Kelias

Kelias Vilnius–Kaunas taps automagistrale

49
(atnaujinta 19:52 2019.10.11)
Po rekonstrukcijos šiuo keliu bus galima važiuoti 130 kilometrų per valandą greičiu vasarą ir 110 — žiemą

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Lietuvos magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožas nuo 10 000 iki 95 000 km pradėtas rekonstruoti pagal automagistralėms keliamus reikalavimus, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Po rekonstrukcijos minėtu ruožu bus galima važiuoti 130 km/h greičiu vasarą ir 110 km/h greičiu žiemą.

"Transporto srautas tarp Vilniaus ir Kauno magistralėje A1 yra didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Tad eismo sąlygų pagerinimas ir leistino greičio padidinimas tarp dviejų didžiausių šalies miestų bus svarbus tiek kelionėms Lietuvoje, tiek ir tarptautinio susisiekimo gerinimui", — sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Įgyvendinant magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda projektą ruože nuo Vilniaus iki Kauno bus įrengti metaliniai apsauginiai atitvarai skiriamojoje kelio juostoje, dalyje kelio ruožų bus įrengtos tinklo tvoros nuo laukinių gyvūnų. Taip pat numatytas greitėjimo ir lėtėjimo juostų rekonstravimas, pėsčiųjų takų ir perėjų skirtingame lygyje įrengimas, greičio valdymo ir įspėjimo sistemos įrengimas, apšvietimo įrengimas bei kiti darbai.

Rekonstrukciją numatyta atlikti per 15 mėnesių nuo sutarčių su rangovais įsigaliojimo. Bendra viso projekto vertė siekia apie 42,6 milijono eurų. 

Kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože nuo Vilniaus iki Kauno yra didžiausias transporto srautas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Vidutinis metinis eismo intensyvumas šioje kelio dalyje siekia apie 30 tūkst. automobilių per parą, o, pavyzdžiui, kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai vidutinis metinis eismo intensyvumas yra apie 21 tūkst. automobilių per parą. 

49
Tegai:
Lietuva, Kaunas, Vilnius, kelio rekonstrukcija
Dar šia tema
Briedžių šeima užblokavo eismą Šiaulių rajone — video
Magistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda daugės kelio ženklų
Po rekonstrukcijos atidaryta viena svarbiausių Kauno gatvių