Migracijos departamentas, archyvinė nuotrauka

Adomėnas išvadino Migracijos departamentą "blogiu", kurį reikia "išvaikyti"

55
(atnaujinta 14:09 2019.10.11)
Pasak konservatoriaus, kuris planavo padėti savo pažįstamam sutvarkyti leidimui gyventi reikalingus dokumentus, ši institucija geba tik kenkti valstybei ir ją reikėtų "išvaikyti"

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Seimo narys, "Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų" frakcijos atstovas Mantas Adomėnas sukritikavo Migracijos departamento darbą. Savo šiurkščia kritika politikas pasidalino Facebook paskyroje.

Pasak jo, ši institucija yra blogis, o joje dirbantys žmonės imituoja darbą ir švaisto lietuvių pinigus.

Viskas prasidėjo nuo to, kad Adomėnas norėjo padėti savo pažįstamam, kuris ketina pradėti verslą Lietuvoje, "susigaudyti imigracijos reikalavimuose".

Iš pirmo žvilgsnio pasirodė, kad Migracijos departamento svetainė, gal ir ne visai gero dizaino, tačiau pritaikyta užsieniečiams — "yra informacija ES piliečiams, užsieniečiams, angliškos ir rusiškos versijos".

Tačiau pradėjęs gilintis Adomėnas susidūrė su sunkumais, kurie ir sukėlė jam pasipiktinimą.

"Paspaudi anglišką vėliavėlę ir mygtuką "Užsieniečiams", sulaikęs kvapą lauki, kol užsikraus — ir ką gauni? Lietuvišką tekstą apie reikalavimus užsieniečiams. Jie turėtų kažkaip suprasti, kad čia jiems skirta, ir išsiversti. Nu tikrai, kai pagalvoji — dabar, kai yra "Google Translate", kam vargintis dėti prie angliškos vėliavėlės anglišką tekstą? Nori čia atvažiuoti dirbti — tegu jau dabar pasidarbuoja!" — ironizuoja Adomėnas.

Toliau politikas svarsto, jog, matyt, tokiu būdu "Migracijos departamentas savo begalinės išminties vedamas" nusprendė paslėpti savo svetainėje IQ testą, kuris padės nuspręsti, kas vertas gyventi Lietuvoje.

Bet dar labiau politiką nustebino galimybė "pasikviesti ateivius".

"Šalia pilna kitų angliškų mygtukų. Mane, pasakysiu, suintrigavo kairėje viršuje esantis "Invitation letters for aliens". Gal Migracijos departamentas žino tai, ko nežino kiti, gal jau dabar bendrauja su ateiviais iš kosmoso ir žino, kaip juos pasikviesti į Lietuvą? Tačiau paspaudus tiesiog išmeta į lietuvišką puslapio versiją. Visai ne apie ateivius iš kosmoso", — tvirtina Seimo narys.

Be to, politikas atkreipė dėmesį į tai, kad daugelis puslapių anglų kalba dar tik ruošiami.

Visa tai leido Adomėnui padaryti išvadą, jog Migracijos departamentą reikia "išvaikyti".

"Migracijos departamentas yra blogis, resident evil, institucija, visa savo veikla kenkianti valstybei, ir turėtų būti išvaikyta. Čia remiuosi ne tik šituo sorry attempt at communication in English, bet ilgalaike jų veiklos patirtimi", — piktinasi politikas.

Tačiau galiausiai Adomėnas prisiminė dar vieną dalyką, kuris labai jį nustebino.

Beieškodamas informacijos apie imigraciją, jis susidūrė su Lietuvai trūkstamų profesijų sąrašu, kurį iškilmingai patvirtino Užimtumo tarnyba prie SADM, ir paaiškėjo, kad labiausiai Lietuvai trūksta skerdikų.

55
Tegai:
Migracijos departamentas, Mantas Adomėnas
Dar šia tema
Adomėnas laiko pripažinimą LKP "nusikalstama" istorijos "peržaidimu"
Adomėnas prisijungė prie TS-LKD frakcijos
Balandžio 21-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 21-osios šventės

(atnaujinta 17:32 2021.04.20)
Šią dieną 1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją

Balandžio 21-oji yra 111-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 254 dienos.

Šiandien saulė teka 06:06, leidžiasi 20:31, dienos ilgumas 14 val. 25 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Anzelmas, Konradas, Milgedas, Skalvė, Amalija, Arijus.

Sekretorės (biuro administratoriaus) diena

Sekretorės diena švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį.

