Viešojo transporto programėlė keleiviams su regėjimo negalia

Bus pristatyta viešojo transporto programėlė keleiviams su regėjimo negalia

18
(atnaujinta 22:47 2019.10.16)
Mobilioji programėlė "Transporto balsas" be Vilniaus jau veikia ir Kaune, Šiauliuose, taip pat startuos Klaipėdoje

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Nuo gruodžio mėnesio sostinėje startuos neregiams ir silpnaregiams skirta nemokama viešojo transporto programėlė "Transporto balsas", kuri autobusais ir troleibusais padės keliauti patogiau ir paprasčiau, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

Šią savaitę dalyje stotelių pradedamos montuoti su programėle integruotos aktyvios žymos, o baigus visus pasiruošimo darbus keleiviai savo išmaniajame telefone galės girdėti, kokie viešojo transporto maršrutai realiu laiku atvažiuoja į stotelę, koks tikslus jų atvykimo laikas ir maršruto kryptis. Iš viso Vilniuje bus 600 stotelių, kuriose veiks "Transporto balsas", o visų stotelių žemėlapis pateikiamas čia: http://bit.ly/TransportoBalsas_Vilnius

"Bendradarbiaudami su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga atrinkome stoteles, kurios regėjimo negalią turintiems keleiviams aktualiausios. Jose įrengsime specialias aktyvias žymas, jog užtikrintume sklandų programėlės "Transporto balsas" veikimą. Mūsų tikslas, jog viešasis transportas būtų draugiškas ir patogus visiems keleiviams, o papildomas dėmesys negalią turintiems būtinas. Jų poreikiams stengiamės pritaikyti ne tik pačias viešojo transporto priemones, tačiau pasirūpinti ir visu kelionės prieinamumu bei patogumu", — sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

Pasak jos, šią programėlę taip pat galima vadinti vaizdine ir garsine viešojo transporto švieslente, kurią savo telefone galės turėti kiekvienas keleivis. Įsijungus programėlę garsu bus įvardijama artimiausia stotelė, atvažiuojančių maršrutų numeriai, kryptys ir trukmė minutėmis iki transporto priemonės atvykimo — visa šiuo metu stotelių švieslentėse, kurių mieste 41, pateikiama informacija.

Mobilioji programėlė "Transporto balsas" be Vilniaus jau veikia ir Kaune, Šiauliuose, taip pat startuos Klaipėdoje.

18
Tegai:
Šiauliai, Kaunas, Vilnius, mobilioji programėlė
Dar šia tema
Žmonėms su regos negalia – daugiau prieinamų kūrinių
Transporto balsas: Kaune plečiamos paslaugos žmonėms su regos negalia