Daugiabučiai Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Teisingumo ministerija patikslino notarinius mokesčius kai kuriems gyventojams

96
(atnaujinta 12:16 2019.10.11)
Pasak Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, labiausiai būtina remti socialiai pažeidžiamas žmonių grupes

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Nuolaidos bus taikomos jaunoms šeimoms, perkančioms butą hipotekoje, praneša Lietuvos teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

Tarnyba sudarė naujus notarinius įkainius, kuriuose numatyta, kad jaunoms šeimoms, kurios perka būstą už pasiskolintas lėšas, nereikės mokėti notarinio mokesčio už hipoteką. Našlaičiams ir įvaikintiems vaikams kai kurias notaro paslaugas bus galima gauti nemokamai. Teisės aktas buvo pateiktas tvirtinti Finansų ministerijai.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pabrėžė socialiai pažeidžiamų grupių svarbą šalies ateičiai.

"Todėl jaunoms šeimoms, už skolintas iš kredito įstaigų lėšas perkančioms pirmąjį būstą, įkeitimo sandoriai pas notarą bus tvirtinami nemokamai", — sakė Jankevičius.

Šia privilegija gali naudotis šeima, kurioje vienam iš sutuoktinių dar nėra 36 metų, o būsto vertė neviršija 87 tūkst. eurų. Tai bus reglamentuojama remiantis Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme įtvirtinta analogiška valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumą.

Turimais duomenimis, praėjusiais metais buvo sudaryta daugiau nei 11,5 tūkst. hipotekos sandorių, kuriuose būsto vertė siekia 87 tūkst. eurų. Lietuvos bankas teigė, kad maždaug pusė naujų paskolos gavėjų buvo nuo 25 iki 35 metų.

Be to, siūloma atleisti nuo notarinių mokesčių visus globojamus nepilnamečius, kurie paveldi turtą po savo tėvų ar senelių mirties.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, globos namuose yra 5186 vaikai, 2367 — socialinės globos įstaigose, 386 — šeimose, 125 — globos centruose.

Notariniai mokesčiai sumažės perpus už turto paveldėjimo sutarčių patvirtinimą mirus sutuoktiniui, tėvams (įtėviams), vaikams (įvaikiams), seneliams, vaikaičiams ar už santuokoje įgyto turto padalijimą. Toks mokestis būtų sumažintas dvigubai.

Lengvatos įvedimo tikslas — sumažinti finansinę naštą asmenims, sudarantiems sandorius su artimais giminaičiais. Ji taip pat paveiks senelius ir anūkus, kuriems tai netaikoma dabar.

Be to, įkainiai bus išdėstyti aiškiau, taikomi patogiau bei suprantami notarų paslaugomis besinaudojantiems asmenims. 

Jeigu Finansų ministerija pritars siūlomiems pakeitimams, šie įkainiai bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d.

96
Tegai:
būstas, Elvinas Jankevičius, Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje vyks Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas
Maisto gamintojai turės aiškintis dėl Lietuvai tiekiamų produktų sudėties
Teismas sušvelnino bausmę dviem nuteistiesiems už "šnipinėjimą Rusijos naudai"
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Praėjusią parą patvirtinta virš 30 naujų COVID-19 atvejų

Lietuvoje šiuo metu sergančių asmenų yra 588, pasveiko 1704

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti trisdešimt keturi koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Iš jų 13 — Kauno apskrityje, 4 — Klaipėdos apskrityje, 1 — Panevėžio apskrityje, 2 — Šiaulių apskrityje, 3 — Tauragės apskrityje ir 11 — Vilniaus apskrityje. 4 atvejai yra įvežtiniai iš Rusijos, Anglijos, Lenkijos, Nyderlandų.

Kauno apskrityje užsikrėtė ne tik kauniečiai

Nemažai susijusių atvejų buvo nustatyta tiriant protrūkį UAB "Nuo sutemų iki aušros" — Adform kiemelis. Iki vakar dienos su šiuo protrūkiu siejama  net 11 atvejų. Vakar gauta informacija apie 2 užsikrėtusius UAB "Nuo sutemų iki aušros" darbuotojus, 1 samdomą darbuotoją bei 5 užsikrėtusius lankytojus, iš jų vienas vilnietis ir du šiauliečiai.

Klaipėdos apskrityje vakar nustatyti 4 atvejai

Vieno užsikrėtusiųjų infekcijos šaltinis nėra žinomas, toliau vykdoma epidemiologinė diagnostika.

