Migracijos departamentas, archyvinė nuotrauka

Adomėnas išvadino Migracijos departamentą "blogiu", kurį reikia "išvaikyti"

48
(atnaujinta 14:09 2019.10.11)
Pasak konservatoriaus, kuris planavo padėti savo pažįstamam sutvarkyti leidimui gyventi reikalingus dokumentus, ši institucija geba tik kenkti valstybei ir ją reikėtų "išvaikyti"

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Seimo narys, "Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų" frakcijos atstovas Mantas Adomėnas sukritikavo Migracijos departamento darbą. Savo šiurkščia kritika politikas pasidalino Facebook paskyroje.

Pasak jo, ši institucija yra blogis, o joje dirbantys žmonės imituoja darbą ir švaisto lietuvių pinigus.

Viskas prasidėjo nuo to, kad Adomėnas norėjo padėti savo pažįstamam, kuris ketina pradėti verslą Lietuvoje, "susigaudyti imigracijos reikalavimuose".

Iš pirmo žvilgsnio pasirodė, kad Migracijos departamento svetainė, gal ir ne visai gero dizaino, tačiau pritaikyta užsieniečiams — "yra informacija ES piliečiams, užsieniečiams, angliškos ir rusiškos versijos".

Tačiau pradėjęs gilintis Adomėnas susidūrė su sunkumais, kurie ir sukėlė jam pasipiktinimą.

"Paspaudi anglišką vėliavėlę ir mygtuką "Užsieniečiams", sulaikęs kvapą lauki, kol užsikraus — ir ką gauni? Lietuvišką tekstą apie reikalavimus užsieniečiams. Jie turėtų kažkaip suprasti, kad čia jiems skirta, ir išsiversti. Nu tikrai, kai pagalvoji — dabar, kai yra "Google Translate", kam vargintis dėti prie angliškos vėliavėlės anglišką tekstą? Nori čia atvažiuoti dirbti — tegu jau dabar pasidarbuoja!" — ironizuoja Adomėnas.

Toliau politikas svarsto, jog, matyt, tokiu būdu "Migracijos departamentas savo begalinės išminties vedamas" nusprendė paslėpti savo svetainėje IQ testą, kuris padės nuspręsti, kas vertas gyventi Lietuvoje.

Bet dar labiau politiką nustebino galimybė "pasikviesti ateivius".

"Šalia pilna kitų angliškų mygtukų. Mane, pasakysiu, suintrigavo kairėje viršuje esantis "Invitation letters for aliens". Gal Migracijos departamentas žino tai, ko nežino kiti, gal jau dabar bendrauja su ateiviais iš kosmoso ir žino, kaip juos pasikviesti į Lietuvą? Tačiau paspaudus tiesiog išmeta į lietuvišką puslapio versiją. Visai ne apie ateivius iš kosmoso", — tvirtina Seimo narys.

Be to, politikas atkreipė dėmesį į tai, kad daugelis puslapių anglų kalba dar tik ruošiami.

Visa tai leido Adomėnui padaryti išvadą, jog Migracijos departamentą reikia "išvaikyti".

"Migracijos departamentas yra blogis, resident evil, institucija, visa savo veikla kenkianti valstybei, ir turėtų būti išvaikyta. Čia remiuosi ne tik šituo sorry attempt at communication in English, bet ilgalaike jų veiklos patirtimi", — piktinasi politikas.

Tačiau galiausiai Adomėnas prisiminė dar vieną dalyką, kuris labai jį nustebino.

Beieškodamas informacijos apie imigraciją, jis susidūrė su Lietuvai trūkstamų profesijų sąrašu, kurį iškilmingai patvirtino Užimtumo tarnyba prie SADM, ir paaiškėjo, kad labiausiai Lietuvai trūksta skerdikų.

