Cigaretės, archyvinė nuotrauka

Rusijos pilietis prisidarė rimtų nemalonumų dėl vos kelių pakelių cigarečių

29
(atnaujinta 12:55 2019.10.07)
Vilkiko vairuotojas Rusijos pilietis Medininkų kontrolės punkte mėgino pasieniečiui įsiūlyti penkių eurų kyšį

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Pirmadienį, tuoj po vidurnakčio, Medininkų punkte VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnas tikrino į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančio 45-erių Rusijos piliečio ir jo vairuoto vilkiko "Volvo FH Truck" su puspriekabe "Schmitz SKO" dokumentus. Vilkikas ir puspriekabė buvo pažymėti rusiškais registracijos numeriais.

Rusijos pilietis neslėpė, kad veža šešis pakelius cigarečių. Pagal galiojančią tvarką asmuo gali be mokesčių vežti du pakelius.

Apie tai informuotas vairuotojas VSAT pareigūnui pasiūlė "susitarti" ir pateikė savo pasą, kuriame buvo įdėta penkių eurų kupiūra. Pasienietis Rusijos pilietį įspėjo, kad už tokius veiksmus jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vairuotojo tai nesudrausmino. Jis pareiškė žinąs apie galimus nemalonumus, bet nesiliovė siūlyti VSAT pareigūnui paimti pinigus.

Tuomet Rusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

29
Tegai:
kyšis, Rusijos pilietis, vilkikas
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (307)
Dar šia tema
Rusijos pilietis pasienietį bandė papirkti 20 eurų kyšiu
Pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris bandė jiems duoti kyšį
Su kyšiu įkliuvę pasieniečiai turės sumokėti tūkstantines baudas
Šakių rajone girtas vairuotojas pasiūlė didelį kyšį pareigūnui