Pagyvenusi pora, archyvinė nuotrauka

visų Baltijos šalių Lietuvos gyventojai mažiausiai rūpinasi savo pensija

29
(atnaujinta 14:31 2019.10.09)
Nepaisant nestabilios situacijos ekonomikoje, dauguma šalies piliečių nesiima jokių veiksmų, kad pagerintų savo padėtį

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Dėl pensijos lietuviai nerimauja mažiau nei kitų Baltijos šalių piliečiai, parodė "Luminor" banko tyrimas.

Apklausos rezultatai parodė, kad, palyginti su Lietuva, beveik dvigubai daugiau Latvijos ir Estijos piliečių papildomai taupo pensijai, vis dėlto visų trijų Baltijos šalių gyventojai nerimauja dėl savo finansinės gerovės ateityje.

Tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei trys tūkstančiai žmonių nuo 18 iki 65 metų, nejaučia nerimo tik 23 procentai lietuvių, 15 procentų latvių ir 17 procentų estų.

Kas penktas Lietuvos pilietis negalvoja apie savo pensiją. Latvijoje tokių tik septyni procentai, o Estijoje — devyni procentai.

Kaip pažymėjo "Luminor" pensijų produkto vadovė Aistė Paliukaitė, nors lietuviai jaudinasi dėl savo ateities, dauguma jų vis tiek nesiima jokių veiksmų.

"Be to, reikia taip pat atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis gyventojų, kurie papildomai kaupia pensijai, taupo lėšas tik II pakopos pensijų fonde, kurio, kaip rodo pačios "Sodros" pateikiami skaičiavimai, siekiant orių pajamų senatvėje gali ir neužtekti", — paaiškino ji.

Pasak jos, žmonės, kurie kaupia pinigus, jaučiasi labiau užtikrinti savo gyvenimu ateityje.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pažadėjo padidinti pensijas šalyje kitais metais. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, išmokos augs greičiau nei atlyginimai — 8,11 proc.

Be to, senatvės pensijoms didinti iš socialinio draudimo fondo ("Sodros") ir valstybės biudžeto planuojama skirti papildomus 240 milijonų eurų.

Šių metų pradžioje "Eurostat" paskelbė tyrimą, pagal kurį Lietuva yra tarp penkių šalių, turinčių aukščiausią skurdo rizikos lygį Europoje. Lietuva taip pat viršijo ES šalių reitingą, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas.

29
Tegai:
ES, Lietuva, Baltijos šalys, pensijų kaupimas, pensijos
Dar šia tema
Daliai gyventojų ketinama didinti šalpos senatvės pensiją
Butkevičius pajamų nelygybei ir skurdui mažinti siūlo nedelsiant didinti pensijas
Keleiviai, archyvinė nuotrauka

Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų

(atnaujinta 22:46 2020.07.06)
Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Bendrovės "Gjensidige" užsakymu "Nielsen" atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai renkasi giminaičių bei tėvų draugiją, rašoma draudimo bendrovės pranešime.

Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Pasak draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, nors kiekvieną savaitę daugėja skrydžių tradicinėmis vasaros atostogų kryptimis, tačiau žmonės aktyviau keliauja po kaimynines valstybes — Baltijos "kelionių burbule", kur šalys netaiko kelionių ribojimų viena kitos piliečiams. Žmonėms, keliaujantiems į Latviją ir Estiją, nėra privalomas koronaviruso testas, galima laisvai kirsti sieną.

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalių gyventojų įpročiai gana panašūs — vyrauja šeimos vertybės. Daugiausia žmonių atostogauja su sutuoktiniu ar partneriu: Lietuvoje tokią atostogų draugiją renkasi 61 proc., Latvijoje — 57 proc., Estijoje — 54 proc. gyventojų. Lyginant su praėjusių metų statistika, Latvijoje ir Estijoje atostogas su sutuoktiniu ar partneriu leidžiančių žmonių skaičius kiek sumažėjo, o Lietuvoje išliko toks pat aukštas.

Tyrimo duomenimis, visose Baltijos šalyse paaugo su vaikais atostogas leidžiančių žmonių skaičius. Ryškiausias augimas — Estijoje. Su atžalomis

atostogaujančių estų skaičius išaugo nuo 32 iki 45 proc., Latvijoje — nuo 38 iki 43 proc. Lietuvoje ūgtelėjimas mažiausias — nuo 40 iki 42 procentų.

Skaičiai rodo, kad su draugais vasarą atostogauja 17 proc. Lietuvos, po 16 proc. — Latvijos ir Estijos gyventojų. 

Tiesa, tyrimas parodė, kad dalis visuomenės atostogas leidžia vieni: visose Baltijos šalyse be kitų žmonių draugijos atostogauja po 7 proc. gyventojų. Per pastaruosius dvejus metus šis skaičius gerokai pakito, nes 2018 metų vasarą atostogas vienumoje rinkosi 18 proc. žmonių.

Reprezentatyvias Baltijos šalių gyventojų apklausas, kurių metu buvo apklausta po 1 000 ir daugiau žmonių, "Gjensidige" užsakymu atliko bendrovės "Nielsen" ir "Spinter tyrimai".

Tegai:
Baltijos šalys, kelionės
Šokoladas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 7-osios šventės

(atnaujinta 22:44 2020.07.06)
Antradienį, liepos 7-ąją, minima Pasaulinė šokolado diena, be to, šią dieną 1572 metais mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas

Liepos 7 yra 188-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, tačiau kadangi šie metai — keliamieji, tai — 189-a diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 177 dienos.

Antradienį minima vieno populiariausių ir plačiausiai vartojamų konditerijos gaminių pasaulyje — Pasaulinė šokolado diena

Iš tiesų, šokoladui skirtos netgi trys dienos: liepos 11-oji, liepos 7 ir spalio 28. Šokolado dienos tėvyne laikoma Prancūzija, kur pirmą kartą 1995 metais ir buvo surengta ši šventė. Iš pradžių tai buvo tik nacionalinė šventė, tačiau laikui bėgant prancūzų kaimynai susidomėjo įdomia tradicija ir taip Šokolado diena išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Šios dienos proga galima ir reikia sveikinti konditerius, menininkus, kurie kuria gražias šokolado pakuotes, savo pažįstamus, kurie mėgsta ne tik šokoladą, bet ir kitus saldumynus.

Lietuvos istorijoje ši diena irgi svarbi. 1572 metais šią dieną mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas ir pasibaigė lietuvių kilmės Gediminaičių (Jogailaičių) dinastija, gyvavusi nuo 1316 metų. 

Savo vardadienį šiandien švenčia Amanda, Amandas, Astas, Astė, Astijus, Eitautas, Estera, Klausas, Klausenė, Metodijus, Sangailas, Sangailė, Sangauda, Sangaudas, Skinija, Vilgailė.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai