Lietuvos gaisrininkas

Lietuva pateikė nacionalinių pratybų avarijos Astravo AE atveju rezultatus

45
(atnaujinta 19:29 2019.10.10)
Lietuvos savivaldybių asociacija pabrėžė, kad tokie renginiai yra labai naudingi, ypač tolimesniam bendradarbiavimui ir pasirengimui galimoms branduolinėms ir radiacinėms grėsmėms

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Lietuvos Seimo sveikatos reikalų komitetas (SRK) posėdyje išklausė įvairių žinybų informaciją apie jų pasirengimą reaguoti į galimas branduolines grėsmes. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

Susitikimo metu buvo aptartos praėjusią savaitę keturias dienas vykusios pratybos, kurios buvo skirtos galimai radiologinei grėsmei iš "nesaugios" Baltarusijos atominės elektrinės, kuri statoma Astrave, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pažymėjo, kad pratybos vyko sklandžiai, jų metu nebuvo nustatyta rimtų sutrikimų ir trikdžių vykdant Radiacinės saugos centro radiacinės žvalgybos organizavimo bei gyventojų apšvitos kontrolės funkcijas.

Kita vertus, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos grupės atstovas pažymėjo, kad su tokio pobūdžio avarijomis galėtų tvarkytis tik ypač kompetentingos institucijos, kurios turi tinkamai parengtus specialistus, reikalingą įrangą, žinotų savo funkcijas ir būtų išbandę jas atlikti pratybose.

Lietuvos savivaldybių asociacija pabrėžė, kad tokie mokymai savivaldybėms yra labai naudingi, ypač tolimesniam bendradarbiavimui ir pasirengimui galimoms branduolinėms ir radiacinėms grėsmėms.

Spalio 1-4 dienomis Lietuvoje vyko nacionalinės pratybos dėl galimos avarijos Baltaruisjos AE. Visoje šalyje skambėjo sirenos, skelbiančios radiologinę grėsmę. Taip pat Lietuvos gyventojai gavo SMS žinutes su įspėjimu apie pavojų. Planuota, kad lietuviai, išgirdę sireną, turėjo įjungti Lietuvos radiją ar televiziją, kad išklausytų informacijos apie grėsmę ir evakuacijos planą.

Vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė pasiūlė visiems gyventojams apsilankyti pasirengimo ekstremalioms situacijoms tinklalapyje, kad susipažintų su reikalinga informacija. Tačiau Lietuvos gyventojai sukritikavo resursą, pasipiktinę jo neapgalvotumu ir nepatogumu, ir pareiškė, kad jiems lengviau patiems išsigelbėti, nei naudotis valdžios nurodymais.

Tai ne pirmas kartas, kai Lietuva rengia pratybas dėl galimos avarijos Baltarusijos AE, nes mano, kad Minskas neva nesilaiko tarptautinių saugos rekomendacijų.

Tuo pačiu metu Baltarusijos AE sėkmingai atlieka visus streso testus, o tarptautiniai ekspertai patvirtina aukštą jos saugos lygį.

Minskas taip pat ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad Vilniui Baltarusijos AE statyba yra politinis klausimas. Pasak politologo Armeno Gaspariano, Lietuvos politikai tiesiog įsižeidę dėl to, kad jų vienintelę atominę elektrinę Ignalinoje teko uždaryti, o jų kaimynai, tuo tarpu, statosi savo.

45
Tegai:
Astravo AE, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (539)
Dar šia tema
Ekspertas atskleidė tikrąsias Lietuvos ir Latvijos ginčo dėl Astravo AE priežastis
JAV pažadėjo Lietuvai paramą blokuojant Astravo AE energijos tiekimą
JAV pažadėjo nesikišti į Lietuvos ir Baltarusijos ginčą dėl Astravo AE
Lietuvoje dėl Astravo ES iškritikuota kandidatė į Europos komisares iš Estijos
Lietuvos deputatai apkaltinti naudojimusi situacija su Astravo AE politinėje kovoje
Balandžio 16-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 16-osios šventės

(atnaujinta 17:19 2021.04.15)
Šią dieną sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja

Balandžio 16-oji yra 106-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 259 dienos.

Šiandien saulė teka 06:18, leidžiasi 20:22, dienos ilgumas 14 val. 04 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Benediktas, Giedrius, Algedė, Kalikstas ir Ūdrys.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1794 metais Šiauliuose paskelbtas pirmasis Lietuvos kariuomenės sukilimo aktas.

1885 metais gimė Juozas Vaičkus, vienas lietuvių profesionaliojo teatro kūrėjų, aktorius, režisierius. Mirė 1935 m.

1948 metais mirė lietuvių muzikos klasikas, kompozitorius, profesorius Juozas Gruodis. Gimė 1884 m.

2007 metais Juozas Imbrasas išrinktas Vilniaus miesto meru.

Ši diena pasaulio istorijoje

1879 metais sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja.

1889 metais gimė anglų komikas Čarlis Čaplinas.

1906 metais baigti ryšio kabelio tarp JAV ir Kinijos tiesimo darbai.

1940 metais gimė Danijos karalienė Margaretė II.

1945 metais II pasaulinio karo metais JAV armija Vokietijoje įžengė į Niurnbergą.

1948 metais įkurta Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacija (OEEC).

1970 metais Prancūzijos Alpėse sniego nuošliauža užgriuvo vaikų sanatoriją, žuvo 72 žmonės.

1996 metais Britanijoje paskelbta apie princo Endriu ir Saros Fergiuson skyrybas.

2008 metais būdamas 90 metų nuo vėžio mirė Chaoso teorijos kūrėjas Edvardas Lorenzas, kuris atskleidė drugelio efektą — tai, kaip maži veiksmai gali nulemti didelius pokyčius.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vilniaus autobusai

Vilniaus autobusų parkas bus perkeltas 2023 metais

(atnaujinta 22:40 2021.04.15)
Pabrėžiama, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Verkių autobusų parkas, esantis Vilniuje, bus perkeltas 2023 metais. Apie tai savo Facebook paskyroje rašo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Ilgiau nei pusšimtį metų Verkių autobusų parke stovėdavo autobusai — teritorija, kažkada buvusi užmiestyje, dabar yra beveik centre. Bet ji uždara, nedraugiška miestui ir nekurianti vertės aplinkiniams gyventojams. Netrukus tai pasikeis. Autobusų parką iš čia iškelsime 2023-aisiais. Į kelias mažesnes vietas, iš kur patogiau pradėti ir pabaigti maršrutus", — rašo jis.

Jo teigimu, parkas bus perkeltas į kompaktiškesnes teritorijas, nes su naujais autobusais reikia mažiau erdvių jų remontui.

"Mes jau kuriame viziją, kalbame su aplinkiniais gyventojais ir verslais, kaip šią didžiulę 9 ha teritoriją paversti multifunkcine gyva ir stilinga miesto erdve — su viešosiomis paslaugomis, gyvenamaisiais namais ir viešosiomis erdvėmis", — teigia jis.

Meras pabrėžia, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę.

Tuo pačiu Šimašius teigia, kad Paupio kvartalui nuo idėjos iki įgyvendinimo prireikė beveik 20 metų, todėl tikisi, jog šiam prireiks mažiau.

Tegai:
Remigijus Šimašius, Vilnius, autobusai