48
Tegai:
Migracijos departamentas, Mantas Adomėnas
Dar šia tema
Adomėnas laiko pripažinimą LKP "nusikalstama" istorijos "peržaidimu"
Adomėnas prisijungė prie TS-LKD frakcijos
Lietus, archyvinė nuotrauka

Perspėja apie artėjančią liūtį: kai kurios Vilniaus gatvės gali būti užtvindytos

(atnaujinta 15:55 2020.08.04)
Šiuo metu Vilniuje vykdomi didžiuliai paviršinių nuotekų sistemos rekonstrukcijos darbai, tačiau, kol jie nebaigti, kai kurios gatvės gali būti užtvindytos

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Vilniaus savivaldybės įmonė "Grinda" įspėja miesto gyventojus apie artėjančias liūtis ir galimas pasekmes keliuose.

Sinoptikų duomenimis, šįvakar Lietuvą iš pietvakarių pasieks intensyvių kritulių frontas, vietomis kritulių kiekis sieks 4-6 mm per val. 

Dabartinės prognozės rodo, kad liūtis apie 16 val. pasieks Alytų, Marijampolę, apie 17 val. – Kauną ir Vilnių, toliau judės Ukmergės ir Utenos kryptimi. Intensyviausi krituliai numatomi apie 20-21 val. Galimi eismo sutrikimai.

Šiuo metu Vilniuje vykdomi didžiuliai paviršinių nuotekų sistemos rekonstrukcijos darbai. Tačiau, kaip praneša įmonė savo paskyroje Facebook, kol darbai nebaigti, tikėtina, kad kai kurios gatvės gali būti užtvindytos. 

Šiuo atžvilgiu, "Grindos" darbuotojai ekipažai budės:

- ties T. Narbuto g. žemuma. Tikėtina, kad daugiausia lietaus gaus Pilaitė, Lazdynai, Karoliniškės, tad lietaus srautai garmės į liūdnai pagarsėjusią dirbtinai suformuotą žemumą T. Narbuto g.

- prie Konstitucijos pr. žiedinės sankryžos ir ties Geležinio Vilko-Žalgirio g. sankryža. Čia susikerta vandens srautai iš kelių didžiausių Vilniaus miesto lietaus nuotekų surinkimo baseinų (Šeškinė, Fabijoniškės, Baltupiai, Šnipiškės).

- Geležinio Vilko g. ties Tūkstantmečio viaduku. Čia patenka srautai ir nuo Tūkstantmečio g. (Pietinio aplinkkelio), ir nuo didelės dalies Vilkpėdės. Lietaus nuotekų sistemų pajėgumai čia labai riboti.

- Verkių-Lakūnų g. sankryžoje (ties Medžio centru). Lietaus nuotekų surinkimo pajėgumai čia taip pat labai riboti.

Be to, miesto gyventojams patariama rinktis maršrutą tomis gatvėmis, kurios yra rečiau užtvindomos, nevažiuoti per apsemtas vietas bei  klausytis eismą reguliuojančių darbuotojų nurodymų.

Tegai:
liūtis, Vilnius
Dar šia tema
Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Mopsas

Baltarusijos veisėjai bandė įvežti į Lietuvą šunis su suklastotais sertifikatais

(atnaujinta 13:13 2020.08.04)
Apie nustatomus gyvūnų sveikatos sertifikatų klastojimo atvejus ar pateiktus netinkamai užpildytus dokumentus praneša ne tik Lietuva, bet ir Vengrija, Suomija bei Lenkija

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Per pastarąjį pusmetį užfiksuoti keli atvejai, kai gyvūnus augintinius į Europos Sąjungos valstybes iš ne ES šalių bandyta įvežti su suklastotais arba klaidingai užpildytais dokumentais.

Apie tai praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Apie nustatomus gyvūnų sveikatos sertifikatų klastojimo atvejus ar pateiktus netinkamai užpildytus dokumentus pranešė Vengrija, Suomija, Lenkija, keli tokie atvejai fiksuoti ir Lietuvos pareigūnų.

Lietuvoje buvo išaiškinti keli atvejai, kuomet iš Baltarusijos vežamiems šuniukams buvo pateikti netinkamai užpildyti, o vienu atveju – suklastoti veterinarijos sertifikatai. Apie šiuos atvejus VMVT nedelsiant informavo Europos Komisiją ir ES valstybių narių atsakingas institucijas.

