Skiepai, archyvinė nuotrauka

Lietuvą pasiekė 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių

21
(atnaujinta 21:08 2019.10.08)
Šios vakcinos pirmiausia skirtos į rizikos grupę patenkantiems žmonėms, šie skiepai jiems nieko nekainuoja. Likusios dozės pasieks Lietuvą spalio pabaigoje

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lietuvą pasiekė pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, praneša Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) spaudos tarnyba.

Jos artimiausiu metu bus pradėtos pristatinėti šalies gydymo įstaigoms.

"Šiuo metu gauta pirmoji gripo vakcinų dalis jau yra skirstoma po Lietuvos gydymo įstaigas. Taigi netrukus bus pradėti nemokamai skiepyti rizikos grupėms priklausantys žmonės", — sako VLK Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

Jos teigimu, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis 2019/2020 metų gripo sezonui iš viso ligonių kasos nupirko daugiau nei 144 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių už beveik 900 tūkst. eurų. Tai yra, buvo įsigyta beveik 13 tūkstančių vakcinos dozių daugiau nei pernai.

Kaip ir kasmet, VLK nupirkta vakcina bus skiepijami rizikos grupių asmenys, kuriems susirgti gripu yra didžiausia tikimybė: 65 metų ir vyresni žmonės, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, taip pat sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais. Be to, ligonių kasų kompensuojama vakcina skiepijami ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

VLK primena, kad norintys pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantys gyventojai, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Planuojama, kad likusi gripo vakcinos dalis į Lietuvą atkeliaus netrukus — spalio pabaigoje.

Lietuvoje praėjusią savaitę registruota 20 gripo atvejų — keturis kartus daugiau nei užpraeitą. Praėjusiais metais tuo pačiu metu sergamumas buvo didesnis ir siekė 64,8 atv./10 tūkst. gyventojų.

Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti rudens–žiemos laikotarpiu, nes reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai, kovojantys su gripo virusu.

Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
© Sputnik /
Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
21
Tegai:
skiepai, vakcinacija, gripas
Dar šia tema
Kova su meningokoku: nuo 2020-ųjų bus skiepijami visi kariai
SAM skatina skiepyti vaikus nuo užkrečiamųjų ligų