Pinigai, archyvinė nuotrauka

"Swedbank" nebeteiks grynųjų pinigų užsienio valiuta paslaugų

38
(atnaujinta 09:58 2019.10.12)
Banko padaliniuose nebebus galima atlikti užsienio valiutos keitimo operacijų grynaisiais pinigais ir įmokėti ar išsiimti grynųjų pinigų užsienio valiuta iš savo sąskaitos

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Nuo šių metų gruodžio 9 dienos "Swedbank" nebeteiks grynųjų pinigų užsienio valiuta paslaugų, rašoma banko pranešime.

Banko padaliniuose nebebus galima atlikti užsienio valiutos keitimo operacijų grynaisiais pinigais ir įmokėti ar išsiimti grynųjų pinigų užsienio valiuta iš savo sąskaitos.

Viena pagrindinių šių pokyčių priežasčių — gerokai sumažėjęs šių paslaugų poreikis tarp banko klientų. Per pastaruosius trejus metus valiutos keitimo grynaisiais operacijų skaičius krito tris kartus. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys tokius klientų elgesio pokyčius, yra euro zonos plėtra, skaitmeninių atsiskaitymo sprendimų taikymas ir padidėjęs banko kortelių naudojimas užsienyje.

Šis pakeitimas nedaro jokios įtakos negrynaisiais pinigais teikiamoms paslaugoms, t. y. banko sąskaitose atlikti operacijas, laikyti lėšas užsienio valiuta ir vykdyti valiutos keitimą bus galima įprastai.

Šie pakeitimai taip pat taikomi ir depozitinių sąskaitų sutarčių atžvilgiu, t. y. banko padaliniuose nebebus galima atlikti užsienio valiutos keitimo operacijų grynaisiais pinigais ir įmokėti ar išsiimti grynųjų pinigų užsienio valiuta iš sąskaitos.

Be to, bankas informuoja, kad nuo spalio 9 dienos banko padaliniuose nebus priimami indėliai užsienio valiuta grynaisiais pinigais.

Vidurio ir Rytų Europos bankų reitingas – 2018
© Sputnik /
Vidurio ir Rytų Europos bankų reitingas – 2018
38
Tegai:
valiuta, bankas
Dar šia tema
LB papasakojo apie elektroninių pinigų ir mokėjimų sektoriaus plėtrą
Rinkoje sparčiai auga atsiskaitymai negrynaisiais pinigais