Vilnius, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai nustatė lėto vaikščiojimo slypintį pavojų

53
(atnaujinta 21:44 2019.10.12)
Mokslininkai ištyrė 45 metų amžiaus žmonių, kuriuos stebėjo nuo trejų metų, grupę ir nustatė, kad lėtai vaikštančių dalyvių smegenys greičiau sensta

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lėtas vaikščiojimas susijęs su ankstesniu smegenų senėjimu, išsiaiškino Šiaurės Karolinos Diuko universiteto tyrėjai. Jų darbo rezultatai skelbiami moksliniame žurnale JAMA.

Tyrime dalyvavo keli šimtai Naujosios Zelandijos gyventojų, kuriems tyrimo metu buvo 45 metai ir kurių sveikata buvo stebima nuo trejų metų.

Informacijos rinkimas beveik per visą eksperimento dalyvių gyvenimą leido išsiaiškinti, kad tie, kurie jauname amžiuje turėjo žemą intelekto koeficientą bei silpnus kalbinius gebėjimus ir blogus motorinius įgūdžius, vidutiniame amžiuje pradeda lėčiau vaikščioti.

Be to, 45 metų eksperimento dalyviams buvo atlikta magnetinio rezonanso tomografija, kuri parodė, kad tų, kurie vaikšto lėčiau, smegenų tūris ir jų žievės tankis yra mažesnis. Taip pat mokslininkai nustatė, kad tokie žmonės turėjo kapiliarų ligų požymių. Visa tai, pabrėžia mokslininkai, rodo ankstyvą smegenų senėjimą.

Be to, tyrėjai paprašė aštuonių žmonių grupės, kad jie nuotraukoje įvertintų tyrimo dalyvių amžių. Paaiškėjo, kad "lėti ėjikai" atrodė vyresni nei tie, kurie vaikšto greičiau.

53
Tegai:
smegenys, senatvė, sveikata, mokslininkas
Dar šia tema
Įvardyta pati kenksmingiausia mėsa
Medikas pasakojo, kaip kovoti su rudenine melancholija
PSO ekspertas papasakojo, kaip išlaikyti gerą regą