Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Karbauskis apkaltino žiniasklaidą kišimusi į Skvernelio privatų gyvenimą

34
(atnaujinta 13:49 2019.10.17)
Portalas 15min.lt paskelbė nuotrauką, kurioje matyti Ministrų kabineto vadovas, besiilsintis namuose. Anot "valstiečių" vadovo, žurnalistai piktnaudžiauja savo teisėmis

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis sukritikavo 15min.lt žurnalistus už tai, kad jie nufotografavo ministrą pirmininką Saulių Skvernelį besiilsintį namuose. Apie tai politikas parašė savo puslapyje Facebook.

"Plonytė linija, kuria pastaruoju metu vaikšto žiniasklaida, trūko. Tykoti ir pasislėpus fotografuoti namuose su šeima besiilsintį ir jėgas kovai su klastinga liga kaupiantį Premjerą — čia visuomenės interesas ir teisė žinoti? 15min, kur eisite toliau?!" — pareiškė jis.

Pasak Karbauskio, joks žmogus, net ir viešas asmuo, neturi būti fotografuojamas privačioje valdoje be jo sutikimo. "Valstiečių" lyderis pažymėjo, kad kiekvienas turi teisę savo namuose ilsėtis netrikdomi nepageidaujamo žiniasklaidos dėmesio.

"Nepriklausomai nuo asmens viešumo lygio, vien tik smalsumui tenkinti skirtos ir be sutikimo surinktos privataus pobūdžio informacijos (atvaizdų) skleidimas reiškia piktnaudžiavimą teise. Tai nesuderinama su sąžiningu visuomenės informavimu", — pažymėjo politikas.  

Anksčiau Lietuvos vyriausybė apkaltino LRT už tai, kad jų straipsnyje buvo paskelbta melaginga informacija apie ministro pirmininko patarėją Donatą Matuizą. Leidinyje teigiama, kad jis dalyvavo medžioklėje kartu su kitais aukštaisiais Lietuvos pareigūnais, o ministerijos spaudos tarnyba pareiškė, kad tai netiesa.

Praėjusių metų gruodį ministrų kabinetas apkaltino portalo 15min.lt žurnalistus melagingos informacijos apie vyriausybės veiklą skleidimu.

Gegužės mėnesį vienas iš 15min.lt darbuotojų — žurnalistas Šarūnas Černiauskas — atsidūrė skandalo centre po to, kai paaiškėjo, kad jis teikia informacijos apie fizinius ir juridinius asmenis rinkimo ir analizės paslaugas, neįspėjęs portalo vadovybės. Šiuo atžvilgiu Dalia Grybauskaitė, kuri tuo metu buvo respublikos vadovė, pasirašė dekretą dėl Černiausko išbraukimo iš valstybės apdovanotųjų sąrašo.

34
Tegai:
Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Rusijos ambasada straipsnį "Rusijos specialiosios pajėgos Norvegijoje" laiko provokacija
Išeiti negalima pasilikti — Karbauskio ir Skvernelio žaidimas
Vaizdo įraše apie kovą su dezinformacija rodė laikraščius su receptais ir sportininkais