Gaisras Alytuje, archyvinė nuotruka

Alytuje oro užterštumas nebeviršija normų

45
(atnaujinta 16:38 2019.10.17)
Po vakarykščio gaisro padangų perdirbimo įmonėje oro užterštumas jau yra sumažėjęs, teršalams išsisklaidyti yra palankios orų sąlygos

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Oro užterštumas Alytuje, kur trečiadienio naktį padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilo gaisras, matavimų vietoje jau neviršija normos ir nekelia pavojaus gyventojų sveikatai, rodo Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenys.

Pranešama, kad oro užterštumas yra sumažėjęs, be to, teršalams išsisklaidyti yra palankios meteorologinės sąlygos — lietus ir vidutinio stiprumo vėjas.

Vakar AAA specialistai, skubiai išvykę į įvykio vietą su mobiliąja laboratorija, ėmėsi oro kokybės matavimų. Šie matavimai buvo pradėti 15 val. už Alytaus miesto ribų — į šiaurę nuo gaisro židinio, atsižvelgus į vyraujančią vėjo kryptį.

Iki vidunakčio atliktų matavimų rezultatai rodo, kad labiausiai buvo padidėjusi kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5 koncentracija. Vėliau jų koncentracija palaipsniui mažėjo ir 23 val. jau siekė normą.

Specialistų nuomone, padidėjusi šių teršalų koncentracija ore vakar buvo nuo gaisro pradžios iki 23 val.

Kitų oro teršalų (azoto dioksido, sieros dioksido, anglies monoksido, benzeno, ozono) koncentracijos buvo vidutinės ir neviršijo nustatytų ribinių verčių.

Gaisras padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilo trečiadienio naktį. Ugnis įsiplieskė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate. Gaisrui lokalizuoti buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos.

Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, šiuo metu kilęs gaisras lokalizuotas, tačiau dėl aplinkos oro užterštumo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje skelbiama savivaldybės lygio ekstremali situacija.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, gaisro padaryta žala gali siekti iki penkių milijonų eurų.

45
Tegai:
gaisras, orai, Alytus
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
"Primena Černobylį": Alytuje dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai
Gaisras Alytuje nenurimsta jau pusę paros: vyksta evakuacija, atvyko kariai
"Viena didžiausių ekologinių nelaimių": į Alytų atvyko aplinkos ministras
Dėl gaisro Alytuje skelbiama ekstremali padėtis
Įvardyta galima gaisro Alytuje žalos suma