Automobiliai kelyje, archyvinė nuotrauka

Socialdemokratai žada nepritarti automobilių mokesčiui

34
(atnaujinta 15:20 2019.10.09)
Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas prognozuoja, kad toks mokestis skaudžiausiai smogtų tiems, kurie pinigų naujesniems automobiliams neturi, o tai didintų socialinę atskirtį

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Vadinamajam automobilių mokesčiui, kurį siūlo valdantieji, socialdemokratai nepritars, pranešė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas partijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Pasak jo, mokestis, kurį siūlo valdantieji, nėra joks taršos mokestis.

"Tikrasis taršos mokestis yra kuro akcizas: kuo didesnis variklio tūris, kuo daugiau kuro sudegini, tuo daugiau susimoki. O valdančiųjų siūlymas yra vienkartinis turto mokestis. Kitaip tariant, įsigijai, susimokėjai ir toliau teršk kiek nori, daugiau jau nemokėsi. Tam mes Seime nepritarsim", — sako Paluckas.

Politiko teigimu, valdančiųjų siūlomas mokestis taršos problemų nespręs. Jis prognozuoja, kad toks mokestis skaudžiausiai smogtų tiems, kurie pinigų naujesniems automobiliams neturi, o tai didintų socialinę atskirtį.

Pasak Palucko, Lietuva nesugrius, jei šis mokestis bus įvestas, bet pirmiausiai ir skausmingiausiai jis palies tuos, kurie neturi pinigų naujesniems automobiliams: taršos mokestį per akcizą jie ir taip susimoka.

"Viešasis transportas yra vienintelė nepasiturinčiųjų alternatyva tam senam automobiliui, tačiau apie kokius nors rimtesnius pokyčius šioje srityje valdantieji tyli. Kaip ir apie viešojo transporto klausimą kaimo vietovėse, kur alternatyvų privatiems automobiliams kol kas nėra", — vertina politikas.

Anksčiau Aplinkos ministerija paskelbė parengusi Transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą, kuris numato mokestį už transporto priemonių  keliamą taršą.

34
Tegai:
mokestis, automobiliai, Gintautas Paluckas
Dar šia tema
Numatoma įvesti transporto priemonių taršos mokestį
Ekspertas: kovoje su "taršiais" automobiliais Lietuva nori neatsilikti nuo tendencijos