, Mantmilė, Karolina, Filomena.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Priminimas: Valstybės dieną būtina iškelti Trispalvę

(atnaujinta 20:29 2020.07.04)
Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 6-ąją būtinai reikia iškelti Lietuvos vėliavą prie savo namų.

Svarbu nepamiršti, kad valstybės vėliava turi būti keliama laikantis Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 metų gruodžio 24 dienos nutarimas "Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo". Šiuose norminiuose teisės aktuose yra detaliai reglamentuoti Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo principai, nurodytos jos iškėlimo vietos ir progos, pateiktas valstybės švenčių ir kitų įsimintinų dienų sąrašas.

Vadovaujantis minėtu valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo straipsniais, Liepos 6-ąją Lietuvos valstybės dieną keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat gyvenamųjų namų. Atkreiptinas dėmesys, kad laikantis nustatytos tvarkos, Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 07:00 valandą ir nuleidžiama 22:00 valandą.

Įsimintina, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.

Kur Vilniuje švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020 >>

Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 eurų (per metus pakartotinai padarytas tokio pobūdžio nusižengimas — baudą nuo 12 iki 16 eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 10 iki 16 eurų (pakartotinai padarytas nusižengimas — baudą nuo 16 iki 30 eurų).

Lietuvos valstybės vėliava yra 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio, Lietuvos valstybės istorinė vėliava — 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio. Lietuvos valstybės vėliavos ir Lietuvos valstybės istorinės vėliavos audeklo pločio ir ilgio santykis turi būti 3:5. Kai trispalvė iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje — žalia, kairėje — raudona.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Valstybės diena, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, vėliava