Vilnius rudenį, archyvinė nuotrauka

Per pirmą rudens mėnesį Vilniaus išvežta 900 tonų lapų

10
(atnaujinta 20:11 2019.10.17)
Savivaldybė kviečia vilniečius, norinčius nuo rudeninių lapų susitvarkyti bendrojo naudojimo kiemus, kreiptis į Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrių

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Miestą tvarkančios bendrovės vien per rugsėjį surinko ir išvežė beveik 900 tonų nukritusių lapų, praneša sostinės savivaldybė.

"Rūpinamės saugiu pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimu, todėl reguliariai renkame lapus nuo šaligatvių ir dviračių takų. Planuojame per sezoną surinkti apie 7 tūkst. tonų lapų", — sako Gintautas Runovičius, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas.

Šį rudenį lapus mieste renka bei tvarka rūpinasi trys bendrovės: "Mano aplinka", "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" ir "Stebulė". Lapai yra surenkami į specialius didmaišius ir išvežami į kitų bendrovių — "Biastra plius" ir "Juknevičiaus kompostas" — kompostavimo aikšteles. Lapai susmulkinami ir panaudojami dumblo gamybai.

Savivaldybė kviečia vilniečius, norinčius nuo rudeninių lapų susitvarkyti bendrojo naudojimo kiemus, kreiptis į Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrių el. paštu rasa.razanskiene@vilnius.lt susitariant dėl didmaišių atvežimo bei surinktų lapų išvežimo.

Jei gyventojai savo kiemus tvarkosi patys, surinktus lapus jie turi išvežti savarankiškai. Surinktų lapų negalima mesti į buitinių atliekų konteinerius ar deginti. Gyventojai, kurie neturi galimybių tokias atliekas kompostuoti savo valdomo žemės sklypo ribose, lapus gali atvežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, kurių adresai skelbiami vilnius.lt.

Sostinėje lapai bus renkami ir išvežami iki gruodžio 15 dienos.

10
Tegai:
vilniečiai, savivaldybė
Dar šia tema
Vilniuje kils atliekų surinkimo kainos
Nuo rudens dalyje Vilniaus gyventojus aptarnaus naujas atliekų vežėjas