Kitas asmuo galimai užsikrėtė Nyderlandų Karalystėje nuo bendradarbio. Kiti du atvejai turėjo kontaktą su patvirtintais atvejais.

Tauragės apskrityje 3 nauji atvejai

Vienas asmuo, kuriam nustatyta koronavirusinė infekcija, turėjo sąlytį su sergančiu šeimos nariu. Kaip užsikrėtė kiti 2 dar aiškinamasi, tikslinami maršrutai.

Atvejis Panevėžio apskrityje

Užsikrėtęs asmuo simptomų nejautė, tyrėsi profilaktiškai, nes turėjo sąlytį su COVID-19 infekcija sergančia dukra.

Į Šiaulius atsivežė infekciją iš Kauno

Užsikrėtę šiauliečiai dalyvavo renginyje Kaune. Susirgimo atvejai siejami su jau aprašytu UAB "Nuo sutemų iki aušros" — Adform kiemelis protrūkiu.

Nauji atvejai Vilniaus apskrityje

Per vakarykščią parą Vilniaus apskrityje patvirtinta 11 naujų atvejų, 3 iš jų įvežtiniai. Daugumos nustatytų atvejų epidemiologiniai tyrimai dar tęsiami.

Vakar nustatytas dar vienas atvejis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojui. Su meno atstovų protrūkiu jau siejama 19 atvejų.

Vilniaus apskrityje vakar nustatytas ir šeiminis protrūkis. Užsikrėtęs asmuo su kolegomis (apie 40 asmenų) šventė vasaros šventę.

Lietuvoje iš viso patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms — 2386, šiuo metu sergančių asmenų yra 588, pasveiko 1704.

Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.

Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
© Sputnik /
Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
Tegai:
Lietuva, koronavirusas, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Radviliškio rajone du automobiliai mirtinai sužalojo moterį

Pranešama, kad velionė ėjo važiuojamąja kelio dalimi, jos tapatybė nustatoma. Renkama išsami informacija apie įvykį

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Penktadienį vakare Radviliškio rajone du automobiliai partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją, pranešama policijos įvykių suvestinėje.

Pranešama, kad incidentas įvyko rugpjūčio 14 dieną apie 23:10 Januškonių kaime, 79-ame kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva kilometre.

Automobilis "Audi A6", vairuojamas vyro (g. 1988 m.), ir kitas nenustatytos markės automobilis, partrenkė ir mirtinai sužalojo važiuojamąja kelio dalimi ėjusią nenustatytos tapatybės moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Tegai:
mirtis, eismo įvykiai, Radviliškio rajonas
Amerikos kariai, archyvinė nuotrauka

Lenkija ir JAV pasirašė karinio bendradarbiavimo susitarimą

Pasirašytas dokumentas reiškia, kad Lenkijos teritorijoje padidės Amerikos karinis kontingentas

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Vašingtonas ir Varšuva pasirašė karinio bendradarbiavimo susitarimą, sustiprinantį Amerikos karinį buvimą respublikoje, praneša RIA Novosti korespondentas.

Iš Amerikos pusės susitarimą pasirašė valstybės sekretorius Maikas Pompėjus, iš Lenkijos pusės — krašto apsaugos ministras Mariuszas Baszczakas.

Šis dokumentas tęsia prezidentų Andrzejaus Dudos ir Donaldo Trampo deklaraciją, kurią jie pasirašė pernai Vašingtone.

Visų pirma, dokumentas padidina JAV karinio kontingento skaičių tūkstančiui karių ir įtvirtina JAV sausumos pajėgų Penktojo korpuso vadovybės perkėlimą į Lenkiją.

Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie 5000 amerikiečių karių.

Pasirašydamas dokumentą Duda sakė, kad karinis Lenkijos ir JAV bendradarbiavimas "reiškia padidintą mūsų Europos dalies, saugumą", ypač Baltijos šalių ir Ukrainos.

Tegai:
Lenkija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalims nepavyks aplenkti Lenkijos kovoje dėl JAV lojalumo
Lietuva nori pastatyti naują karinio rengimo poligoną prie Rusijos sienų
Penktojo Amerikos armijos korpuso vadovybė dislokuota Lenkijoje
Lenkijos ekspertas įvardijo silpniausią Baltijos šalių vietą karo su Rusija atveju