Gripas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje didėja sergamumas gripu ir peršalimo ligomis

12
(atnaujinta 18:39 2019.10.07)
Lietuvoje praėjusią savaitę, palyginti su užpraeita, registruota keturis kartus daugiau gripo atvejų

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis padidėjo, praneša ULAC.

Praėjusią savaitę, palyginti su užpraeita, registruota keturis kartus daugiau gripo atvejų.

Bendras Lietuvos gyventojų sergamumo gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų ligomis rodiklis siekė 58,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę registruota 20 gripo atvejų — keturis kartus daugiau nei užpraeitą. Praėjusiais metais tuo pačiu metu sergamumas buvo didesnis ir siekė 64,8 atv./10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 40-ąją savaitę registruotas Telšių administracinėje teritorijoje, didžiausias — Kauno administracinėje teritorijoje. Praėjusią savaitę dėl gripo hospitalizuotas vienas vaikas.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiepus pripažįsta kaip veiksmingiausią gripo specifinę profilaktinę priemonę. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Kitaip nei kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripo virusas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Dažniausios gripo komplikacijos: plaučių uždegimas, sinusitas, miokarditas (širdies raumens uždegimas), gali išsivystyti inkstų uždegimas ar sutrikti smegenų funkcijos. Vyresniems žmonės gali paūmėti lėtinės ligos.

Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti rudens–žiemos laikotarpiu, nes reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai, kovojantys su gripo virusu.

Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
© Sputnik /
Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
12
Tegai:
gripas, Lietuva
Dar šia tema
Gripo epidemija nusinešė daugiau kaip 20 gyvybių
Gydytoja įvardijo, kam labiausiai gresia gripas su komplikacijomis