1952 metais Amerikos verslininkas Haris F. Klemfusas savo įmonėje įsteigė Sekretorės dieną. Tokios šventės metu visos jo įmonės moterys būdavo išvaduojamos nuo varginančio rutininio darbo. Ši šventė po truputį paplito visame pasaulyje ir net tapo Administratorių profesine švente.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1563 metais mirė pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas.

1876 metais gimė Jurgis Narjauskas Kunigas, vertėjas, tautosakininkas, literatas. Mirė 1943 m.

2011 metais aukštaitijos siaurasis geležinkelis paskelbtas 2011 metų Kalmaro (Švedija) tarptautinio aplinkosaugos konkurso nugalėtoju.

Ši diena pasaulio istorijoje

1839 metais turkai užėmė Siriją.

1856 metais Australija tapo pirmąja pasaulio valstybe, įvedusia aštuonių valandų darbo dieną.

1898 metais JAV pripažino Kubos nepriklausomybę.

1910 metais mirė amerikiečių rašytojas Markas Tvenas — Samuelis Lenghornas Klemensas.

1926 metais gimė Anglijos karalienė (nuo 1952 m.) Elžbieta II.

1965 metais sulaukęs 72-jų metų amžiaus, mirė anglų mokslininkas, fizikas Edvardas Viktoras Epltonas, tyrinėjęs atmosferą ir 1947 m. gavęs Nobelio premiją už jonosferos atradimą.

1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją.

1987 metais autobusų stotyje Kolombe (Šri Lanka) teroristai susprogdino bombą: teroristinio akto aukomis tapo 150 žmonių.

1997 metais pirmieji Kinijos armijos kareiviai įžengė į Honkongą, Kinijai ruošiantis perimti šią britų koloniją.

1998 metais Pietų Korėja atsisakė pretenzijų į kompensacijas iš Japonijos už seksualinį korėjiečių moterų išnaudojimą per II pasaulinį karą.

1999 metais per NATO bombardavimą visiškai sugriauta Jugoslavijos prezidento Slobodano Miloševičiaus rezidencija Belgrade.

2011 metais Kirgizijos parlamentas prieš rytinį posėdį paaukojo septynis avinus pievutėje prie Vyriausybės rūmų Biškeko centre, tikėdamasis nuvaryti šalin piktąsias dvasias, sėjančias nesantaiką ir kraujo liejimą.

2019 metais Šv. Velykų sekmadienį mirtininkams susisprogdinus keliose Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose, žuvo daugiau kaip 250 žmonių, dar apie 500 žmonių buvo sužeista.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Santaros klinikos

Lietuvos teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Santaros klinikų vadovui

(atnaujinta 19:59 2021.04.20)
Kaip paaiškino teisėjų kolegija, buvo nustatyti esminiai Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjęs bylą, kurioje buvęs Santaros klinikų vadovas Kęstutis Strupas ir jo pacientė apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu buvo išteisinti dėl kyšio davimo ir priėmimo, nustatė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus, panaikino apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, pranešė teismo spaudos tarnyba.

Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad pacientė tiesioginių vizitų metu dėl operacinio gydymo per du kartus davė, o Strupas priėmė nenustatyto dydžio piniginį kyšį

Teisėjų kolegija, patikrinusi skundžiamą apeliacinės instancijos teismo nuosprendį teisės taikymo aspektu padarė išvadą, kad buvo įstatymų pažeidimų.

"Teismas konstatavo, kad iš apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio turinio matyti, kad šis teismas, darydamas priešingas išvadas nei pirmosios instancijos teismas dėl nuteistiesiems inkriminuotų veikų padarymo aplinkybių, viena vertus, įvertino tik dalį visų proceso metu surinktų bylai išspręsti reikšmingų įrodymų, kita vertus, vertindamas juos, tai darė selektyviai, t. y. nepalygino jų kartu su iš kitų įrodymų šaltinių gautais duomenimis (pavyzdžiui, atlikus neviešo pobūdžio veiksmus), neatliko išsamios jų analizės, neišdėstė įtikinamų motyvų, kuriais vadovaudamasis atmeta arba kitaip įvertina vienus ar kitus apskųsto nuosprendžio įrodymus", — rašoma pranešime.

Tyrimas dėl galimo neteisėto elgesio, korupcijos ir kyšininkavimo Santaros klinikoje buvo pradėtas prieš kelerius metus. Jis tęsiasi iki šiol.

Tegai:
Santaros klinikos, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dar šia tema
Nausėda pasisakė apie tiesioginių merų rinkimų svarbą
Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
Lietuvos miestų merų rinkimai buvo neteisėti