Šių metų pradžioje Vengrijoje pasienio kontrolės metu buvo nustatytus atvejus, kuomet šuniukai iš ne ES šalių buvo vežami be originalių sveikatos sertifikatų, pateikiant suklastotus duomenis apie privalomus pasiutligės serologinius tyrimus. Liepos mėnesį Vengrijos muitinės pareigūnai nustatė, kad Ukrainos pilietis bandė į ES įvežti penkis šunis, pateikdamas deklaravimui suklastotus Baltarusijos Respublikoje išduotus gyvūnų sveikatos sertifikatus. Panašaus pobūdžio pažeidimų yra nustatę ir Suomijos bei Lenkijos atsakingi pareigūnai.

Veterinarijos specialistai įspėja, jog komercinis gyvūnų augintinių vežimas visoje ES yra griežtai reglamentuotas ir kontroliuojamas. Gyvūnus augintinius įvežti yra leidžiama tik per patvirtintus pasienio veterinarijos postus, jiems atliekama veterinarinė kontrolė.

Tegai:
šunys, Lenkija, Suomija, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Aport! Šunų "frisbee" čempionatas Vilniuje
Lietuvos kariai

Lietuva nori pastatyti naują karinio rengimo poligoną prie Rusijos sienų

(atnaujinta 15:21 2020.08.04)
Krašto apsaugos ministerija teigė, kad artimiausiu metu taip pat planuojama daugiau investuoti į esamus Pabradės ir Ruklos poligonus

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Lietuvoje svarstoma galimybė sukurti naują karinę pratybų teritoriją šalies vakaruose, sakė Krašto apsaugos ministerijos ministras Raimundas Karoblis. Apie tai pranešė "Ekspress nedelia".

Anot Krašto apsaugos ministerijos vadovo, šiuo metu JAV ir NATO pajėgos turi pakankamai mokymo vietų Pabradėje, tačiau "Lietuvos kariuomenės pratybų" sąskaita, kurios turi tenkintis mažesnėmis teritorijomis. Artimiausiu metu planuojama daugiau investuoti į Pabradės ir Ruklos poligonus.

"Žinant ir stiprėjančias Rusijos kariuomenės pajėgas Kaliningrade, ieškoma galimybių būtent vakarų Lietuvoje, kad būtų tolygesnis treniravimosi vietų paskirstymas, nes šiuo metu yra koncentruota iš esmės Rukloje, Kazlų Rūdoje ir, aišku savaime, Pabradėje. Tad reikėtų plačiau paskleisti", — teigė jis.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad šalis JAV lėšomis modernizavo oro bazę Šiauliuose. Vašingtono parama buvo 24 milijonai eurų. Įrengti infrastruktūros objektai buvo perduoti Lietuvos kariuomenei.

Vilnius investuoja į infrastruktūros plėtrą Pabradėje ir kitur bei paramos priimančiai šaliai sąlygų gerinimą. Amerikiečių kariai kartu su kitų sąjungininkų šalių lietuviais ir kariškiais ne tik naudojasi Lietuvos mokymo aikštelės infrastruktūra, bet ir prisideda prie jos modernizavimo. 2017–2019 metais JAV vien tik į Pabradės poligoną investavo apie 8 mln.

Tuo tarpu Lietuva gynybai skiria du procentus BVP ir planuoja iki 2030 metų padidinti karines išlaidas iki 2,5 procentų.

NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV dėl didelių sumų, aiškindamos tai, kaip "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai supranta.

Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas teigė, kad Baltijos šalys ir Lenkija bijo prarasti Amerikos finansavimą, todėl reikalauja išplėsti JAV kariuomenės buvimą. Anot jo, amerikiečiams naudinga dėl jų buvimo, nes jie išleidžia daug pinigų.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
Tegai:
Rusija, Raimundas Karoblis, Lietuva
Dar šia tema
Kieno sąskaita? Lietuva yra pasirengusi mokėti JAV už "tėvynės apsaugą"
JAV padidins karinį kontingentą Lenkijoje