LRT, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė apklatino LRT tikrovės neatitinkančios informacijos skelbimu

51
(atnaujinta 16:46 2020.01.07)
LRT pasirodžius tyrimui, kad premjero patarėjas Donatas Matuiza kartu su kitais asmenimis dalyvavo medžioklėje, Vyriausybės kaceliarija išplatino paneigiančią šiuos duomenis informaciją

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Vyriausybės kanceliarija išplatino pranešimą, kuriame tvirtinama, kad trečiadienį LRT.lt portale pasirodė tikrovės neatitinkanti publikacija.

Pranešime teigiama, kad LRT.lt portale spalio 9 dieną skelbiamoje LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Indrės Makaraitytės publikacijoje "Naujasis miškų urėdas — Skvernelio aplinkos medžioklės partneris" pateikiama tikrovės neatitinkanti informaciją apie Ministro pirmininko patarėją Donatą Matuizą.

"Publikacijoje teigiama, esą premjero patarėjas Matuiza dalyvavo medžioklėje kartu su kitais asmenimis. Informuojame, kad Matuiza nedalyvavo nei publikacijoje minimoje, nei kitose medžioklėse, jis apskritai nėra medžiotojas", — tvirtinama pranešime.

Be to, kanceliarija pabrėžia, kad publikacijos rengėjai bei skleidėjai paprašyti paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją.

Minėtoje publikacijoje teigiama, kad naujas Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė kartu medžiojo su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu bei kitais premjero Sauliaus Skvernelio aplinkos žmonėms, taip pat su jį į pareigas skirsiančiu aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika.

LRT savo publikacijoje tvirtina, kad Kaubrės kandidatūra urėdijų vadovo pareigoms galėjo būti parinkta neatsitiktinai, o būtent dėl ryšių su valdančiaisiais. Žurnalistai pateikia medžioklės lapų nuotraukas, kuriose aiškiai įskaitomos valdininkų pavardės.

Publikacija sukėlė reakciją ir Seime. Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas pareikalavo, kad aplinkos ministras "valstietis" Kęstutis Mažeika turėtų kuo skubiau išsklaidyti abejones dėl Valdo Kaubrės skyrimo. Pasak jo, aiškėja vis daugiau aplinkybių, kurios verčia abejoti vykdyto konkurso skaidrumu.

Sausio mėnesį Lietuva patvirtino Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriose nurodoma, kad visuomenės informavimo priemonės turėtų būti draudžiama skleisti dezinformaciją, karo propagandą, kurstyti karą, bandyti iškraipyti Lietuvos Respublikos istorinę atminti, skatinti nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka, krašto gynyba ir t.t.

Pernai gruodį vyriausybė buvo apkaltinusi 15min.lt melagingos informacijos skleidimu. Portalo žurnalistai Šarūnas Černiauskas ir Dovydas Pancerovas savo paskyrose Facebook paskelbė, kad Kultūros ministerijai buvo pavesta ruošti pertvarką, kurios esmė — sujungti žiniasklaidos priežiūros ir finansavimo institucijas į vieną didelį aparatą.

Vyriausybės kanceliarija paneigė šią informaciją ir pareiškė, kad Kultūros ministerija, vadovaudamasi savo kompetencija, turėjo parengti žiniasklaidos veiklos skaidrumo didinimo projektus.

51
Tegai:
Valstybinių miškų urėdija, vyriausybė
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Vilniuje melagingai pranešta apie užminuotą Lazdijų ligoninę

(atnaujinta 08:32 2020.07.10)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Lazdijų ligoninė užminuota, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko ketvirtadienį apie 15:33. Pranešta, kad ligoninė užminuota ir apie 16:00 sprogs.

Patikrinimo metu sprogmenys nebuvo rasti. Buvo apklaustas įtariamasis, gimęs 1978 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę.

Jam gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų

Tegai:
policija, melagingas pranešimas, Vilnius
Dar šia tema
Neringoje nukrito parašiutu skridęs vyras
Šiaulietis, nesustojęs prie "Stop" ženklo pervažoje, mėgino papirkti pareigūnus
Nuteisti dideliais kiekiais narkotines medžiagas platinę klaipėdiečiai
Automobilių padangos, archyvinė nuotrauka

Šalies miškuose surinktas rekordinis senų padangų skaičius

(atnaujinta 22:06 2020.07.09)
Miškuose padangų daugiausia randama jų keitimo sezonu — pavasarį ir rudenį. Čia paliktos padangos dūla ir išskiria žmogaus sveikatai pavojingas medžiagas, sunkiuosius metalus

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Per pirmąjį š. m. pusmetį Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai šalies miškuose surinko rekordinį išmestų padangų skaičių — 173 tonas, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Jis viršija ir per visus 2019 metus (157 tonos), ir per 2018-uosius (99,7 t) surinktą šių atliekų kiekį.

Daugiausia padangų surinkta VMU Šalčininkų regioniniame padalinyje — beveik 42 tonos. Dubravos regioninis padalinys, bendradarbiaudamas su Jonavos rajono savivaldybe, vien šį mėnesį Šveicarijos seniūnijoje surinko ir išvežė utilizuoti apie tūkstantį padangų, t. y. 10 tonų. Čia miškininkai įrengė nuotolinę mobilią aplinkos stebėjimo sistemą, kuri padės užkirsti kelią šiukšlinimui ir išaiškinti pažeidėjus.

Kituose VMU regioniniuose padaliniuose surinktų padangų skaičiai taip pat įspūdingi: Nemenčinės padalinyje — 20 tonų, Kretingos ir Kazlų Rūdos padaliniuose — po 16 tonų.

Miškuose padangų daugiausia randama jų keitimo sezonu — pavasarį ir rudenį. Čia paliktos padangos dūla ir išskiria žmogaus sveikatai pavojingas medžiagas, sunkiuosius metalus. Karštymečiu kyla ir nemažas gaisro pavojus, o degant gumai susidaro itin toksiškų dūmų. Tokius gaisrus sunku užgesinti, tai gali užsitęsti net kelias savaites. Padangos gamtoje išlieka apie 120 metų.

Aplinkosaugininkai primena, kad paprasčiausias būdas atsikratyti senų padangų — atiduoti jas padangų pardavėjams. Jeigu padangų atiduodama tiek pat, kiek perkama, ir jos skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai priimti senas padangas. Tai galima padaryti ir automobilių remonto įmonėse — keičiant ten padangas, senosios turi būti priimamos nemokamai. Senas padangas, iki penkių vienetų, taip pat galima nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Šiukšlės ES šalyse
© Sputnik /
Šiukšlės ES šalyse
Tegai:
miškas, padangos